Pajūrio naujienos
Help
2024 Vasaris
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe291623
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar pasigendate naujų rajono Savivaldybės projektų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kai pirkėjas pasijunta bejėgis

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Skundo pėdsakais
  • 2006-03-24

Kretingoje, bendrovės “Bronida” optikos parduotuvėje, Regina Songailienė užsisakė akinius. Tačiau moteris pagamintų akinių nešioti negali – jaučia diskomfortą. Ji mano, jog akinių lęšiai negeri. Bendrovės direktorius Nerijus Daukšas su tuo nesutinka.

Pasak R.Songailienės, sausio pabaigoje nuėjo į optikos parduotuvę užsisakyti akinių. Moteris atsinešė akinių rėmus. Parduotuvėje esantis gydytojas patikrino akis ir išrašė receptą, pagal kurį turėjo būti pagaminti lęšiai. Nekilo problemų ir paprašius lęšius įstatyti į atsineštus rėmus. Moteris už lęšius ir darbą sumokėjo 70 Lt.

Tačiau atėjusi akinių atsiimti pastebėjo, kad juos užsidėjusi jaučia diskomfortą. Parduotuvėje paaiškino, jog prie naujų lęšių reikia priprasti. Moteris atsiėmusi akinius ir pabuvusi su jais valandą, vėl grįžo į parduotuvę. Čia jai pasakė, jog blogi jos akinių rėmai. Taisyti akinius lankstant rėmus, pasak moters, negalima - lęšiai be apvadų, pritvirtinti varžtais ir gali greit sulūžti. Moteriai buvo pasiūlyta akinius palikti – žadėjo pataisyti. Tačiau akiniai nebuvo pataisyti. Pasak R.Songailienės, net matosi, jog vienas lęšis pakrypęs į viršų, o kitas – į apačią, nelygūs ir jų kampai. Vėliau jai buvo pasiūlyta rašyti prašymą, kad būtų atlikta akinių patikra. Dar buvo pasakyta, jog akinių patikra kainuoja 100 Lt. Esą direktorius kalbėjęs ir apie baudą, bet moteris jau nebesiteiravusi, už ką turėtų mokėti baudą.

Moteris ryžosi parašyti prašymą patikrai, pinigų mokėti nereikėjo. Patikrą žadėjo atlikti per savaitę, o apie rezultatus - pranešti. Nesulaukusi pranešimo, po trijų savaičių atėjo į optikos parduotuvę, kur jai buvo pasakyta, jog Kaune atlikta patikra ir akiniai geri. Tačiau jokių tai patvirtinančių dokumentų niekas jai nedavė, kas leidžia abejoti, ar patikra iš tiesų buvo atlikta.

Pasak R.Songailienės, namuose, stalčiuje jau guli anksčiau čia padaryti akiniai vyrui.

- Matyt, žmonėms atrodo, jog jei nešioji akinius, tai gali užsidėti bet kokius, - sakė pašnekovė.

Ji pasipiktinusi ir elgesiu N.Daukšo, kuris liepęs jai pasitikrinti ne tik akis, bet ir psichiką. Vaikščiodama į optikos parduotuvę, ji gaišta ir brangų laiką.

Pasak N.Daukšo, kodėl moteris nešiodama akinius jaučia diskomfortą, jis pasakyti negali. Jis teigė siuntęs akinius patikrinti į pažįstamą firmą, tačiau konkrečiai kur – nepasakė. Jis įsitikinęs, jog lęšiai padaryti kokybiškai.

Pasak Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos Klaipėdos skyriaus vyresn. inspektorės Teresės Mažeikienės, lęšių gamyba – ne jų kompetencija, todėl patarė kreiptis į Vilniuje esančią Valstybinę akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybą prie Sveikatos apsaugos ministerijos. Ten patarė kreiptis ir Nacionalinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Klaipėdos apskrities darbuotojai.

Pasak Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos inspektavimo skyriaus vedėjos Jolantos Karavackaitės, pirkėja turėtų raštiškai kreiptis į juos ir atsiųsti akinius, recepto kopiją bei čekį ar kitą dokumentą, patvirtinantį, jog tikrai ten buvo pirkti akiniai. Akiniai bus tikrinami akredituotoje laboratorijoje ir už šią paslaugą mokėti nereikės. Išvados bus praneštos per 30 dienų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas