Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Dėl visko kalta sutuoktinė

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Teisėtvarka
  • 2006-03-24

Atsakinga pareigūnė rengiasi rašyti ATPK pažeidimo protokolą dėl neteisėtų statybos darbų Redai Petrauskienei, nors teisme atsakovu buvo patrauktas moters sutuoktinis Evaldas Petrauskas. Vyriškis teisme pareiškė, kad darbus, dėl kurių jis turėjo būti baudžiamas, atliko jo žmona.

Apskrities Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriaus Kretingos rajono vyresnioji specialistė Rima Lukauskienė kreipėsi į teismą, prašydama nubausti Evaldą Petrauską. Jis atsakomybėn buvo patrauktas už tai, kad nepaisė reikalavimo nutraukti kapitalinio remonto darbus, už kuriuos buvo įspėtas, administraciniame, buvusiajame telekomo, pastate. Darbus jis vykdė neturėdamas leidimo.

R.Lukauskienė ATPK pažeidimo protokolą E.Petrauskui surašė 2005 m. vasarį, tačiau patikrinusi objektą spalio mėnesį ji konstatavo, kad darbai vykdomi toliau.

Teisme E.Petrauskas pareiškė esantis nekaltas, nes darbus, už kuriuos jį prašė nubausti pareigūnė, atlikusi jo sutuoktinė Reda Petrauskienė. Teismui jis pateikė savo ir sutuoktinės laisva forma surašytą, niekieno nepatvirtintą susitarimą, kuris kokius darbus atliks dalinės nuosavybės teise priklausančiuose pastatuose. E.Petrauskas remontuosiąs pastatų vidines pertvaras, o jo sutuoktinė – išorines sienas, laiptus, viduje esančias laiptines. Taigi už tai, ką padarė neteisėto E.Petrauskas, jis buvo įspėtas ir darbų toliau nevykdė. Visa, kas vyko po ATPK pažeidimo surašymo, prisipažino dariusi sutuoktinė. Ji aiškino, kad nežinojusi, jog be atitinkamų leidimų negalima atlikti darbų pastato viduje. E.Petrauskas tikino nežinojęs, ką daro žmona ir ar ji turi tam leidimus.

Susitarimas, apie kurį nieko nebuvo girdėjusi nė R.Lukauskienė, išgelbėjo E.Petrauską. Administracinę bylą teismas nutraukė „nesant pažeidimo“.

Palangos Juzė: „Netikšos tautiečiai, skaitykit ir mokykitės. Nėra jokio reikalo žmonai vyrą, o vyrui žmoną klausinėti, kas ką daro. Daug žinosit, atsakysit teisme. O dar geriau, pasirašykit susitarimą – iš anksto nebūtina, geriau pagal reikalą, nes jokių tvirtinimų ir registravimų nereikia. Teisėjas jums pasiūlys baudą, o jūs jam – susitarimą. Ir šventa.“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas