Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar įsigytumėte obligacijų šalies gynybai stiprinti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Vieninga Kretingos miesto „Jauryklos“ bendruomenė prie Kultūros centro atsinešė ir trispalvę, ir istorinę Lietuvos vėliavas.

Valstybės (Mindaugo Karūnavimo) dienos proga šventiškai nusiteikę tautiečiai, solidarizuodamiesi su visuose pasaulio kampeliuose gyvenančiais lietuviais, kas nuo piliakalnių aukštybių, kas sustoję prie istorinių savo gyvenviečių paminklų ar kultūros židinių 21 valandą užtraukė Vinco Kudirkos sukurtąją „Tautišką giesmę“.

KRETINGA. „Kultūros centro prieigas užtvindė minia žmonių likus valandai iki giesmės pradžios, mat kretingiškius ir miesto svečius pakvietėme į prieš tai įvykusį Valstybės šventei skirtą festivalį, kuriame dalyvavo Rietavo, Skuodo bei mūsų kultūros centro kamerinis chorai“, – įspūdžiais pasidalijo Kretingos kultūros centro direktorius Pranas Razmus. Anot jo, 21 val. chorams ir publikai sugiedojus „Tautišką giesmę“, koncertą tęsė Klaipėdos karinių jūrų pajėgų pučiamųjų orkestras, vadovaujamas Pranciškaus Memėno. Renginyje dalyvavo Šaulių sąjungos bei Krašto apsaugos pajėgų III rinktinės 306 lengvosios pėstininkų kuopos atstovai. Tėvynei prisiekė du kretingiškiai kariai-savanoriai.

Valstybės dieną darbėniškiai paminėjo prie miestelio Nepriklausomybės paminklo.

VYDMANTAI. „Lietuvius pasaulyje vienijančioje akcijoje dalyvaujame nuo pat 2009-ųjų, kai ji buvo pradėta. Sprendžiant pagal išdalintų trispalvių vėliavėlių skaičių, šiemet prie kultūros namų susikibti rankomis ir sugiedoti „Tautišką giesmę“ buvo susirinkę apie 100 vydmantiškių“, – sakė Kretingos kultūros centro Vydmantų kultūros skyriaus vedėja Jolanta Japertienė. Kadangi šie metai Lietuvoje paskelbti Piliakalnių metais, nuskambėjus giesmei, talkinant Kretingos muziejaus istorikui Juliui Kanarskui, vedėja surengė ir viktoriną – ką mes žinome apie savo šalies piliakalnius. Anot jos, vieni vydmantiškiai atspėjo, kiti žinojo, treti – sužinojo. O už kiekvieną teisingą atsakymą buvo apdovanoti prizais.

SALANTAI. „Tautiškos giesmės“ giedoti susirinkę salantiškiai prieš tai tradiciškai dalyvavo dar ir šaškių bei šachmatų turnyre. Pirmąją vietą šaškių turnyre iškovojo ir apdovanojimus pelnė Salantų miesto seniūnas Kazimieras Galdikas, II v. užėmė Stasys Kubilius, III v. – Bronius Smulkys. Šachmatų partijos geriausiai sekėsi Laimonui Einikiui (I v.), Valentinui Mikutavičiui (II v.) ir Ramunei Ruginienei (III v.). Jauniausi dalyviai buvo pamaloninti saldžiais prizais. Šventiniam vakarui baigiantis, nuotaikingą koncertą surengė vietos saviveiklininkai bei Rietavo kaimo kapela „Sodžius“.

DARBĖNAI. Kartu su pasaulio lietuviais „Tautišką giesmę“ giedojo gausus darbėniškių būrys, susirinkęs miestelio centre, prie Nepriklausomybės paminklo. Posmus apie gimtąjį kraštą deklamavo tautiniais drabužiais pasipuošusios būsimosios ketvirtokės, mintimis apie krašto istoriją pasidalijo visuomenės veikėja kraštietė Jūratė Laučiūtė, kad sąšaukoje su pasaulio lietuviais dalyvauja ir vidurinioji karta, ir senjorai, ir jaunimas bei vaikai, pasidžiaugė Darbėnų seniūnas Alvydas Poškys. Dievo palaimos Lietuvai prašyti, džiaugtis ir didžiuotis gimtuoju kraštu bei tais, kurie jį apgynė, paragino brolis Astijus. Džiaugsmingai skanduojant „Lietuva, Lietuva, Lietuva, tu brangi ir sava“, į dangų pakilo trispalvę simbolizuojantys balionai.

Imbarės krašto žmonės posmais, dainomis ir „Tautiška giesme“ Lietuvą sveikino nuo Imbarės piliakalnio.

IMBARĖ. Nuo Imbarės piliakalnio Lietuvos valstybei sveikinimus siuntė Salantų kultūros centro Žvainių skyrius bei „Imbariečių“ draugija. Renginyje dalyvavo, dainas ir savo kūrybos eiles dovanojo Kretingos kultūros centro Kūlupėnų, Lazdininkų, Žvainių, Laivių skyrių muzikantai ir dainininkai, Salantų parapijos klebonas Juozas Rudys, Skuodo literatų klubo „Nojus“ nariai, Salantų ir Imbarės krašto poetės Adelė Semenavičienė, Aldona Anužienė bei Daiva Stonkuvienė.

Renginį papuošė Salantų gimnazijos skautai. Valstybės dienos proga linkėjimus išsakė rajono mero pavaduotoja Danutė Skruibienė, tarybos nariai Almantas Skruibys ir Povilas Turauskis, Imbarės seniūnas Antanas Turauskis. Su vardo diena buvo pasveikintas Kalnalio parapijos klebonas Mindaugas Nausėda.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas