Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar atvykstantieji dirbti iš Baltarusijos kelia pavojų Lietuvos saugumui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienų“ skaitytojai kviečiami išrinkti 2023-ųjų Metų žmogų!

Saulius Paulius BYTAUTAS
Auksė ANTULIENĖ
Romaldas SAKALAUSKAS
Lukas KUBILIUS
Simona MONTVYDAITĖ-KAYA
Virginijus BRAZAUSKAS
Dovydas BAJORAS
Tadas ROMEIKA
Janė LEŠČIAUSKIENĖ
Daiva DUDĖNIENĖ
Gražina KATKUVIENĖ
Gintaras ŽIOBAKAS
Komentarų topas
Muzikuojantys šukiškiai, kurie, vadovaujami Alvydo Vozgirdo, išmoko groti įvairiais instrumentais.

Tradicinė rudens vakaronė „Oncioks nu Šoke“ šįsyk sutapo ir su Kretingos rajono kultūros centro Šukės skyriaus folkloro ansamblio „Šukupis“ 25-erių metų jubiliejumi. Šukės skyriaus vedėja Violeta Ruikienė tvirtino, jog šukiškiai tokias etnokultūrines vakarones yra labai pamėgę, tad visi kartu ir šoko, ir dainavo, ir skirstytis neskubėjo.

Vakarą pradėjo krašto menininkai Gediminas Bytautas ir Odilė Norvilaitė – jie Šukės kaimo žmonėms pristatė savo darbų parodą, Gediminas paskaitė ir savosios poezijos.

Šukiškių sambūrį praturtino Klaipėdos krašto liaudiškos muzikos kapela, koncertavo ir vietos saviveiklininkai – „Šukupis“, vaikų muzikuojanti grupė. „Abiem kolektyvams vadovaujantis Alvydas Vozgirdas sugebėjo vaikus sudominti muzika, instrumentais, o svarbiausia – vaikai, nelankantys meno mokyklos, išmoko groti įvairiais instrumentais“, – kolegos darbu ir vaikų pasiekimais pasidžiaugė V. Ruikienė.

Vakaronę vedė folkloro žinovė saviveiklininkė klaipėdietė Janina Zvonkuvienė, o pasakojimu „Onciuks nu Šoke“ visus pralinksmino ilgametė Šukės saviveiklininkė pasakotoja Liuda Paulienė, kuri, nežiūrint pasilpusios sveikatos, specialiai atvažiavo į vakaronę, kad pabūtų su tais, su kuriais siejo ilgametė bičiulystė dalyvaujant saviveikloje.

Savojo kaimo žmonėms koncertavo Šukės folkloro ansamblis „Šukupis“.

asveikinti folkloro ansamblio su prasmingos veiklos jubiliejumi suėjo savojo kaimo žmonės, šukiškius pasveikino rajono meras Juozas Mažeika, Lazdininkų bendruomenės pirmininkė Miroslava Bružienė, Kretingos rajono kultūros centro Meno skyriaus vedėja-etnokultūros specialistė Diana Brazdeikienė, Kartenos skyriaus vedėja Sigita Dirmeitienė, Šukės bibliotekininkė Asta Kliknienė, bendruomenės „Naujoji Šukė“ vardu geriausius linkėjimus folkloro puoselėtojams išsakė Genutė Lomsargienė ir Ramutė Jonušienė.

Vakaronės dalyvius suvienijo ne tik bendra daina, šokis, bet ir žemaitiškų vaišių stalas, kurį V. Ruikienei suruošti padėjo Šukės moterys Onutė Turauskienė, Ramutė Jonušienė, Virginija Ruikė, Izolina Urbonienė.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas