Pajūrio naujienos
Help
2023 Vasaris
Pi 6132027
An 7142128
Tr181522
Ke291623
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar namuose esate įsirengę dūmų detektorių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Kristale“ garsina Kretingos vardą

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2017-10-17
Kretingos kultūros centro mišrus choras „Kristale“ džiaugiasi galėdamas garsinti Kretingos vardą sostinėje ir visoje šalyje.

Praėjusį savaitgalį Kretingos rajono kultūros centro mišrus choras „Kristale“ dalyvavo geriausių Lietuvos nacionalinio kultūros centro surengtame suaugusiųjų chorų konkurse, įvykusiame Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje. „100-balėje sistemoje surinkę 88,3 balo, užėmėme 16-tą vietą. Tai yra pats aukščiausias pasiekimas per 5-erių metų mūsų choro gyvavimo periodą“, – džiaugėsi choro „Kristale“ vadovė Kristina Rimienė.

Į šį konkursą, tikino K. Rimienė, kretingiškių choras pateko, pirmajame šio konkurso etape laimėjęs I laipsnio diplomą, ir varžėsi su 38 pačiais geriausias šalies chorais.

„Mums buvo didžiulė garbė ir pripažinimas jau tai, kad patekome į II etapą ir galėjome dalyvauti finaliniame konkurse kartu su profesionaliais valstybiniais chorais. Todėl ir išvykome itin gerai nusiteikę, nes žinojome, kad jau vien dalyvaudami garsinsime Kretingos vardą. Kitų rajonų kultūros centrų chorai nė nesiryžta dalyvauti šio konkurso atrankoje“, – neslėpė K. Rimienė.

Kretingiškiai finaliniame konkurse pasirodė pirmieji. „Jautėme euforiją dainuodami, o ypač – nulipę nuo scenos, nes komisija mums negailėjo gerų žodžių. Atlikėjus vertino tarptautinė komisija, kurioje dirbo latvių ir lenkų kompozitoriai. O jos narys kompozitorius ir dirigentas Vaclovas Augustinas po to, kai atlikome jo sukurtą dainą „Tėvynė mūsų“, išgyrė, sakydamas, kad kretingiškiai dainuoja itin subtiliai ir emocingai“, – įspūdžiais pasidalijo choro vadovė.

Jos žodžiais, konkurse buvo privaloma sudainuoti po 4 dainas, – vienas kūrinys turėjo būti parinktas iš ateinančių metų Lietuvos dainų šventės, – kretingiškiai pasirinko Donato Zakaro „O kai saulutė tekėjo“. Kiti kūriniai privalėjo būti sukurti lietuvių kompozitorių po 2000-ųjų metų, – kretingiškiai dar sudainavo Gedimino Purlio dainą „Ruduo“ ir Juozo Naujalio „Vasaros naktys“.

Rezultatus kretingiškiai choristai sužinojo vėlų vakarą, po konkurso pakeliui į namus, nes apdovanojimus transliavo tiesiogiai per internetą: „Labai apsidžiaugėme sužinoję, kad patekome į geriausių Lietuvos chorų dvidešimtuką, nes mums 16-oji vieta yra labai aukštas įvertinimas. Su choristais juokaujame, kad po truputį artėjame prie Grand Prix“, – choro pasiekimais pasidžiaugė K. Rimienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas