Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Meno pikniku spalvino pavasarį

  • Viktorija PUIDOKĖ
  • Švietimas
  • 2017-05-12

Kretingos meno mokyklos Dailės skyriaus mokiniai praėjusią savaitę įprastą pamokos formatą bei kabinetų sienas išmainė į kūrybą ir bendravimą po atviru dangumi meno mokyklos kieme.

Kretingos meno mokyklos Dailės skyriaus pedagogių Linos Nikartienės ir Živilės Sabaliauskaitės (dešinėje) įsitikinimu, kartu su mokiniais surengtas meniškas piknikas kieme - puikus būdas mokytis bendradarbiauti.

Dailės skyriaus pedagogių Linos Nikartienės ir Živilės Sabaliauskaitės sumanytoje spalvų fiestoje sudalyvavo per septynias dešimtis mokinių – visos keturios šio skyriaus klasės.

Anot L. Nikartienės, mokiniai piknikui ruošėsi ir per pamokas – kūrė spalvotus medžius primenančias skulptūras, tuomet lauke jas margino ir puošė krepinio popieriaus kaspinais, ištapė mokyklos kiemo medžius apjuosusią improvizuotą sienelę, gražino žuvies formos piešinius, dalijosi arbata ir čia pat paskrudintais zefyrais, kviesdami pavasarį greičiau sužydėti.

„Žuvies simbolį pasirinkome neatsitiktinai. Jis kalba apie tai, kad visi esame skirtingi, bet plaukiame viena kryptimi – ir vaikai, ir mokytojai“, – sakė Ž. Sabaliauskaitė.

Pedagogės žodžiais, kiekvienas vaikas, atėjęs į meno mokyklą, kiekvienas jo mokytojas turi savo tikslus, bet visų bendras tikslas išlieka vieningas – kad vaikai augtų kūrybiški, sąmoningi ir sveiki.

„Manau, kad visi mokiniai pavasarį sėdėdami klasėse galvoja, kaip gerai būtų išeiti į lauką, tą mes ir nusprendėme su jais padaryti. Pagalvojome, kad pikniko formatas tam visai tiktų – juk pamoka turi asocijuotis su gera emocija“, – apie pikniko idėją kalbėjo Ž. Sabaliauskaitė.

Jo iniciatorės teigė, jog šis renginys neturėjo nei pradžios, nei pabaigos – kol vieni tapė ir puošė medžius, kiti bendravo, įsitaisę ant pledų.

„Bene svarbiausias dalykas šioje spalvų fiestoje – komandinis darbas. Tokiais renginiais pratiname vaikus prie bendradarbiavimo komandoje. Juk įprasta, kad pamokose vaikai tapo individualius piešinius, lipdo kiekvienas savo skrynią ar kitokį dirbinį, o bendravimas tarpusavyje lieka antrame plane, – kalbėjo L. Nikartienė. – O čia jie šnekasi, pasižiūri, ką kiti daro, nedrąsesni gal ir ne viską išbando patys, tačiau pamato, kaip kuria jų bendramoksliai, kaip maišo spalvas, puošia medžius, iš to gimsta nauja kūryba.”

Kolegei pritarė ir Ž. Sabaliauskaitė, kurios nuomone, vadinamasis grupinis darbas įprastose pamokose dažniausiai neatlieka savo pagrindinės funkcijos – neišugdo vaikų noro bendradarbiauti tarpusavyje: „Norisi, kad mokiniai per vasarą prisimintų, kaip jie Meno mokykloje kartu skanavo arbatą, dalijosi kūrybiniu procesu, susirado naujų draugų. Tuomet geros emocijos lydės ir mūsų Dailės skyrių. Norime, kad vaikai nesvarstytų, ar šiandien eiti į dailės pamoką, bet su džiaugsmu lauktų jos.”

Šis renginys po atviru dangumi – nebe pirmas, kuomet Kretingos meno mokyklos Dailės skyrius iškeliauja iš įprastų sau erdvių: užpernai kartu su meno mokyklos būgnininkais jaunieji dailininkai kūrė meną Rotušės aikštėje. Pedagogės įsitikinusios, kad tai mokiniams suteikia daugiau laisvės ir padeda patirti sėkmę savo veikloje.

„Svarbu ir tai, kad tokiu būdu mums pavyksta bent šiek tiek atitolti nuo klausymo, nes pamokų metu visi vaikai jį patiria: nuolat klausosi, ko moko mokytojas, užsirašo, atkartoja. Netradicinėmis pamokomis siekiame, kad vaikai darytų tai, ką nori ir kada nori, suteikti jiems daugiau iniciatyvos ir galimybių vieniems iš kitų mokytis”, – teigė Ž. Sabaliauskaitė.

Šiuo pikniku Kretingos meno mokykloje mokslo metai dar nesibaigė: Dailės skyriaus laukia plenerai ir pramogos Rusnėje bei Preiloje, o netrukus Kretingos meno mokykla kvies naujus mokinius – prasidės stojamųjų etapas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas