Pajūrio naujienos
Help
2023 Vasaris
Pi 6132027
An 7142128
Tr181522
Ke291623
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar rinktumėtės balsavimą internetu, jeigu būtų tokia galimybė?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Chorui „Kristale“ – svarus įvertinimas

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2017-04-14

Kretingos rajono kultūros centro mišrus choras „Kristale“, Gargžduose surengtame Žemaitijos regiono konkurse pelnęs I laipsnio diplomą, komisijos buvo pripažintas vienu geriausių choru Lietuvoje.

Kaip ir prieš ketverius metus, taip ir šįkart Kretingos kultūros centro mišrus choras „Kristale“ Lietuvos chorų Žemaitijos regiono konkurse pelnė I laipsnio diplomą.

Anot šio choro vadovės Kristinos Rimienės, 11 konkurse dalyvavusių Žemaitijos regiono chorų pasirodymus vertino 9 komisijos nariai – kompozitoriai ir chorvedžiai, tarp jų ir buvęs Kretingos kamerinio choro, dabar Šiaulių valstybinio kamerinio choro „Polifonija“ vadovas Tomas Ambrozaitis.

„Atlikome 3 kūrinius, tarp jų – ir privalomą sudėtingą Vaclovo Augustino dainą „Anoj pusėj Dunojėlio“. Per repeticijas tris pastaruosius mėnesius po 2 val. šlifavome vien šiuos kūrinius. Visi jie – akapeliniai kūriniai, atliekami be fortepijono. Prieš ketverius metus tokiame pat konkurse taip pat pelnėme I laipsnio diplomą, todėl šiemet siekėme ne prastesnio rezultato. Ir mums pasisekė“, – džiaugėsi K. Rimienė.

Ji neslėpė, jog „Kristale“ atlikėjai buvo taip įsigyvenę į kūrinius, jog ir pasibaigus konkursui keliolika minučių tarpusavyje nesikalbėjo, – dar buvo neatsigavę po patirtų emocijų. „Viena choristė, dainuojant Donato Zakaro „O kai saulelė tekėjo“, net apsiverkė“, – prisiminė vadovė.

Jos žodžiais, docentas Algirdas Šumskis, Klaipėdos miesto chorinės „Aukuro“ bendrijos pirmininkas, po kretingiškių pasirodymo pasakė: „Be reikalo nieko negiriu ir nevynioju žodžių į vatą – Kretingai reikia didžiuotis šiuo choru. Kūriniai atlikti nepriekaištingai, pačiu aukščiausiu lygiu“.

K. Rimienė taip pat pastebėjo, jog šiuokart į Žemaitijos regiono konkursą buvo suvažiavę itin aukšto meninio lygio chorai. Todėl I laipsnio diplomus pusantros valandos posėdžiavusi komisija paskyrė net 6 chorams.

Regionų atrankos-konkursai vyksta kas ketverius metus prieš respublikines Dainų ir šokių šventes. Šiuos konkursus rengia Lietuvos nacionalinis kultūros centras, – šiemet tarpusavyje varžosi per 170 šalies chorų.

Kretingos rajono kultūros centro mišrus choras „Kristale“ išvien su kitų regionų diplomantais jau yra pakviestas spalio 14-15 dienomis dalyvauti prestižiniame geriausių šalies chorų pasirodyme Šv. Kotrynos bažnyčioje, Vilniuje.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas