Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kraštietis „sugrįžo“ su fotografija

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Smiltys
  • 2016-06-10

Visą birželį Kretingos kultūros centre bus eksponuojama Vilniuje gyvenančio žurnalisto bei fotomenininko 68-erių Juozo Pociaus fotografikos paveikslų paroda „Reprodukcija“. Ši paroda – tai vienas iš iniciatyvių kraštiečių šiemet surengtos dovanos savajam miestui – meninio ciklo „Sugrįžimai“ – renginių.

Juozo Pociaus fotografijos paroda „Reprodukcija“ veikia Kretingos kultūros centro Parodų salėje.

J. Pociaus nuotraukose dažniausiai užfiksuoti natūralios gamtos objektai – akmenys, žolynai, gėlės, etnografiniai buities daiktai, o taip pat gatvės gyvenimo fragmentai. Šios nuotraukos nėra dokumentinės, jos labiau poetinės, nes į jas pažvelgta pro skvarbią menininko akį.

Nuotraukų autorius sakė, jog jis nesąs tik akimirkas fiksuojantis stebėtojas, – jam svarbios ne momentinės įžvalgos, o fotografuojamų objektų būvio paslaptis. Todėl J. Pociaus nuotraukos labiau panėšėja į foto grafikos paveikslus. Rezultatui pasiekti bei jį sustiprinti, autorius neslėpė, pasinaudojąs neribotomis šiuolaikinės skaitmeninės fotografijos galimybėmis.

Keliolika meninės fotografijos parodų įvairiuose Lietuvos miestuose surengęs, o šiuo metu darbus taip pat eksponuojąs ir Tauragėje, iš kurios jie iškeliaus atgal į Vilnių, J. Pocius „Pajūrio naujienoms“ sakė, kad fotografija susidomėjęs dar vaikystėje, ir nuo to laiko ji niekada nuo jo nebuvo nutolusi.

„Atsimenu, kaip mane fotografavo rusišku juostiniu fotoaparatu „Liubitel“, einantį Pirmosios Komunijos – taip įstrigo tas momentas. Po to gavau dovanų fotoaparatą ir su juo nebesiskyriau gimnazijos laikais, o ir vėliau jį naudojau kaip žurnalisto darbo įrankį greta diktofono. Atsiradus kompiuterinio rašto technologijoms bei skaitmeniniams fotoaparatams, fotografijos galimybės stipriai išsiplėtė, ir atsirado poreikis tuo, kas sukaupta, pasidalinti su kitais. Taip išėjau į menines erdves: ir pats rodau, ką moku, ir džiaugiuosi kitų kolegų bei menininkų darbais“, – sakė pašnekovas.

Į savo gimtąjį miestą Kretingą J. Pocius sakė sugrįžtąs kasmet, dažniausiai vasaromis – jis itin mėgstąs fotografuoti buvusios tėviškės Jono Basanavičiaus gatvėje aplinką, lauko gėles. Jau kelintus metus yra kviečiamas į Dvaro šventę vesti renginį.

„Į Kretingą vis traukia tėvų palikimas, žemės nuosavybė, čia gyvena ir ūkininkauja mano brolis Kęstutis“, – sakė kraštietis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas