Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Kristale“ koncertavo „Tautos namuose“

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Smiltys
  • 2017-01-13
Sėkmingai pasirodžiusi Kauno miesto publikai, „Kristale“ į koncertą šį mėnesį kviečia ir kretingiškius.

Naujus kūrybinius metus Kretingos kultūros centro kamerinis choras „Kristale“ pradėjo viešnage Kauno kultūros centre „Tautos namai“, kur buvo pakviesti dalyvauti ketvirtajame chorinės muzikos festivalyje „Trijų Karalių belaukiant“.

Šiemet festivalyje, į kurį jo organizatorius – Kauno kultūros centro mišrus choras „Gintaras“ – įprastai kviečia stipriausius šalies ir užsienio chorus, kretingiškiai buvo pakviesti kaip vieninteliai svečiai.

„Mums tai buvo didelė garbė, kad įvertino, pakvietė, ir dar didesnė paskata siekti kūrybinių aukštumų. O pats renginys buvo ypač šventiškas ir efektingas, – greta muzikos su šviesos efektais buvo skaitomi ir pasaulietinio, ir religinio turinio tekstai. Abu chorai scenoje stovėjome kampuose ant laiptų, o viduryje – muzikantai su būgnais, gitaromis bei džiazmeno atliekamos improvizacijos“, – įspūdžiais pasidalijo choro „Kristale“ vadovė Kristina Rimienė.

Festivalyje kretingiškiai atliko 10 kūrinių, kelis kūrinius – išvien su jungtiniu choru, kuriam taip pat dirigavo ir K. Rimienė.

„Po koncerto su gintariečiais vaišinomės, bendravome, ir, kaip patys sakėme, visus užvaldė toks jausmas, lyg būtume pažįstami 100 metų“, – džiaugėsi vadovė.

Į šventę kretingiškius pakvietęs choras „Gintaras“, kuriam vadovauja Jovita Kulikauskienė, turi ilgametes tradicijas – neseniai jis paminėjo savo veiklos 80-metį. Šis choras ne sykį pripažintas geriausiu šalyje ir apdovanotas daugybe prizų, – yra pelnęs ir Liaudies kultūros centro įsteigtą „Aukso paukštę“. Lietuvišką chorinę muziką kauniečių „Gintaras“ nesyk yra pristatęs pasaulio šalių scenose ir sulaukęs teigiamų įvertinimų.

Kauno chorų festivalis „Trijų Karalių belaukiant“ išaugo iš jau išnykusio grandiozinio festivalio „Pakelkim taurę linksmybių“ filharmonijoje, todėl prieš ketverius metus chorinės muzikos mylėtojams ir kilęs sumatymas surengti kitą, mažesnės apimties festivalį.

Senuosius metus Kretingos „Kristale“ taip pat išlydėjo koncertu Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje bei Frydricho pasaže, Klaipėdoje.

---

Sausio 28-ąją „Kristale“ kviečia į koncertą „Žiemos etiudai“ Kretingos kultūros centre, – į jį taip pat pakviestas choras iš Šilutės „Vox Libris“ (vadovė Rasa Golubovskienė) bei naujai susibūręs Kretingos kultūros centro merginų ansamblis „Mano trelės“ (vadovė Kristina Rimienė).


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas