Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Po siautulingos Joninių nakties, kada laužų ugnimi išbaidytos pamėklės ir saulė jau kitą rytą pasuko savo veidą atgalios, sugrįžo ir įprastas darbų ritmas. Skaitytojai jau tik trumpam bestabteli prie šventės akimirkų, užfiksuotų nuotraukose ir dar užsilikusių Joninių puokštėse ar užstrigusių kažkuriame atminties taške.

Vasaros estradoje suliepsnojo Joninių laužas.

KRETINGA. Į vasaros estradą Joninių vakarą pakaitomis traukė linksmybių mėgėjai: pirmieji – pasiklausyti pamėgtos armonikos muzikos, – Kretingos armonikininkų ansamblio, vadovaujamo Vytauto Kubilinsko, kiti – grupės „Ilex“, kuri savo pašėlusiais ritmais pamiklinti kojas nuo suolų prie scenos ištempė ne vien jaunimą, bet ir vyresnio amžiaus kretingiškius.

Įsismaginusią publiką vis palaikė šventės vedantieji – Kretingos kultūros centro Egidijaus Radžiaus teatro režisierius Donatas Žilinskas ir vadybininkė Karolina Uksaitė. Savo Jonus, Janinas ir Jonukus pasveikino folkloro kolektyvai „Rangė“ ir „Gervelė“, ir tradiciškai, kaip kone kasmet, juos ir išskirtinai – kretingiškę bičiulę visuomenininkę Janę Narvilienę – iš Vilniaus į tėviškę trumpam sugrįžęs brolis pranciškonas Astijus Kungys.

Vasaros estradoje Joninių laužą uždegė Kretingos rajono vicemerė Danutė Skruibienė, o po to ligi vidurnakčio Pastauninko slėnio erdvę plėšė žinomi šalies roko atlikėjai Povilas Meškėla ir Jeronimas Milius.

Joninių pabaigtuvėms išvien su paskutiniais roko akordais dangų nušvietė galinga fejerverkų liūtis.

Šventę organizavusio Kretingos kultūros centro Meno skyriaus vedėjos Dianos Brazdeikienės žodžiais, Savivaldybė Joninėms skyrė 1 tūkst. 400 eurų, tačiau šių lėšų sumokėti atlikėjams bei fejerverkams neužteko – šventę asmeninėmis lėšomis dar rėmė geradariai, panorę likti nežinomais.

SALANTAI. Salantų kultūros centro vadovė Stasė Preibienė teigė, jog salantiškiai tradiciškai šventė Rasas prie Gaidžio koplyčios. „Žolynais vasara pražydo“, – taip vadinosi mūsų šventė, nes akcentavome senuosius baltiškus papročius: pynėme ąžuolų vainikus, deginome laužus, prausėmės stebuklingu tąnakt laikomu vandeniu, dainavome bei šokome, ir, be abejonės, sveikinome savo Jonus ir Janinas – visą dešimtį tądien švęsti atėjusių salantiškių varduvininkų“, – trumpai praėjusią šventę apibūdino S. Preibienė.

Salantiškius ligi vidurnakčio linksmino neįgaliųjų kolektyvas iš Telšių „Unoravi“, vadovaujamas Irmanto Lukošiaus.

Palangiškio Karolio Šato nuotraukoje – Joninių šventės Nausėduose epizodas.

NAUSĖDAI. Nausėdų ir gretimų kaimų gyventojus draugėn subūrė Joninių šventė ,,Sugrįžkim į tėviškę stebuklingą Joninių naktį“. Tai 5-oji jubiliejinė Joninių šventė, kurią organizavo Nausėdų kaimo bendruomenės centras, o vakarą vedė Kristina Budrikienė ir Rasa Jablonskienė. Tradiciškai buvo pasveikinti Jonai ir Janinos, gražiausi žodžiai skirti Stanislavai ir Antanui Čyžauskams, kurie šiemet šventė savo auksines vestuves.

Po palinkėjimų šventę tęsė įspūdinga programa. Pagal šmaikščios programos scenarijų visą vakarą Janikė (K. Budrikienė) ieškojo sau tinkamo jaunikio – nausodiškiai patarė, ką daryti, kad atrastų paparčio žiedą, kokių burtų imtis, kad sužinotų, ar pasiseks ištekėti. Vakaro kulminacija buvo, kai papuoštu žirgu atvyko jaunikis (Antanas Raišys), kuriam pavyko užkariauti Janikės širdį.

Šventėje koncertavo Darbėnų kultūros centro šokių kolektyvas ,,Šypsenėlė“ (vad. Vilma Petrošienė) ir Skuodo kultūros centro Rukų k. bendruomenės kaimo kapela ,,Gaspadorius“ (vad. Gintautas Petrauskas).

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas