Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Rugsėjis vėl atvers scenos užsklandas

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Smiltys
  • 2016-09-09

Rugsėjis po atostogų į sceną vėl sugrąžino Kretingos Egidijaus Radžiaus liaudies teatrą, kuris naująjį sezoną kretingiškiams žada renginių gausą.

„Šio teatrinio sezono išskirtinumas – 2 premjeros ir komedijų šventės „Vėinė jouka“ 25-asis jubiliejus“, – teigė Kretingos kultūros centro Egidijaus Radžiaus teatro vyriausiasis režisierius Nerijus Gedminas.

Dovanos dvi premjeras

„Šį sezoną užbaigsime ir kretingiškiams jau parodysime premjerą „Nepaprasti Julijos ir Natašos nuotykiai“. Tai istorija apie dvi paaugles, trokštančias besąlygiškai griebti iš gyvenimo, nieko pačios neduodamos. Tematika – sudėtinga, parodomos iškreiptos šiuolaikinio jauno žmogaus vertybės. Galvoju, kad dėl tam tikrų paauglių kalbai būdingų frazių bei keiksmažodžių, teks įvesti amžiaus cenzą N-16“, – būsimą premjerą pristatė E. Radžiaus teatro vyriausiasis režisierius Nerijus Gedminas.

Kita numatyta kretingiškių premjera – Antono Čechovo pjesė „Jubiliejus“ apie bankrutuojantį banką ir žmonių santykius. „Tema nėra sudėtinga, tačiau aktuali ir šiandien. Šis spektaklis jau buvo statytas kitų mėgėjų teatrų ir tai yra tarsi įrodymas, kad A. Čechovo kūryba niekada nesensta“, – tvirtino N. Gedminas.

Anot jo, kretingiškiai taip pat tęs praėjusį sezoną pradėtus darbus: režisierius Donatas Žilinskas su aktoriais vėl repetuoja populiarųjį savo spektaklį „Keista lėga“, kuris jau buvo parodytas 14 kartų, o pats su savo aktorių trupe – „Liodvėks ėr vėsė kėtė“. Šis spektaklis sukurtas pagal populiarią Žemaitės komediją „Trys mylimos“, o aktorių vaidybą scenoje praturtina folkloro grupė „Gervelė“.

„Tiedu spektakliai labai laukiami kaimų bendruomenėse, jų tematika yra paprasta ir aiškiai suprantama. Tai turbūt ir lemia jų populiarumą“, – svarstė N. Gedminas.

Be to, abu praėjusio sezono spektakliai buvo įvertinti ir šalies mėgėjų teatrų festivaliuose, o svarbiausius vaidmenis atlikę aktoriai komisijos pripažinti geriausiais: Paįstryje, Panevėžio rajone, įvykusiame tarptautiniame mėgėjų teatrų festivalyje „Tiltai 2016“ Gerda Simonavičiūtė – už Domicelės, o Antanas Jonaitis – už Liudviko vaidmenis spektaklyje „Liodvėks ėr vėsė kėtė“. Liepą mėgėjų teatrų festivalyje Kurtuvėnuose laurai atiteko Karolinai Uksaitei, taip pat sukūrusiai Domicelės vaidmenį.

Festivalių ir švenčių lietus

Spalį Kretingoje vėl sparnus išskleis tradicinis festivalis „Kita erdvė. Vakarų krantas“. Šis festivalis, prisiminė N. Gedminas, buvo sumanytas dar 2000-aisiais kartu su šviesaus atminimo teatro legenda Egidijumi Radžiumi, tačiau startavęs praėjus 2 savaitėms po jo mirties.

„Norisi kokybės, tačiau kaskart užeina galvos skausmas, nes įgyvendinti festivalio idėjas nėra pinigų. Todėl šiemet sumanėme rodyti ne spektaklius, o pristatyti aktorių saviraišką – kuo aktorius užsiima šalia teatro. Jau sutarta dėl dviejų renginių, į kuriuos atvyks Šiaulių dramos teatro aktoriai: Juozas Bindokas atveš savo fotografijų parodą, o Monika Šaltytė išvien su muzikantais Gintu Gascevičiumi bei Gintaru Dzidoliku pristatys improvizuotų skaitymų programą „Mano trintukas prieš jūsų tikrovę“, – kalbėjo teatro vadovas.

Jis neslėpė turįs sumanymą į neformalią miesto erdvę pasikviesti ir šiuolaikinės elektroninės muzikos atlikėjus, tačiau dar nenorįs užbėgti faktui už akių.

Pirmąjį savaitgalį po Vėlinių kretingiškių laukia 3 dienas besitęsiančios mėgėjų teatrų šventės „Atspindžiai“ regioninio turo pasirodymai, į kurį geriausius sezono spektaklius atveš per 10 kolektyvų.

„O ateinantį vasarį Kretingoje rengiama tradicinė komedijų šventė „Vėinė jouka“. Šiemet ji bus jubiliejinė – rengiama 25-ąjį kartą į todėl norėtųsi, kad ji būtų išskirtinė, – bandysim pasikviesti kolektyvų iš užsienio“, – teigė N. Gedminas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas