Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Subtiliai prakalbinusi žmogaus kūną

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Smiltys
  • 2016-11-11
Redos Ščerbakovienės sukurtas žmogus kalba ne lūpomis, o kūno kalba – tik akimirkai sustingusiais subtiliais plastiškais judesiais.

Dinamiškas ir išraiškingas žmogaus kūnas. Jis – tarsi veidas, išreiškiantis skausmą, liūdesį, nerimą, nuostabą, džiaugsmą. Įdomi technika – piešiniai ant drobės, išgauti akrilu. Toks savitas yra 52-jų palangiškės dailininkės Redos Ščerbakovienės tapybos braižas.

„Aš ne tapau, o tiesiog piešiu, – pabrėžė menininkė, paprašyta apibūdinti savąjį braižą, kuriame dominuoja štrichuotos kūno linijos. – Tik piešiu ne taip, kaip įprasta – ant popieriaus, bet – ant drobės. Esu grafikė, ir man labai svarbu linija, kontūras, siluetas“.

Kūrėją domina ne anatominis žmogaus kūnas, tiksli jo biologinė kopija, bet kūnu išreiškiamos nuotaikos, išgyvenimai, būsenos. „Man svarbiausia yra žmogaus vidus, o ne jo išorė. Tie žmonės gimsta iš mano fantazijų. Akademiškai nupiešti žmogų būtų visų lengviausia, bet šiuo gyvenimo momentu aš nuo to atsiriboju. Nors esu piešusi ir portretus“, – sakė R. Ščerbakovienė.

Ji ir šiaip, atviravo, galinti piešti daug ką – ir peizažus, ir natiurmortus, tačiau žmogus jai labiausiai esąs įdomus. „Tačiau keičiasi žmogaus kūno perteikimo stilius. Dabar piešiu poniutes, damutes. Ir baltos spalvos mano drobėse belieka vis mažiau, – drobę dengiu sidabru, nesibodžiu ir aukso potėpių. Taigi ateina sentimentalusis mano, kaip grafikės, periodas“, – tvirtino dailininkė.

Ji neslėpė, jog anksčiau išbandė popierių, grafitą, aliejų bei kitas technines priemones, tačiau ją sudominęs akrilas ir jo galimybės, pritaikant grafikos darbams. Pieštukas, juokėsi pašnekovė, iš jos kūrybos dingęs nuo 2012 metų.

Savo grafikos darbams popierių į drobę R. Ščerbakovienė sakė išmainiusi dar ir todėl, kad ant popieriaus sukurtus piešinius jai būdavę gerokai sudėtingiau transportuoti po parodas.

Moteris neskuba skaičiuoti, kiek sykių jaunystėje ji dalyvavo bendrose parodose bei pleneruose, – savo, kaip subrendusios menininkės, atspirties tašku ji laiko 1993-uosius, kada Palangoje buvo surengta pirmoji personalinė jos darbų paroda.

Vėliau ji surengė per 10 personalinių parodų įvairiuose Lietuvos miestuose bei Vokietijoje.

Kretingiškiai su R. Ščerbakovienės, gimusios ir augusios Šiauliuose, o nuo 1990-ųjų gyvenančios Palangoje ir dirbančios dailės mokytoja „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje, darbais viešai susipažįsta tik dabar. Jos paroda „Piešiu žmogų“ dabar eksponuojama Kretingos rajono švietimo centre, o ligi tol – Kultūros centre.

„Parodos atidarymo Kretingoje nerengiau, nes mano darbai nebėra nauji – jie sukurti prieš dvejus metus, ir mano draugai juos jau buvo matę. O pažįstamų patirtis rodo, kad į parodų atidarymus kretingiškiai tesirenka labai vangiai“, – savo pastebėjimo neslėpė menininkė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas