Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Nusilenkė Kretingos daugiavaikėms motinom

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Šventės
  • 2017-05-09
Zofiją Šverienę (nuotr. šalia Prezidentės Dalios Grybauskaitės) į pagerbimo ceremoniją Prezidentūroje atlydėjo artimieji bei Imbarės seniūnijos atstovai.

Praėjusį penktadienį buvo pagerbtos Kretingos rajono daugiavaikės motinos, dorai užauginusios ar auginančios 8 ir daugiau vaikų. Kretingos rajono mero Juozo Mažeikos padėkos buvo skirtos 32 tokioms motinoms, o tris Kretingos rajono gyventojas – Zofiją Šverienę, Bronislavą Mildą Petrauskienę ir Danutę Vilimienę – Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu. Atvyko tik trečdalis pagerbtųjų Pirmąkart daugiavaikės Kretingos rajono motinos buvo pakviestos į joms specialiai surengtą pagerbimo šventę Kretingos rajono kultūros centre. Meras J. Mažeika pasveikino ir dėkojo motinoms, kurios nepristigo jėgų ir kantrybės auginti gausų būrį vaikų. Joms taip pat buvo perduoti ir Seimo nario Antano Vinkaus, užaugusio 10 vaikų šeimoje, sveikinimo žodžiai. Deja, J. Mažeikos padėkas už širdies dosnumą, ugdytas žmogiškąsias vertybes ir parodytą teisingą gyvenimo kryptį, po rožę bei albumą „Kretinga“ atsiimti teatvyko tik trečdalis iš trijų dešimčių rajono daugiavaikių motinų. Į sceną, skambant iškilmingai muzikai bei plojimams, atsiimti apdovanojimų pakilo: 10 atžalų Lietuvai ir Kretingos rajonui užauginusi Birutė Juškėnienė iš Nausėdų kaimo, po 9 atžalas užauginusios – Padvariuose gyvenanti Albina Gadliauskienė, Nijolė Milašienė ir Danutė Vilimienė iš Kurmaičių bei Zita Skripkauskienė iš Mikoliškių. Už 8 išaugintus ar dar auginamus vaikus mero padėką atsiėmė Ona Armalienė iš Jokūbavo, Salomėja Vasiliauskienė iš Budrių, Kristina Kuprienė iš Leliūnų ir Daiva Stonkuvienė iš Laukžemės. Atlydėjo 5-metis sūnus

Du sūnus ir 6 dukteris užauginusios, o šiuo metu 6 anūkų ir 3 proanūkių dėmesiu besidžiaugiančios S. Vasiliauskienės pasiteiravus, ką jai reiškia iš mero rankų gautas apdovanojimas, atsakė, jog dėmesys jai buvęs netikėtas, bet labai malonus. „Mano gyvenime buvo ir sunkesnių, ir lengvesnių dienų, tačiau visuomet stengėmės vienas dėl kito. O šiandien labiausiai džiaugiuosi tuo, kad visi mano vaikai dirba ir yra sveiki“, – teigė ji.

O 39-erių K. Kuprienė, kurią į šventinį renginį atlydėjo 5-erių sūnus Paulius, taip pat džiaugėsi parodytu valdžios dėmesiu ir sakė išsivežanti iš šventės šiltus įspūdžius.

Bronislavai Mildai Petrauskienei skirtą apdovanojimą atsiėmė jos duktė, o 9 vaikų motinai Mortai Brazdeikienei iš Imbarės – šios seniūnijos atstovai.

Po apdovanojimo garbioms motinoms buvo parodyta Egidijaus Radžiaus teatro komedija „Liodvėks ėr vėsė kėtė“ pagal Žemaitės kūrinį „Trys mylimos“, o šio tetaro vyriausiasis režisierius Nerijus Gedminas pasidžiaugė, jog spektaklis rodomas jau dvidešimtąkart.

Savivaldybės surengtoje daugiavaikių motinų pagerbimo šventėje kretingiškės buvo pakviestos bendrai nuotraukai.

Apsikabino su Prezidente

Į kasmetinį motinų pagerbimą Prezidentūroje šiemet iš 3 pakviestų kretingiškių, lydima vaikų bei Imbarės seniūnijos atstovų, tebuvo nuvykusi tik viena iš jų – 88-erių Zofija Šverienė.

Barzdžių kaime gyvenanti moteris su vyru Pranu darniai gyveno 52-jus metus ir sugyveno 8 vaikus: vyriausiajam iš jų, taip pat Pranui, šiemet sukako 70, o jaunėlė dukra Laima Jonušienė gegužės 12-ąją švęs 54-ąjį gimtadienį.

Z. Šverienė apgailestavo, jog palaidojo ne tik savo vyrą ir jau kone 20 metų yra našlė, bet ir tris sūnus – Petrą, Danielių bei Algirdą.

Moteris prisiminė, jog bendrą gyvenimą su vyru pradėję išsyk po karo: „Nebuvo nieko valgyti, kareiviai buvo išsivedę visus gyvulius. Kai gimė pirmas vaikas, neturėjome nė pieno. Gerai, kad mama atidavė ožką – sūnų reikdavo kas vakarą maudyti, nes visas kūnelis būdavo įsigėręs ožkos kvapo. Kitus vaikus auginome jau lengviau – po truputį kūrėmės, auginome gyvulius, dirbome žemę“.

Atsiimant medalį Prezidentūroje, moteris sakė buvusi nustebinta tokio parodyto ypatingo dėmesio: „Iškilminga aplinka, grojo muzikantai, buvo suruoštos vaišės. O Prezidentė apsikabino, paklausė, kaip gyvenu ir pakvietė nusifotografuoti. O tą ordiną parsivežusi pasidėjau į sekciją“. Apdovanojimus atveš

Gegužės pabaigoje Prezidentūros atstovai aplankys ir apdovanojimus taip pat atveš į ceremoniją neatvykusioms motinoms – 91-erių Bronislavai Mildai Petrauskienei iš Žalgirio seniūnijos Petreikių kaimo bei 78-erių Danutei Vilimienei iš Kurmaičių.

B. M. Petrauskienė su vyru Stanislovu susituokė 1943 m.: ji dirbo melžėja, jis – kalviu. Pora sugyveno 8 vaikus: vyriausioji jų duktė Bronislava mirė pernai, būdama 62-jų, o jauniausiam sūnui Kęstučiui – 53-ji.

Moters sutuoktinis anapilin iškeliavęs daugiau kaip prieš tris dešimtmečius, ji taip pat neteko ir dar dviejų savo vaikų – sūnų Vytauto ir Stanislovo. Šiandieną B.M. Petrauskienė džiaugiasi gausiu būriu artimųjų – 16 anūkų, 19 proanūkių ir 4 proproanūkiais.

Tremtinės dalią patyrusi kurmaitiškė D. Vilimienė dirbo melžėja, o jos vyras Pranciškus – fermos darbininku. Pora kartu darniai nugyveno 57-erius metus, Pranciškus mirė pernai.

D. ir P. Vilimai sugyveno 9 vaikus, visi gyvi ir gyvena Lietuvoje: vyriausioji jų duktė 57-erių Danutė Milkontienė ūkininkauja, o jaunėlis 35-erių Elijus dirba bendrovėje „Augma“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas