Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingiškiai – Vakarų krašto dainų šventėje

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2016-07-01

Net trys Kretingos kultūros centro chorai – kamerinis choras „Kristale“, kuriam vadovauja Kristina Rimienė, bei vyrų ir moterų chorai „Žilvinas“ ir „Svaja“, kuriems vadovauja Aloyzas Žilys – buvo pakviesti dalyvauti Lietuvos Vakarų krašto dainų šventėje, tradiciškai – šiemet jau 89-ąjį kartą – surengtoje Klaipėdoje.

Koncertinį sezoną Kretingos kamerinis choras „Kristale“ užbaigė ant Rambyno kalno.

Pasak „Kristale“ vadovės K. Rimienės, kuri buvo ir šios šventės asistentė bei savanorių koordinatorė, tai – ne vien Klaipėdos miesto ir krašto, garsėjančio giliomis chorinės kultūros tradicijomis, reginys, bet – lyg sumažintas respublikinės Dainų šventės modelis, nes jame dalyvavo ne tik pajūrio, bet ir visų šalies regionų atstovai.

Skirtingo amžiaus dalyviai buvo skaičiuojami tūkstančiais: vien mišrių chorų susirinko per 40, jaunių – 17, jaunučių – 22, moterų – 13, vyrų ir merginų – po 7, jaunuolių – 6, iš viso Klaipėdos vasaros estradoje koncertavo per 100 šalies chorų.

„Kristale“ vadovė pasidžiaugė, kad jai buvo patikėta diriguoti jungtiniam chorui atliekant Algimanto Raudonikio dainą „Jūra“, kurią ligi tol diriguodavo amžinybėn iškeliavęs jos mokytojas Gediminas Purlys. „Einant ant pakylos vis neapleido mintis – kad tik nesumenkinčiau savo mokytojo įdirbio, stengiausi įsijausti ir įsivaizduoti, kaip jis interpretavo tą kūrinį, kaip išgyveno scenoje. Žmonės po to sakė, kad nenuvyliau, mano mostai buvę išraiškingi“, – prisipažino K. Rimienė.

Šventės kulminacija vadovė įvardijo garbės svečio ilgamečio šalies dirigento Liongino Abariaus pasirodymą scenoje, jungtiniam chorui atliekant kūrinį „Lietuva brangi“. „Garbaus amžiaus maestro, kuris jau nebegalėjo dalyvauti eisenoje ir buvo atvežtas karieta, taip pakylėjo choristus ir privertė susikaupti, kad jiems nė nereikėjo akių kontakto, – kiekvienas jo judesys kalbėjo už save ir vertė jaudintis žiūrovus“, – prisiminė šventės asistentė.

Nors šventė truko 3 valandas, tačiau neprailgo, nes dainas keitė šokiai, o šiuos – liaudies instrumentų kūriniai, kuriuos taip pat atliko ir kretingiškiai – Kretingos meno mokyklos liaudies instrumentų orkestras, vadovaujamas Donato Merkelio ir Danutės Černienės, bei kanklių ansamblis, vadovaujamas Vilijos Vitkauskienės.

Lietuvos Vakarų krašto dainų šventę surengė Klaipėdos chorinė bendrija „Aukuras“, Klaipėdos miesto savivaldybė bei Lietuvos liaudies kultūros centras.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas