Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šilumininkai nesutinka atlyginti nuostolių

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Teisėtvarka
  • 2006-03-24

Remdamasis gyvenimiška patirtimi ir tikėdamas sveiku protu, padvariškis Karolis Keblys teisme bandė įrodyti, kad bendrovė „Kretingos šilumos tinklai“ privalo jam atlyginti nuostolius, kuriuos jis patyrė įsirengdamas autonominį šildymą. Prieš teisės mokslų neragavusį, bet advokato nesamdžiusį padvariškį šilumininkai stojo su advokate iš vienos pusės, Savivaldybės teisininkės remiami iš kitos pusės.

Daugiabutis namas, kuriame gyvena K.Keblys, buvo šildomas iš „Kretingos šilumos tinklams“ priklausančios katilinės. Kadangi ji buvo nuostolinga, bendrovė nutarė ją demontuoti. Tokia galimybė buvo numatyta specialiajame plane, kurį patvirtino rajono Taryba. Tačiau šiame plane, tapusiame privalomu, buvo užfiksuota nuostata, kad decentralizuojant šildymą kiekvienam vartotojui turi būti įrengtas autonominis šildymas. Kompensacijų kiekvienam butui buvo numatyta maždaug po tūkstantį tris šimtus litų. Kadangi bendrovė „Kretingos šilumos tinklai“ K.Keblio bute autonominio šildymo neįrengė, o jo paties įrengto šildymo kaštų nepadengė, jis kreipėsi į teismą.

2002 m. K.Keblys su bendrove „Kretingos šilumos tinklai“ sudarė neterminuotą šilumos tiekimo sutartį. Tačiau po poros metų bendrovė gyventojams pateikė kitą – terminuotą sutartį. Naujojoje sutartyje buvo nurodyta, kad „Kretingos šilumos tinklai“ minėtam daugiabučiam namui šildymą betieks iki 2004 – 2005 m. šildymo sezono pabaigos.

Naujosios sutarties K.Keblys nepasirašė. Teisme jis sakė supratęs, kad šilumininkai nori uždaryti katilinę, iš kurios jo namui tiekiama šiluma. Remdamasis įstatymais K.Keblys tikino, kad bendrovė šilumos tiekimą galinti nutraukti tik suderinusi sąlygas su vartotojais. Tai yra, atsisakydama centralizuotai tiekti šilumą, bendrovė turėjusi kiekviename bute įrengti autonominį šildymą.

Namo, kuriame gyvena K.Keblys, gyventojai kreipėsi į šilumininkus prašydami jiems skirti po penkis tūkstančius litų autonominio šildymo įrengimo kaštams padengti. Tačiau „Kretingos šilumos tinklų“ bendrovė gyventojams skyrė po pusantro tūkstančio litų kompensacijų.

Namo, kuriame gyvena K.Keblys, gyventojai pasiėmė kompensacijas, įsirengė autonominius šildymus ir bendrovei „Kretingos šilumos tinklai“ pretenzijų daugiau nereiškė.

Su tokiomis sąlygomis nesutiko tik K.Keblys. Jis reikalauja, kad teismas iš bendrovės „Kretingos šilumos tinklai“ priteistų kompensaciją už autonominio šildymo įrengimą jo bute, nes gauto pusantro tūkstančio litų neužteko.

K.Keblys įsirengė šildymo katilą, jam pastatyti įrengė patalpą. Įsirengti autonominį šildymą, vyriškio teigimu, jam kainavo 6 tūkst. 266 Lt, todėl iš šilumininkų jis reikalauja dar 4 tūkst. 766 Lt.

Bendrovė „Kretingos šilumos tinklai“ atsisakė padvariškiui padengti jo išlaidas, įsirengiant autonominį šildymą. Vienas iš motyvų buvo - neva per galingas K.Keblio įsigytas katilas. Jo galia – 30 kilovatų. Pasak bendrovės atstovų, apšildyti 82,36 kv. m ploto butą tokio galingo katilo nereikia. Dešimties kvadratinių metrų plotui apšildyti užtenka vieno kilovato galios. Kitas argumentų, kurie buvo nurodyti teisme – šilumos tiekimą, naują pastatų šildymo būdą organizuoja ne bendrovė „Kretingos šilumos tinklai“, o Savivaldybė. Parengiamuosiuose posėdžiuose K.Kebliui teismas siūlė atsakovu patraukti ne bendrovę, o Savivaldybę. Tačiau ieškovas buvo įsitikinęs, kad sutartį dėl šilumos tiekimo jis sudarė ne su Savivaldybe, o su bendrove, todėl ji ir turinti atsakyti.

Sprendimas byloje bus skelbiamas mėnesio pabaigoje.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas