Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar domitės dabar pristatoma mero ir Tarybos 2023 m. ataskaita?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Kuo mes garsūs, kuo turtingi“, – šia Vitalijaus Šiškausko daina vasaros šventės Žvainiuose oficialiąją dalį pradėjo žvainiškių vokalinis ansamblis. Ir jeigu dar buvo nežinančių, kuo gali pasidžiaugti Žvainiai, visus atsakymus jie gavo pabuvoję šventėje.

Šventės metu buvo galima įsigyti pačių įvairiausių suvenyrų.

Nuo ankstyvo penktadienio ryto per Žvainius ir Salantus pradardėjo arklio traukiamas vežimas, iš kurio pasidabinęs kvieslys visus ragino vakare rinktis į vasaros šventę „Kuo mes garsūs, kuo turtingi“. Svečių laukta nuo pavakarės. Atvažiuojančius ir atkeliaujančius pasitikusi Imbarės seniūnijos sporto organizatorė Dovilė Kiesienė kvietė dalyvauti sportinėse varžybose bei įvairiose linksmose rungtyse, o Salantų kultūros centro Žvainių skyriaus renginių organizatorė Vitalija Valančiutė ir bendruomenės „Imbariečių draugija“ pirmininkė Daiva Stonkuvienė rūpinosi, iš kur dar gauti suolų, kad gausiai besirenkantys į šventę svečiai turėtų kur patogiai susėsti.

„Jau keturias paras gyvename čia. Iš vieno „bliūdo“ bulvynę valgome – juk bendrai kultūros skyriaus ir bendruomenės organizuojamai šventei rengiamės“, – bendradarbiavimu, prie kurio prisijungė kultūros skyriaus meno vadovas Antanas Žvinklys, rėmėjai ir visa bendruomenė, džiaugėsi moterys.

Daiva Stonkuvienė ir Vitalija Valančiutė žvainiškiams ir svečiams sukūrė smagią šventės nuotaiką.

Ir bendruomenė, ir rėmėjai, ir Imbarės seniūnija su seniūnu Antanu Turauskiu, beje, padovanojusiu didžiulį katilą, kuriame šventinei vakarienei kunkuliavo bulvės, nuoširdžiai prisidėjo prie šventės: ūkininkas Antanas Stonkus vežė žvyrą ir šaligatvio plyteles, kad būtų išgrįsta aikštelė prie Jurgio Dvariono, pasirūpinusio renginio įgarsinimu ir apšvietimu, pastatytos scenos. Bendruomenės moterys krepšiais nešė daržoves, stiklainiais – grietinę, iš kurios Petronelė Indriuškienė ir Valerija Valančienė suko kastinį. O ūkininkas Vaidotas Grigaitis parūpino aviną – iš jo mėsos kepamų šašlykų kvapas vilnijo iki pat Salantų. AB „Pieno žvaigždės“ dovanojo šešis didžiulius saldžius sūrius, UAB „Nokvėja“ – žuvies, UAB „Omta“ parėmė finansiškai.

Egidijus Zaleckis svarstį iškėlė 51 kartą.

Prieš oficialiąją renginio dalį lydimi publikos aplodismentų apdovanojimų atsiimti ėjo įvairių rungčių prizinių vietų laimėtojai ir nugalėtojai. Toliausiai pagalvę švystelėjo Sonata Valinskienė (8,5 m) ir Kazimieras Dobrovolskis (10,5 m), o guminį batą nuo kojos nuspyrė Edita Dobrovolskienė (14 m) ir Jurgis Dvarionas (19 m). Smiginio rungtyje taikliausi buvo Irma Turauskienė (93 taškai) ir Valdas Grigaitis (131 taškas), 51 kartą iškėlęs svarstį šioje rungtyje nugalėtoju tapo Egidijus Zaleckis.

Kad Žvainiai turtingi įvairiapusiai talentingų ir darbščių žmonių, o garsūs savo bendruomeniškumu, dosnumu ir svetingumu, pasirodė žiną visi su švente pasveikinti atvykę svečiai: Kretingos rajono vicemerė Danutė Skruibienė, Kretingos rajono tarybos nariai Dalia Martišauskienė ir Almantas Skruibys, Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas, Skuodo rajono tarybos narys Gediminas Anužis bei Laivių, Juodupėnų ir Grūšlaukės bendruomenių atstovai.

Sveikinimo kalbos persipynė su Antano Žvinklio vadovaujamų kolektyvų Žvainių skyriaus vokalinio ansamblio ir Kūlupėnų skyriaus vokalinio ansamblio „Židinys“ bei Rimanto Varkojo vadovaujamos Kartenos skyriaus postfolkloro grupės „Vo tep“ dainomis, kurių šventės dalyviai ir svečiai klausėsi skanaudami plačiai garsėjančių bendruomenės arbatos namų karštų gėrimų iš kvapniųjų žolelių. Ištvermingiausieji iki išnaktų linksminosi su smagia muzikantų grupe „Broliai“ ir žavėjosi dangų virš Žvainių nuspalvinusiais fejerverkais.

Livija GRAJAUSKIENĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas