Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar domitės dabar pristatoma mero ir Tarybos 2023 m. ataskaita?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos muziejus kartu su kitais šalies muziejais gegužės 18 d. paminės Tarptautinę muziejų dieną ir savo organizuojamuose renginiuose kviečia aktyviai dalyvauti rajono visuomenę.

Audimas – vienas amatų, kuris bus demonstruojamas šiųmetinėje šventėje.

„Mūsų muziejus jau ketverius metus Tarptautinės muziejų dienos išvakarėse Dvaro malūno kiemelyje rengia jaunųjų amatininkų muges „Suku, suku darbų malūnėlį“. Per šią mugę rajono moksleiviai kartu su technologijų mokytojais, tautodailininkais demonstruoja amatus, pasiūlo įsigyti amatininkų darbų, – teigė Kretingos muziejaus kultūrinės veiklos vadybininkė Roma Luotienė, atkreipusi dėmesį, jog šiais laikais dauguma amatų yra tik laisvalaikio leidimo būdas, o ir amatininkų nėra labai daug. – Tačiau, matyt, ne šiaip sau yra sakoma: „Amatą sunku pagauti, bet su juo lengva gyventi...“.

Šiųmetinis jaunųjų amatininkų kiemelis, kuriame gegužės 17 d. visi būriuosis nuo 11 val., bus skirtas įvairiems skoniams ir pomėgiams: jame bus audžiama, minkomas ir žiedžiamas molis, kalama, rišamos vantos, veliama vilna, kvepės jaunųjų šeimininkių kepiniai, mirguliuos atlaidų saldainiai. „Manau, retas teatsispirs nenusipirkęs meniškų duonos varnelių, žiemos sodo moterų išaugintų daigų ar jaunųjų florisčių sudėliotų gėlių kompozicijų“, – įsitikinusi R. Luotienė.

Jaunųjų amatininkų kiemelyje koncertuos Darbėnų gimnazijos folkteatro grupė „Dar bėški“.

Kiemelio naujovės – senosios fotografijos laboratorija ir žiogrių tvoros pynimo akademija bei popierinių malūnėlių dirbtuvėlė „Suku, suku darbų malūnėlį“.

„Renginio kulminacija – fotosesija su pasidarytais malūnėliais ūkvedžio namo kieme, šalia akmens skulptūrų, įamžinusių muziejininkus – muziejaus įkūrėją Juozą Žilvitį, ilgametį muziejaus direktorių Juozą Mickevičių ir kraštotyrininką Igną Jablonskį. Galop malūno sceną sudrebins jaunieji Kretingos meno mokyklos mušamųjų instrumentų atlikėjai ir folklorą su roku derinanti Darbėnų gimnazijos folkteatro grupė „Dar bėški“, kurios parengta programa kelia vis didesnį susidomėjimą“, – kultūrinės veiklos vadybininkė neabejojo, kad šventė ketina būti spalvinga bei įdomi.

Kretingos muziejus taip pat dalyvauja nuo 2005-ųjų organizuojamoje akcijoje „Europos muziejų naktis“. Šios akcijos tikslas – bendruomenės narius supažindinti su muziejais naktį – tokiu metu, kuomet jie paprastai nedirba. Kretingos muziejaus nakties akcija „Lyg žvaigždės iš dangaus...“ rengiama gegužės 20 d.

Nuo 18 iki 24 val. bus galima nemokamai aplankyti muziejaus ekspozicijas Dvaro rūmuose, vandens malūne ir ūkvedžio name; 22 val. – muzikinė-literatūrinė kompozicija „Lyg žvaigždės iš dangaus...“ ūkvedžio namo tapybos salėje. Dalyvaus sambūrio „Sielos aitvarai“ atlikėjai.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas