Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Kalėdiniame koncerte – kino filmų pasaulis

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Šventės
  • 2016-12-23

Kai susilieja žodžiai, muzika, vaizdai, gimsta nuostabus reginys, šventė. Į tokią šventę pakvietė Kretingos meno mokyklos bendruomenė. Kretingos rajono kultūros centre įvyko gražia tradicija tapęs Kalėdinis koncertas „Kalėdinis kadras. Dublis 32“.

Kalėdiniame koncerte kasmet dalyvauja gausus būrys Meno mokyklos auklėtinių.

Šventinis koncertas, įvykęs jau 32-ą kartą, žiūrovus nukėlė į nuostabų kino filmų pasaulį. Meno mokyklos auklėtinių atliekami muzikiniai kūriniai, dainos, šokiai suteikė galimybę prisiminti senus klasikinius kino filmus – ,,Čarlis Čaplinas“, ,,Tadas Blinda“, ,,Gyvenimas yra gražus“, ,,Šerloko Holmso ir daktaro Vatsono nuotykiai“ – bei senąją animaciją.

Koncerte buvo atliekami įvairūs muzikiniai kūriniai iš kino filmų. Dainas keitė šokiai, muzikinės interpretacijos, o į visumą sujungė meniniai žodžiai apie gyvenimą, muziką, meną, grožį ir gėrį. Scenarijų koncertui parengė ir jį vedė mokytoja Raimonda Kučiauskienė, įkūnijusi dvilypę žmogaus prigimtį: šviesiąją ir tamsiąją, gerąją ir blogąją.

Scenografiją koncertui kūrė ir ją su kolegėmis įgyvendino mokytoja Daiva Galdikaitė. Pačių bendruomenės narių jėgomis buvo ruošiamos muzikos kūrinių aranžuotės, vaizdo ir garso montažai, apšvietimas, siuvami rūbai ir kalėdiniai aksesuarai. Na ir, žinoma, pagrindinis darbas – parengti jaunuosius artistus, kurių koncerte dalyvavo per 300. Mokiniams tai yra unikali galimybė parodyti savo pasiekimus viešai.

Koncertai, teigė Kretingos meno mokyklos direktorius Bernardas Anužis, buvo organizuojami savotiškos vidinės rotacijos principu. Mokykloje yra devyni metodiniai būreliai, kuriems iš pradžių atsakomybė organizuoti kalėdinį koncertą tekdavo ištraukus laimingą burtą. Dabar jau kalėdinio koncerto pabaigoje iškilmingai paskelbiama, kas bus atsakingas už kitų metų koncertą.

,,Pasirengti koncertui – išties atsakingas, sunkus ir daug laiko reikalaujantis darbas. Šiais metais kalėdinį koncertą organizavo pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų mokytojai, tačiau, galiu pasakyti, kad nuoširdžiai dirba visos mokyklos mokytojai ir mokiniai, todėl koncertas kiekvienais metais tampa vis profesionalesnis, stipresnis. Didelis džiaugsmas, kad mokyklos mokytojai ir mokiniai geba parengti patrauklų renginį ir jį žiūri bei vertina ne tik mokyklos, bet ir Kretingos miesto bei rajono bendruomenė. Tuo pat metu tai didelė atsakomybė ir iššūkis kiekvienais metais parengti kažką naujo“, – kalbėjo B. Anužis.

Pučiamųjų instrumentų skyriaus mokytojai įkūnijo kurmius iš animacinio filmo „Coliukė“

Mokykla kalėdinius koncertus pradėjo rengti pasitikdama 1985 metus. Pirmasis koncertas įvyko buvusio muziejaus (dabar Pranciškonų vienuolynas) nuostabios akustikos salėje. ,,Organizuotas pačių mokytojų iniciatyva, nes ir tada, tarybiniais laikais, norėjosi Kalėdų džiaugsmo. Kadangi meno žmonės turi išskirtinę galimybę kartais kalbėti Ezopo kalba, koncerte skambėjo Vakarų Europos klasikų kūriniai, giesmės buvo atliekamos lotyniškai. Kai vienuolyno pastatas buvo grąžintas teisėtiems šeimininkams ir mūsų kalėdiniai koncertai buvo organizuojami įvairiose Kretingos salėse – muziejaus Baltojoje, Kultūros centro parodų, keitėsi ir koncertai – buvo nutarta koncertinę programą papildyti mokinių atliekamais kūriniais. O nuo 2000 metų meno mokyklai įsikėlus į savo naujus namus Mėguvos gatvėje, koncertai buvo rengiami mokyklos salėje. Pradėjus veiklą naujame mokyklos pastate, sparčiai augo mokinių skaičius, į koncertus pradėjo rinktis gausiai tėvelių, visų nebesutalpinome. Tad po kelerių metų žengėm į pačią didžiausią Kretingoje – kultūros centro – salę.

Tačiau, pasirodo, ir ji darosi mažoka“, – kalėdinių koncertų istoriją prisiminė direktorius.

Kasmet rengiami koncertai, teigė direktorius, yra mokyklos filosofija, vienas iš mokyklos kultūros aspektų, identiteto pasireiškimas, bendrystė, kai kolektyvas susivienija bendram darbui. ,,Juk kalėdinio koncerto nėra ugdymo planuose! Viskas daroma savo laisvo laiko sąskaita. Per metus vyksta ugdymas, rengiamos programos konkursams ir festivaliams, miesto šventėms. O kalėdinis koncertas – visiškai atskira programa. Šių koncertų kartelė užkelta labai aukštai. Apima didelis džiaugsmas, kai kiekvienais metais jis sužiba vis naujomis spalvomis“, – džiaugėsi B. Anužis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas