Pajūrio naujienos
Help
2024 Gruodis
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar Lietuva pasirengusi likviduoti tokias avarijas, kaip lėktuvo katastrofa?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Nugalėtojo vardas – septintus metus iš eilės

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Švietimas
  • 2017-05-12
Mokiniams teko atlikti ir praktines užduotis, pavyzdžiui, pademonstruoti, kaip saugiai pereiti pėsčiųjų perėją.

Dešimt komandų iš Kretingos rajono švietimo įstaigų susirungė tradiciniame pradinių klasių mokinių konkurse „Šviesoforas“ – ir vėl neįveikiama buvo Marijos Tiškevičiūtės mokyklos komanda, kuri rajoninį etapą laimėjo jau septintus metus iš eilės. Nugalėtojams kartu su II vietą pelniusia Vydmantų gimnazijos mokinių komanda teko maloni pareiga Kretingos rajonui atstovauti regioniniame konkurso etape.

„Šviesoforo“ konkurse taip pat dalyvavo komandos iš Simono Daukanto progimnazijos, Darbėnų gimnazijos, Baublių, Kartenos bei Jokūbavo Aleksandro Stulginskio mokyklų-daugiafunkcių centrų, mokyklos-darželio „Žibutė“, Kurmaičių pradinės mokyklos bei Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos – šios įstaigos atstovai tapo III vietos laimėtojai. Kiekvieną komandą sudarė 4 mokiniai, atstovaujantys I–IV klases.

Konkurso dalyviams teko atlikti individualias bei komandines užduotis: sudėti kelio ženklų dėlionę, atsakyti į viktorinos klausimus, parodyti praktiškai, kaip prisegti atšvaitus, kaip pereiti sankryžą ar pėsčiųjų perėją bei kitos. Daugiausiai intrigų kėlė visiškai nauji išbandymai: video užduotys, kur mokiniai turėjo pakomentuoti matomą nufilmuotą situaciją, bei „šarados“, kur vienas iš komandos narių turėjo taip vaidinti, kad jo draugai atspėtų įvairius terminus, randamus Kelių eismo taisyklėse.

„Mums geriausiai ir sekėsi „šarados“, kur turėjau vaidinti kelio ženklą, geležinkelio pervažą, avariją ir kitus dalykus – visa tai mūsų komanda atspėjo labai lengvai ir greitai“, – džiaugėsi Marijos Tiškevičiūtės mokyklos komandos narė antrokė Elzė Putkalytė.

Vis dėlto ji bei kitos komandos narės – pirmokė Lėja Černeckytė, trečiokė Karolina Paulauskaitė bei ketvirtokė Kamilė Jedenkutė prisipažino turėjusios dvejonių, ar pavyks tapti konkurso nugalėtojomis, mat ne visas užduotis pasisekė atlikti surenkant maksimalų įvertinimą. K. Jedenkutė sakė, kad jai kaip kapitonei nelengvi buvę kapitonų varžytuvių klausimai.

Konkurso „Šviesoforas“ rengėjai ir dalyviai. Rajoninį konkurso etapą, kuris įvyko Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje, organizavo Marijos Tiškevičiūtės mokyklos bendruomenė.

Patikrino ne tik žinias, bet ir loginį mąstymą

„Šįkart konkurso klausimai iš tikrųjų buvo nelengvi, taip pateikti, kad vaikui neužtenka tik žinoti teoriją, jam reikia dar ir logiškai pamąstyti, kad rastų teisingą atsakymą. Girdėjau ir komisijos atsiliepimą, kad vienos mįslės, kur kelias lyginamas su ruda sermėga, neatspėjo nė viena komanda – žinote, gal ir aš jos nebūčiau įveikusi“, – konkurso įspūdžiais pasidalijo Marijos Tiškevičiūtės mokyklos komandą parengusi mokytoja Irma Ilkevičienė.

Paklausta, kaip pavyksta kiekvienais metais sėkmingai pasirodyti „Šviesoforo“ konkurse, I. Ilkevičienė sakė: „Svarbu įdirbis – tas vaikas, kuris konkurse dalyvauja kaip pirmokas kitąmet į jį sugrįžta kaip antrokas – taip ir keliauja iki ketvirtos klasės. Ir nors konkursas vyksta kasmet, tačiau jis vis pateikia naujų iššūkių. Keičiasi vaikų kartos ir kiekviena jų turi vis kitokių savitumų, tad mokytojui tenka ieškoti naujų metodų, kaip sudominti mokinius, kaip padėti jiems lengviau įsiminti medžiagą. Nors niekur negalime pabėgti ir nuo sausos teorijos, kurios apimtis išties nemaža“.

I. Ilkevičienė mokinius konkursui rengia visus metus – ji veda saugaus eismo būrelį, kurį lanko visi norintys mokyklos mokiniai. Nors mokytoja sako, kad Kelių eismo taisyklėmis sudominti vaikus nėra paprasta, mat juos labiau masina užsienio kalbos ar meno užsiėmimai, tačiau konkurse dalyvavusios mergaitės pasakojo, kad joms lankyti būrelį labai patinka.

„Aš net svajoju būti policijos pareigūne“, – sakė E. Putkalytė, po kurios žodžių tokią pačią svajonę prisipažino turinčios ir kitos komandos narės K. Paulauskaitė bei L. Černeckytė.

Dalyvaudami konkurse „Šviesoforas“, vaikai turėjo galimybę pabendrauti su Kretingos rajono policijos komisariato pareigūnais, kurie vertino dalyvių žinias.

„Visos komandos pasirodė gerai ir atotrūkis tarp jų nebuvo didelis – mažiausiai buvo surinkta 107 balai, o daugiausiai – 125 balai. Buvo matyti, kad mokiniai turi daug žinių, nors kartais jiems koją pakišdavo konkurso įtampa, jaudulys. Kita vertus, žavėjo nuoširdumas, tai, kad vaikai stengėsi kuo geriau atlikti užduotis, pavyzdžiui, rodydami kaip pereiti gatvę, netgi pridėdavo ranką prie ausies, tuo įtikinamai parodydami, kad jie ne tik žiūri, bet ir klauso, ar kas nors neatvažiuoja“, – pasakojo Kretingos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Ričardas Kačinas, kuris buvo konkurso vertinimo komisijos pirmininkas. – Būtų džiugu, kad konkurse dalyvautų daugiau komandų, nes esu įsitikinęs, kad visose mokyklose mokytojai moko Kelių eismo taisyklių, net jei ir neturi tikslo parengti vaikų „Šviesoforo“ konkursui. Tikėkimės, kad vaikai mokės žinias pritaikyti praktinėse situacijose gatvėse.“

VĮ „Klaipėdos regiono keliai“ Saugaus eismo ir kelių priežiūros skyriaus vyresnysis specialistas Gintaras Ramanauskas pasveikino konkurso „Šviesoforas“ regioninio etapo prizininkus.

Į finalą – palangiškiai ir šilutiškiai

Geriausiai rajoniniame „Šviesoforo“ konkurse pasirodžiusios Marijos Tiškevičiūtės mokyklos bei Vydmantų gimnazijos komandos dalyvavo regioniniame etape – šis įvyko trečiadienį Palangoje, „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje.

Čia dėl nugalėtojo vardo iš viso susirungė dešimt komandų, geriausiai pasirodžiusių savo mieste ar rajone – iš Klaipėdos „Vyturio“, Klaipėdos rajono Vėžaičių, Šilutės Martyno Jankaus, Palangos „Baltijos“ bei Vlado Jurgučio pagrindinių mokyklų, Šilutės rajono Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio, Klaipėdos „Versmės“ progimnazijos, Vydmantų bei Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijų, Kretingos Marijos Tiškevičiūtės mokyklos.

Kiekvienos komandos dalyviams teko atlikti individualias – 2 teorines ir 3 praktines užduotis, bei 3 komandines užduotis, o taip pat kapitonų laukė tik jiems skirtos varžytuvės. Konkurso dalyvių pasirodymą vertino policijos pareigūnai, kurių sprendimu I vieta buvo apdovanota Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos komanda, II-ąja – Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos mokiniai. Šių dviejų komandų laukia nacionalinis konkurso „Šviesoforas“ etapas.

Rajoninio etapo pirmos vietos laimėtojus pasveikino VĮ „Klaipėdos regiono keliai“ Saugaus eismo ir kelių priežiūros skyriaus vyresnysis specialistas Gintaras Ramanauskas (pirmas iš dešinės) bei Kretingos rajono policijos komisariato veiklos skyriaus viršininkas Ričardas Kačinas ir vyresnioji tyrėja Aušra Baločkienė.

Dėmesys – greičio viršijimo užkardymui

Tiek rajoninio konkurso „Šviesoforas“ etapo laimėtojus, tiek regioninio etapo geriausiuosius pasveikino Lietuvos automobilių kelių direkcija ir VĮ „Klaipėdos regiono keliai“ Saugaus eismo ir kelių priežiūros skyriaus vyresnysis specialistas Gintaras Ramanauskas.

„Toks konkursas yra sveikintinas dalykas – vaikai įgyja žinių apie saugų elgesį kelyje, atlieka praktines užduotis. Esu įsitikinęs, kad nuoširdus darbas su vaikais, juos mokant Kelių eismo taisyklių ir prisideda prie to, jog šiuo metu Klaipėdos regione nebėra eismo nelaimių, kuriose būtų nukentėję vaikai“, – sakė G. Ramanauskas.

Anot jo, simboliška, kad „Šviesoforo“ konkurso rajoninis bei regioninis etapai įvyko šią savaitę – ji yra Jungtinių Tautų paskelbta Saugaus eismo savaite. Pasaulio sveikatos organizacijai paskelbus, kad per didelis greitis yra viena didžiausių problemų keliuose, būtent šiam pažeidimui šią savaitę ir buvo skiriamas didžiausias dėmesys.

„Saugus greitis nebūtinai yra tas greitis, kuris yra leistinas konkrečiame kelyje. Net 70 proc. eismo įvykių įvyksta dėl to, kad vairuotojai važiuoja nesaugiu greičiu – jie neatsižvelgia į oro sąlygas, kitas aplinkybes, dėl kurių automobilis tampa sunkiau valdomas“, – teigė G. Ramanauskas.

Kita vertus, vairuotojai viršija netgi ir leistino važiavimo greičio ribas. „Klaipėdos regione yra įrengta 16 stacionarių greičio matuoklių ir kiekvieną mėnesį jie užfiksuoja apie 2 tūkst. pažeidėjų. Netgi Kretingalėje, kur buvo įrengtas vienas pirmųjų greičio matuoklių mūsų regione, kiekvieną mėnesį užfiksuojama pusšimtis greičio viršijimo atvejų“, – sakė G. Ramanauskas.

Iš viso pernai Lietuvoje dėl vairuotojų kaltės įvyko daugiau kaip 3 tūkst, eismo įvykių, kuriuose žuvo daugiau kaip 180 žmonių. Anot Susisiekimo ministerijos, Lietuva iki 2020 m. žūstančiųjų skaičių siekia sumažinti perpus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas