Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar įsigytumėte obligacijų šalies gynybai stiprinti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Konferencijos Salantų kultūros centre pranešėjai: (iš kairės) Julius Kanarskas, Aurimas Rapalis, Kristina Mockuvienė.

SALANTŲ kultūros centras salantiškius sukvietė į konferenciją „Salantų kraštas: istorija, kultūrinė savastis ir paveldas“, skirtą artėjančiam Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui.

Konferenciją pradėjo ir svarbiausius Salantų krašto istorinius įvykius, asmenybes apžvelgė istorikas Kretingos muziejaus direktoriaus pavaduotojas Julius Kanarskas, parengęs pranešimą „Salantų krašto paveldas, liudijantis Lietuvos valstybingumo 100-metį“. Pranešėjas į Salantus atvažiavo su dovanomis – prieš metus išleista knyga „Kretingiškiai kovose dėl Lietuvos valstybingumo“, kurią pristatė ir padovanojo konferencijos dalyviams ir organizatoriams.

Salantų gimnazijos istorijos mokytoja Kristina Mockuvienė parengė pranešimą „Salantų miesto ir jo apylinkių – Žvainių ir Gargždelės kaimų – sakralinių vietų panauda“, žygeivis, misijos “Sibiras 2017” dalyvis Aurimas Rapalis kalbėjo apie pokario laisvės kovas Salantų krašte. Abu pranešėjai sužavėjo salantiškius ne tik įdomiais pranešimais, bet ir savo pasakojimais bei patirtimi.

Konferencijos metu susirinkusiems pristatyta paroda „Salantai tarpukario nuotraukose“, kuri yra buvusių mokinių, dabar jau antrakursių studentų, projektinis darbas. Jį kartu su mokytoja K. Mockuviene pristatė Salantų gimnazijos antrokė gimnazistė Andrėja Vičiūtė.

„Toks renginys – konferencija Salantų kultūros centre įvyko pirmą kartą ir, nors klausytojų galėjo būti daugiau, džiaugiamės, kad konferencija pavyko. Susirinkusieji ne tik įdėmiai išklausė visų pranešimų, bet ir noriai diskutavo bei uždavė klausimų pranešėjams“, – teigė Salantų kultūros centro renginių organizatorė Sandra Čepulytė.

Romansų vakaro „Tylūs ilgesni akordai“ Juodupėnuose atlikėjai

Salantų kultūros centro JUODUPĖNŲ skyriuje ketvirtą kartą suskambėjo romansai – vakaras „Tylūs ilgesio akordai“ subūrė žiūrovus ne tik iš Juodupėnų, bet ir Šventosios, Kūlupėnų, Salantų, Laivių, Erlėnų, kitų gyvenviečių, o vakaro vedėjos Brigita Valinskienė ir Sigita Augutienė į sceną vieną po kito sukvietė romansų atlikėjus. Koncertavo Kretingos rajono kultūros centro Kartenos skyriaus ansamblis „Gabija“ (vad. Rimantas Varkojus), Grūšlaukės skyriaus kolektyvas, vadovaujamas Andriaus Beržonskio, Juodupėnų tercetas (vad. B. Valinskienė). Vakarą nuspalvino Kretingos r. kultūros centro moterų šokių kolektyvas „Mivija“ (vad. Vilma Miltakienė). Be to, kad visi mėgavosi nuostabia vakaro atmosfera, Juodupėnų skyriaus vedėja Danguolė Vaičekauskienė savojo kaimo žmones pasveikino išskirtinėmis jų gyvenimo progomis.

Baublių publikai koncertuoja solistas Vaidas Meškys, vadovas ir koncertmeisteris Gintaras Pucas (dešinėje).

Kretingos rajono kultūros centro BAUBLIŲ skyrius gyvena įkurtuvių nuotaikomis: skyrius persikėlė į atnaujintas patalpas Baublių mokykloje-daugiafunkciame centre, kurios perduotos pagal Kretingos rajono savivaldybės turto sutartį. Įrengtas atskiras lauko įėjimas su laiptais ir pandusu neįgaliesiems, tėvams su vaikų vežimėliais. Skyriui perduotose patalpose įkurtas vedėjo ir meno vadovų darbo kabinetas bei koridorius su rūbine. Saviveiklininkų repeticijos ir renginiai organizuojami aktų salėje, kuria dalinsis kartu su mokykla. Naujai įrengtose patalpose išlygintos grindys, paklota nauja grindų danga, paaukštinta scena su naujomis medinėmis grindimis, atnaujintos sienos, elektros instaliacija. Vidaus darbus atliko bendrovė „Ringesta“.

Pasidžiaugti naujiena baubliškius Baublių skyriaus vedėja Verutė Keblienė sukvietė į padėkos ir įkurtuvių vakarą „Garbingi ir didūs širdies savosios gerumu“. Renginio pradžioje, kurį vedė V. Keblienė ir Ona Navajauskienė, bendruomenei buvo pristatyta 2017 m. kultūrinės veiklos ataskaita, perkirpus simbolinę juostelę, susirinkusius skambiomis dainomis sveikino patys šeimininkai: Gintaro Puco vadovaujamas vokalinis instrumentinis retro muzikos, mišrus vokalinis, vyrų bei folkloro ansambliai, kurio vadovė Kristina Katauskienė. Sodriu balsu susirinkusius sužavėjo solistas Vaidas Meškys. Jau tapo tradicija padėkoti saviveiklininkams ir jų vadovams už aktyvų dalyvavimą kultūrinėje veikloje – jie apdovanojami simbolinėmis dovanėlėmis, pasveikinami ir nauji saviveiklininkai. Šį sezoną mėgėjų Baublių meno saviveiklos kolektyvai pasitinka su pokyčiais: įkurtas vyrų (vad. G. Pucas) ir folkloro ansambliai (vad. K. Katauskienė).

Įkurtuvių proga kolegas baubliškius aplankė ir nuotaikingas koncertines programas skyrė kaimynai Raguviškių ir Budrių skyrių saviveiklininkai bei jų vadovai Laura Povilaitienė, Martynas Ratas, Vita Baužaitė, su įkurtuvėmis sveikino Kretingos rajono kultūros centro renginių organizatorė Aušrinė Zulumskytė, Baublių mokyklos-daugiafunkcio centro direktorė Loreta Žiliuvienė, Kretingos Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos Baublių filialo vedėja Zofija Mačiuvienė, Baublių kaimo bendruomenės centro pirmininkė Gražina Rimkuvienė. O linksmiems rateliams ir šokiams visus išjudino Klaipėdos etnokultūros centro tradicinės instrumentinės muzikos ansamblis „Senoliai“, vadovaujamas Jono Petrausko.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas