Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar reikėjo Kretingai BOLT paspirtukų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Muzikuojantys šukiškiai, kurie, vadovaujami Alvydo Vozgirdo, išmoko groti įvairiais instrumentais.

Tradicinė rudens vakaronė „Oncioks nu Šoke“ šįsyk sutapo ir su Kretingos rajono kultūros centro Šukės skyriaus folkloro ansamblio „Šukupis“ 25-erių metų jubiliejumi. Šukės skyriaus vedėja Violeta Ruikienė tvirtino, jog šukiškiai tokias etnokultūrines vakarones yra labai pamėgę, tad visi kartu ir šoko, ir dainavo, ir skirstytis neskubėjo.

Vakarą pradėjo krašto menininkai Gediminas Bytautas ir Odilė Norvilaitė – jie Šukės kaimo žmonėms pristatė savo darbų parodą, Gediminas paskaitė ir savosios poezijos.

Šukiškių sambūrį praturtino Klaipėdos krašto liaudiškos muzikos kapela, koncertavo ir vietos saviveiklininkai – „Šukupis“, vaikų muzikuojanti grupė. „Abiem kolektyvams vadovaujantis Alvydas Vozgirdas sugebėjo vaikus sudominti muzika, instrumentais, o svarbiausia – vaikai, nelankantys meno mokyklos, išmoko groti įvairiais instrumentais“, – kolegos darbu ir vaikų pasiekimais pasidžiaugė V. Ruikienė.

Vakaronę vedė folkloro žinovė saviveiklininkė klaipėdietė Janina Zvonkuvienė, o pasakojimu „Onciuks nu Šoke“ visus pralinksmino ilgametė Šukės saviveiklininkė pasakotoja Liuda Paulienė, kuri, nežiūrint pasilpusios sveikatos, specialiai atvažiavo į vakaronę, kad pabūtų su tais, su kuriais siejo ilgametė bičiulystė dalyvaujant saviveikloje.

Savojo kaimo žmonėms koncertavo Šukės folkloro ansamblis „Šukupis“.

asveikinti folkloro ansamblio su prasmingos veiklos jubiliejumi suėjo savojo kaimo žmonės, šukiškius pasveikino rajono meras Juozas Mažeika, Lazdininkų bendruomenės pirmininkė Miroslava Bružienė, Kretingos rajono kultūros centro Meno skyriaus vedėja-etnokultūros specialistė Diana Brazdeikienė, Kartenos skyriaus vedėja Sigita Dirmeitienė, Šukės bibliotekininkė Asta Kliknienė, bendruomenės „Naujoji Šukė“ vardu geriausius linkėjimus folkloro puoselėtojams išsakė Genutė Lomsargienė ir Ramutė Jonušienė.

Vakaronės dalyvius suvienijo ne tik bendra daina, šokis, bet ir žemaitiškų vaišių stalas, kurį V. Ruikienei suruošti padėjo Šukės moterys Onutė Turauskienė, Ramutė Jonušienė, Virginija Ruikė, Izolina Urbonienė.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas