Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Atžalyniečiai nutiesė tiltus į Vokietiją

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Smiltys
  • 2017-12-08

Kretingos vaikų ir jaunimo teatro „Atžalynas“ vyresniųjų aktorių grupė dalyvavo tarptautiniame Vokietijos mėgėjų teatrų festivalyje „Giopingeno teatro dienos“. Jų spektaklis „Pabėgimas į „Akropolį“ buvo puikai įvertintas ir tuo jie, vyriausiosios režisierės Auksės Antulienės žodžiais, savo jaunesniems kolegoms uždirbo kvietimą į būsimą festivalį.

Atžalyniečiai Miuncheno tetaro aikštėje, pakeliui į festivalį.

„Prieš 2-jus metus šiame garsiame Vokietijos suaugusiųjų ir jaunimo mėgėjų teatrų festivalyje parodėme pjesę „Iliuzionistas“ ir nutiesėme gražius tiltus, o šiemet juos dar labiau sustiprinome,ir jau esame pakviesti į kitą festivalį po 2 metų. Taip, kaip anksčiau vyresnieji vaikai uždirbo pakvietimą dabartinei grupei, taip dabartinė – jaunesnei, ir tikimės savo iškeltos kartelės nebenuleisti“, – tvirtino A. Antulienė.

Šiame jau 47-ąjį kartą surengtame festivalyje dalyvavo 11 kolektyvų iš Vokietijos, Austrijos, Olandijos, iš Lietuvos – tik atžalyniečiai.

Režisierės žodžiais, po festivalio pasirodymų suėję dalyviai – šiemet buvo per 150 aktorių, dalijasi, aptaria, kaip suprato spektaklius. „Nors mūsų pjesę žiūrovai matė lietuvių kalba, – buvome parengę skrajutes su siužeto aprašu, visi sakė, kad mūsų kalba yra labai graži, o vaidyba – emocionali ir nuoširdi. Kiti sakė, kad įsibėgėjus spektakliui, jiems norėjosi šokt į sceną ir vaidinti kartu“, – puikiu įvertinimu džiaugėsi A. Antulienė, neslėpdama, jog kolegų buvusi pagirta ir už režisūrinį sprendimą.

Austrijos ir Olandijos kolektyvų vadovai sakė, jog paauglių santykių tema taip pat aktuali ir jų šalių jaunimui, jie norėtų, kad šis spektaklis būtų parodytas jų teatrų scenose.

„Kolegos stebėjo ne tik vaidybą, bet vertino ir apšvietėjo darbą, matė aktorių bendrystę užkulisiuose ir gyrė kaip labai draugišką kolektyvą. Nors šiaip jau lietuviai esame santūrūs, tačiau tarp vokiečių pasijutome lyg būtume pietiečiai“, – įspūdžiais dalijosi režisierė.

Išvyką į Vokietijos festivalį 1 tūkst. eurų rėmė Kretingos rajono savivaldybė, antra tiek buvo užsidirbę patys atžalyniečiai, prisidėjo ir jų tėvai.

Šiuo spektakliu Vokietijos festivalyje Kretingos vaikų ir jaunimo teatras „Atžalynas“ užbaigs 2017-uosius, kurie buvo pažymėti ir kitomis išvykomis: sausį jie dalyvavo tarptautiniame festivalyje Sočyje, balandį – Rygoje, taip pat – festivalyje Klaipėdoje.

Kretingoje atžalyniečiai surengė tradicinę šventę „Atžalyno scena“, Lietuvos vaikų ir jaunimo teatrų Žemaitijos regiono apžiūrą-šventę „Šimtakojis“, o Kretingos miesto šventę papuošė šviesos ir šešėlių instaliacija „Nakties spinduliai“.

„Dabar su paauglių grupe repetuojame spektaklį „Nenoriu būti princese“ ir ruošiamės kitąmet įvyksiančiai Respublikinei dainų ir šokių šventei – rengiame programą pagal pačių vaikų parengtus etiudus. Šią programą kretingiškiai išvys po Naujųjų metų“, – sakė A. Antulienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas