Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Artėjant jubiliejinei XXV liaudiškos muzikos šventei „Grok, žemaiti!“, jos sumanytojas Kretingos rajono kultūros centro direktorius Pranas Razmus pasidžiaugė, jog tradicijos tęsiamos ir duoklė žanro sklaidai bus deramai atiduota.

„Ištikimiausių mūsų klausytojų laukia keletas naujienų – bus naujų atlikėjų, naujų veidų, o nuoseklus darbas visus tuos 25 metus buvo neatsiejamas nuo pagrindinio kriterijaus – į šventes pasikviesti tik profesionalius, liaudiškos muzikos tradicijas puoselėjančius kolektyvus“, – teigė P. Razmus, vildamasis, jog ir ateityje šventė neišsikvėps bei vis dar būsią ūpo ją organizuoti.

Be šventės šeimininkės, Kultūros centro liaudiškos muzikos kapelos „Lakštingelė“, kuriai ir vadovauja pats P. Razmus, į sceną turėtų užlipti šventės senbuviai Skuodo r. kultūros centro kapela „Bartuva“, vadovaujama Vidmanto Valinskio, Šiaulių rajono atstovė kapela „Salduva“ (vad. Algimantas Jonas Bartašius) bei latviai – Aivars Pugačs vadovaujami „Kreicburgas Zikeri“.

„Skuodiškiai – mūsų kaimynai, dažni svečiai. Šiauliečių kapela – tikrai aukšto lygio profesionalus kolektyvas, grojantis įvairesnio žanro kūrinius, o apie latvius nėra nė ko kalbėti – juos mūsų publika yra išskirtinai pamilusi. Ir nors su latviais nesame pasirašę oficialios partnerystės sutarties, be jų mūsų šventės nebeįsivaizduojamos“, – tradicijų tęstinumą akcentavo centro direktorius.

Kadangi ir pati „Lakštingelė“ yra nuolatinė kituose šalies kraštuose vykstančių švenčių, festivalių, koncertų viešnia, progų išgirsti ir įvertinti galimus „Grok, žemaiti!“ dalyvius – taipogi ne viena ir ne dvi. Taigi pasiklausę, pažiūrėję kretingiškiai šįsyk į savo jubiliejinę šventę pasikvietė Tauragės kultūros centro liaudišką kapelą „Jūra“, vadovaujamą Sauliaus Bernoto, – dėmesio vertą kolektyvą, kuris turi sukaupęs didelę koncertinę patirtį. Kėdainių kapela „Vilainiai“, kuriai vadovauja Antanas Mikalauskas, – nuolatinė „Duokim garo!“ dalyvė, žinoma šalyje ir pelniusi publikos įvertinimą. Joniškio A. Raudonikio meno mokyklos liaudiška kapela, vadovaujama Editos Rudienės, – Kretingoje taipogi koncertuos pirmą kartą ir, P. Razmaus pastebėjimu, neturėtų nuvilti reiklaus mūsiškio žiūrovo.

„Už ką negaliu atsakyti, tai už Heino Tartes ir jo jaunuosius draugus – šįsyk mūsų bičiulis iš Estijos atsiveža visiškai naujos sudėties kapelą, užleisdamas sceną jauniems atlikėjams. Bet žinant, kiek Heino įdeda darbo, populiarindamas liaudišką muziką, manau, jaunieji estai koncertui bus pasirengę tikrai profesionaliai“, – neabejojo P. Razmus.

Jau kurį laiką šventės organizatoriai laikosi sumanymo surengti edukacinį liaudiškos muzikos puoselėtojų susiėjimą – šįsyk Kretingoje viešės etnologė Elena Matulionienė iš Klaipėdos. Ji kalbės apie tautinį rūbą ir kokiu juo turėtų vilkėti liaudiškų kapelų nariai. Dar viena per kelerius pastaruosius metus susiklosčiusi tradicija – tolimesnių šventės svečių viešnagė viename iš Kretingos rajono kultūros centro skyrių: šiemet Heino Tartes ir jo jaunieji draugai viešės Kartenoje.

---

Tradicinė liaudiškos muzikos šventė „Grok, žemaiti!“ Kretingos r. kultūros centre įvyks lapkričio 12 d. 17 val. Renginį ves Sigita Dirmeitienė ir Donatas Žilinskas. Šventės pabaigoje skambės du bendri kūriniai – Prano Razmaus „Valso vingiais“ ir tradicinis Jurgio Gaižausko maršas „Rožės žiedelis“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas