Pajūrio naujienos
Help
2021 Liepa
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Orų prognozė
Dieną29°C debesuotumas 5 %
Naktį17°C debesuotumas 100 %
Apklausa

Ar reikėtų Kretingos rajone daugiau sutvarkytų maudyklų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos rajono kultūros centro moterų choras „Svaja“ dalyvavo Marijampolėje įvykusiame konkurse – XVIII tarptautiniame sakralinės muzikos festivalyje “Džiūgaukim... Aleliuja 2017“. Jame mūsų krašto chorą lydėjo sėkmė – „Svaja“ apdovanota II laipsnio diplomu.

Kretingos rajono kultūros centro moterų choras „Svaja“, vadovaujamas bei diriguojamas Aloyzo Žilio, sakralinės muzikos festivalyje-konkurse, kuris tradiciškai rengiamas Marijampolėje, pelnė II laipsnio diplomą.

„Šie metai chorui buvo išskirtiniai – renginys vijo renginį, todėl, norint jiems deramai pasirengti, teko labai susikoncentruoti“, – pripažino choro „Svaja“ vadovas ir dirigentas Aloyzas Žilys, pasidžiaugęs, jog jo vadovaujamas kolektyvas sulaukė įvertinimo bei pripažinimo.

Tarptautinis sakralinės muzikos festivalis “Džiūgaukim...Aleliuja“ sutelkė žymiausius Lietuvos kolektyvus – Šiaulių bei Kauno berniukų ir jaunuolių chorus „Dagilėlis“ ir „Varpelis“, Klaipėdos „Gintarėlį“, „Aukurą“, Kauno chorus „Saliuto“, „Kamertonas“, vyrų chorą „Perkūnas“, Vilniaus LRT vaikų chorą, Gedimino technikos universiteto akademinį chorą „Gabija“, Vilniaus universiteto chorą „Pro musica“ ir Vilniaus savivaldybės kolektyvą „Jauna muzika“, Marijampolės „Suvalkiją“, Baltijos šalių jungtinį chorą (Sankt Perterburgas, Latvija, Lenkija, Lietuva), Kijevo universiteto ir kt., akomponuojančius orkestrus, ansamblius.

Kolektyvai tradiciškai dalyvauja šv. Mišiose, rengia sakralinės muzikos koncertus. Kretingos rajono kultūros centro choras „Svaja“ ir vyrų ansamblis „Žilvinas“ kartu su kitais festivalio dalyviais giedojo Marijampolės Šv. Vincento Pauliečio bažnyčioje – jungtinis choras puikiai atliko tame krašte pamėgtas ir jau ne pirmą kartą į festivalio programą įtrauktas A. Žilio Mišias „Šv. Aloyzui“ bei kitas giesmes, kurias dirigavo autorius. Po šv. Mišių buvo paskelbti konkurso rezultatai, apdovanoti kolektyvai.

„Tarptautinis sakralinės muzikos festivalis-konkursas – tai iš tiesų įspūdingas, tvirtas tradicijas turintis chorinės muzikos renginys, kurio sumanytoja ir pagrindinė rengėja yra šalyje gerai žinoma chorvedė kamerinio choro „Suvalkija“ meno vadovė ir dirigentė Virginija Junevičienė. Ji ne kartą su savo vadovaujamais kolektyvais yra pabuvojusi ir Kretingos chorinės muzikos renginiuose“, – bičiulyste su marijampoliečiais pasidžiaugė A. Žilys.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas