Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Chorui „Kristale“ – svarus įvertinimas

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2017-04-14

Kretingos rajono kultūros centro mišrus choras „Kristale“, Gargžduose surengtame Žemaitijos regiono konkurse pelnęs I laipsnio diplomą, komisijos buvo pripažintas vienu geriausių choru Lietuvoje.

Kaip ir prieš ketverius metus, taip ir šįkart Kretingos kultūros centro mišrus choras „Kristale“ Lietuvos chorų Žemaitijos regiono konkurse pelnė I laipsnio diplomą.

Anot šio choro vadovės Kristinos Rimienės, 11 konkurse dalyvavusių Žemaitijos regiono chorų pasirodymus vertino 9 komisijos nariai – kompozitoriai ir chorvedžiai, tarp jų ir buvęs Kretingos kamerinio choro, dabar Šiaulių valstybinio kamerinio choro „Polifonija“ vadovas Tomas Ambrozaitis.

„Atlikome 3 kūrinius, tarp jų – ir privalomą sudėtingą Vaclovo Augustino dainą „Anoj pusėj Dunojėlio“. Per repeticijas tris pastaruosius mėnesius po 2 val. šlifavome vien šiuos kūrinius. Visi jie – akapeliniai kūriniai, atliekami be fortepijono. Prieš ketverius metus tokiame pat konkurse taip pat pelnėme I laipsnio diplomą, todėl šiemet siekėme ne prastesnio rezultato. Ir mums pasisekė“, – džiaugėsi K. Rimienė.

Ji neslėpė, jog „Kristale“ atlikėjai buvo taip įsigyvenę į kūrinius, jog ir pasibaigus konkursui keliolika minučių tarpusavyje nesikalbėjo, – dar buvo neatsigavę po patirtų emocijų. „Viena choristė, dainuojant Donato Zakaro „O kai saulelė tekėjo“, net apsiverkė“, – prisiminė vadovė.

Jos žodžiais, docentas Algirdas Šumskis, Klaipėdos miesto chorinės „Aukuro“ bendrijos pirmininkas, po kretingiškių pasirodymo pasakė: „Be reikalo nieko negiriu ir nevynioju žodžių į vatą – Kretingai reikia didžiuotis šiuo choru. Kūriniai atlikti nepriekaištingai, pačiu aukščiausiu lygiu“.

K. Rimienė taip pat pastebėjo, jog šiuokart į Žemaitijos regiono konkursą buvo suvažiavę itin aukšto meninio lygio chorai. Todėl I laipsnio diplomus pusantros valandos posėdžiavusi komisija paskyrė net 6 chorams.

Regionų atrankos-konkursai vyksta kas ketverius metus prieš respublikines Dainų ir šokių šventes. Šiuos konkursus rengia Lietuvos nacionalinis kultūros centras, – šiemet tarpusavyje varžosi per 170 šalies chorų.

Kretingos rajono kultūros centro mišrus choras „Kristale“ išvien su kitų regionų diplomantais jau yra pakviestas spalio 14-15 dienomis dalyvauti prestižiniame geriausių šalies chorų pasirodyme Šv. Kotrynos bažnyčioje, Vilniuje.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas