Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pagerbė kovotojus už Lietuvos laisvę

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Šventės
  • 2017-05-16

Apie 200 Darbėnų gimnazijos mokinių, o taip pat – Darbėnų miestelio bendruomenė, rajono vadovai, Lietuvos kariuomenės, Šaulių sąjungos ir kitų organizacijų atstovai vakar susirinko į Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos iškilmes.

Vakar Darbėnų gimnazijos mokiniai, miestelio bendruomenė ir rajono vadovai eisena iš bažnyčios, kurioje aukotos šv. Mišios, atėjo prie paminklo Žemaičių apygardos Kardo rinktinei atminti, padėjo gėlių ir uždegė gedulo žvakes, taip pagerbdami žuvusius kovotojus už laisvę.

Po šv. Mišių Darbėnų bažnyčioje, miestelio bendruomenė padėjo gėlių prie Nepriklausomybės paminklo, prie kryžiaus, pastatyto šalia buvusios stribukijos bei prie paminklo Žemaičių apygardos Kardo rinktinei atminti. Čia nuskambėjo Lietuvos himnas, iššautos kariuomenės salvės – už Lietuvos valstybę, jos laisvę ir nepriklausomybę, partizanus ir kitus kovotojus.

Vėliau susirinkusieji pėsčiomis nužygiavo apie 9 km į Kardo rinktinės vado Kazimiero Kontrimo-Montės žūties vietą, esančią šalia Grūšlaukės kaimo, Ąžuolijos girioje. Iš ten minėjimo dalyviai žygiavo į K. Kontrimo-Montės gimtinę – Smeltės kaimą.

Programoje buvo numatytas ir patriotinės dainos konkursas, orientacinės varžybos, šaudymo varžybos, sportinės rungtys, o visi dalyviai ant savo kaklo nešiojo korteles, kuriose pagal partizanišką tradiciją šalia vardo ir pavardės buvo užrašytas ir kiekvieno pasirinktas slapyvardis.

„Svarbu, kad partizanų pagerbimo šventė netaptų butaforine – kartą per metus padedant gėlių prie paminklo ir uždegant atminimo žvakes. Kasdien atsibudę iš ryto pirmiausia turėtume pagalvoti, kokių darbų imtis, kuriems pritartų ir už Lietuvos laisvę žuvę kovotojai, – savo mintimis su „Pajūrio naujienomis“ pasidalino minėjime dalyvavęs darbėniškis Stasys Burba, renkantis istorinę medžiagą apie mūsų krašto partizanus. – O jaunimas partizanų istoriją perpras tik tada, jei ji bus aktualiai pateikta, pavyzdžiui, jei mokytojas kovotojo, kuris kadaise irgi mokėsi toje pačioje mokykloje, žūties dieną uždegs žvakę ir primins jo istoriją. Tuo labiau, kad yra žuvęs Darbėnų mokyklos direktorius Alfonsas Knistautas-Ragūnas – tokie šviesuliai vaikams būtų pavyzdys.“

Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos iškilmes suorganizavo Darbėnų gimnazija bei Kretingos rajono kultūros centro Darbėnų skyrius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas