Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pradėjo restauruoti grafų koplyčią

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Naujienos
  • 2017-09-29
Šiomis dienomis restauratoriai kasa koplyčios kalvos šlaitą, kad galėtų pasiekti pamatus.

Šią savaitę bendrovės „Pamario restauratorius“ darbuotojai pradėjo grafų Tiškevičių koplyčios-mauzoliejaus restauravimo darbus senosiose Kretingos miesto kapinėse.

Statybos darbų vadovas Valdemaras Montvydas teigė, jog darbus pirmiausia pradėjo nuo pamatų hidroizoliacijos: „Gruntą aplink koplyčią reikės nukasti iki 3,1 m gylio, o gali tekti ir iki 3,5 m, nes kuo giliau nusileisime ligi rūsio pamatų, tuo labiau bus užtikrinta hidroizoliacija. Reikia nuvalyti ne vien pamatą, bet ir atkasto mūro siūles“, – pirmųjų darbų eigą apibūdino V. Montvydas. Sudėtingumą lemia tai, kad koplyčia iš trijų pusių yra tarsi apauginta supiltos kalvos, o iš abiejų šonų ją buvo „apkabinę“ laiptai su apsauginėmis sienelėmis, kurios neišlikę. Sieneles teks atkurti. Pasak restauratoriaus, pirmieji statytojai pamatų perimetrą buvo apdėlioję akmenimis, kad negriūtų.

Statybininkai apsitvėrė teritoriją aplink koplyčią ir patikino, jog arčiausia esančios kapavietės nenukentės. Nukastą gruntą restauratoriai veža į Kretingos muziejaus teritoriją ir pila aikštelėje prie Amatų centro, o po to jį vėl sugrąžins.

Sutvarkę pamatus, per žiemą restauratoriai atkurs kriptos vidų, o pavasariop įrengs koplyčios viršutinę dalį, kurioje numatoma įrengti sakraliojo meno ekspoziciją. Šio istorinio objekto restauravimo darbai turi būti užbaigti ateinantį birželį.

Grafų Tiškevičių koplyčia-mauzoliejus restauruojami pagal Kretingos muziejaus parengtą projektą, kuriam lėšų – 228,8 tūkst. eurų – skyrė Centrinė projektų valdymo agentūra, 15 proc. – Kretingos rajono savivaldybė.

Muziejaus direktorės Vidos Kanapkienės žodžiais, į sutvarkytą koplyčios kriptą kitąmet sugrįš restauruotas dvaro rūmų šeimininko Juozapo Tiškevičiaus sarkofagas, po to – jo žmonos Sofijos bei dar kitų giminės atstovų karstai. „Svarbiausia atkurti bent tuos du sarkofagus, nes kiekvieno iš jų darbai kainuos per 30 tūkst. eurų. Darbus finansuoja Kultūros paveldo departamentas ir prisideda Savivaldybė“, – sakė V. Kanapkienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas