Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Į viduriniosios atžalyniečių grupės spektaklį „Baidyklė“, kuriame pasakojama apie dramatiškus paauglių santykius, išdavystę ir meilę, kviečiama atvykti ir klasėmis.

„Pristatyti sukurtus spektaklius nėra pagrindinis festivalio tikslas. Mūsų misija – suburti į vieną vietą teatru kvėpuojančius jaunuolius ir sudaryti sąlygas naujų draugysčių gimimui“, – teigė Kretingos vaikų ir jaunimo teatro „Atžalynas“ vyriausioji režisierė Auksė Antulienė, šiuo metu kartu su visa gausia atžalyniečių kompanija organizuojanti XVIII tarptautinį vaikų ir jaunimo teatrų festivalį–kūrybines laboratorijas „Atžalyno scena 2016“.

Gegužės 4–6 d. Kretingoje vyksiantis renginys visą miestą užpildys teatrine dvasia ir iš užsienio atvykusių bei lietuvių teatralų juoku.

Gilių tradicijų palikimas

Atsisakę pavasariško oro siūlomų pranašumų, atžalyniečiai kasdien renkasi savo jaukioje studijoje ir džiaugdamiesi vieni kitų kompanija, jau du mėnesius ruošiasi atskubančiam festivaliui: kuria improvizuotų vakarų programą, jaukią erdvę, atlieka techninius darbus. „Atžalyno“ režisierė teigė, jog kiekvienas, net pats mažiausias atžalynietis, turi savo darbą, už kurį yra atsakingas.

„Be tokios šaunios ir kalnus nuversti sugebančios komandos festivalis tikrai neįvyktų“, – pabrėžė ji.

Aštuonioliktą kartą vyksiantis ir gilias tradicijas puoselėjantis festivalis svečius pradėjo kviesti rudens pabaigoje, tačiau kiekvienas bent kartą šiame festivalyje pabuvęs žmogus galėtų paliudyti – ir per pusę metų įmanoma sukurti unikalią programą ir šiltą atmosferą. Atžalynietė Monika Laukytė, šiemet dalyvausianti jau trečiame „Atžalyno scenos“ festivalyje, tikino, jog renginio metu patirti įspūdžiai ir džiaugsmas ją lydi dar keletą mėnesių.

Šiemet festivalio dalyviai bus įtraukti ir į netradicines veiklas, kurių metu galės tobulinti save: vyks Lino Zubės scenos kovų paskaitos, režisierius Aleksas Mažonas atskleis pantomimos teatro paslaptis, o Vytauto Didžiojo universiteto aktorinio meistriškumo studentė Kristina Jankauskaitė dalyviams ves aktorinio lavinimo pratimus.

Kiekvienos festivalio dienos pabaigoje dalyvių laukia vakarėliai, kurių tikslas – paraginti artimiau susipažinti ir pabendrauti, kartu kurti ar tiesiog pašokti. Dalyviai galės dalyvauti ir orientacinėse žaidynėse po Kretingą, ekskursijose, vakariniuose koncertuose.

Papildomos pramogos lauks ir žiūrovų: viso festivalio metu veiks dailininko Andriaus Seselsko grafikos darbų paroda, antro aukšto fojė įsikurs interaktyvi erdvė, kurioje žiūrovai turės galimybę pakeisi savo išvaizdą ir įsiamžinti kreivų veidrodžių atspindžiuose.

Pirmoji diena

Į pirmaisiais žiedais pasipuošusią Kretingą svečius „Atžalyno scena“ sukvietė iš įvairių Lietuvos kampelių: Gargždų, Mažeikių, Joniškio, Klaipėdos bei tolimesnių kraštų: Liepojos, Rygos bei Briuselio.

A. Antulienė teigė, jog visi kolektyvai buvo pakviesti tik įsitikinus jų kuriamų spektaklių kokybe.

,,Nemažai svečių festivalyje lankosi ne pirmą kartą, tad nebaisu garantuoti puikius reginius“, – pasakojo režisierė.

Organizatorės žodžiais, programa sudaryta atsižvelgiant į visų žiūrovų poreikius, todėl sau tinkantį spektaklį ras bet kokio amžiaus žmogus. Patys pirmieji festivalyje pasirodys jo šeimininkai, atžalyniečiai, su paaugliams ir jaunimui skirtu spektakliu „Baidyklė“. Jame pasakojama apie naujokę Leną, kuriai bendraklasiai paskelbia žiaurų boikotą už tariamą išdavystę. Drovi, neryžtinga mergaitė pasirodo esanti kilnus ir narsus žmogus, sugebantis duoti klasei tikrojo žmogiškumo pamoką.

Po šio spektaklio į sceną žengs seni „Atžalyno“ draugai – Joniškio vaikų ir jaunimo teatras „Bendraamžiai“. Jie kretingiškiams padovanos nepaprastai šiltos ir filosofinės pasakos motyvais pastatytą spektaklį „Ežiukas rūke“, kuris privers susimąstyti, jog stebuklai yra ten, kur jų neieškai.

Dienos pabaigoje žiūrovai išvys svečių iš Liepojos, vaikų ir jaunimo teatro „Balagančik“ spektaklį „Žaidimas fantais“, pagal Nikolajaus Koliado pjesę. Tai psichologinė drama, skirta jaunimui ir suaugusiesiems, pasakojanti apie Naujųjų metų išvakarėse išaiškėjusias paslaptis ir įvykusią tragediją. Nors spektaklis vyks rusų kalba, į jį kviečiami ir šios kalbos nesuprantantys žiūrovai, nes, pasak A. Antulienės, teatre kalba nėra svarbiausias dalykas – dėl puikių aktorinių darbų galima puikiai suvokti siužetą.

Antroji diena

Ypatingą dėmesį atžalyniečiai skirs gegužės 5 d. vyksiančiam Valentino Masalskio režisuotam „Klaipėdos jaunimo teatro“ spektakliui „Grybų karas“, kuriame šiuolaikiškai ir unikaliai pateikiama vaikų literatūros klasika tapusi Justino Marcinkevičiaus poema. Šis spektaklis dėl savo netradicinio pastatymo būdo, ritmiškumo, muzikalumo, cirko elementų bei, žinoma, garsiojo V. Masalskio režisūros, sudomins ne tik mažąjį žiūrovą.

Festivalyje dalyvaus ir dar vieni ištikimi ,,Atžalyno“ draugai iš Rygos jaunimo teatro „Vinnijs“, dovanosiantys spektaklį „Ežeras“. Jame pasakojama apie stebuklų kupiną trumpiausią metų naktį, kurios metu vyksta neišvengiami ir gyvenimą keičiantys susitikimai.

Programos pabaigoje tik festivalio dalyviams spektaklį „Pienių vynas“ suvaidins vyriausioji atžalyniečių grupė. Taip pat visi kretingiškiai yra kviečiami į 21 val. pranciškonų vienuolyno kiemelyje iš lurdo pusės vyksiantį koncertą, kurio metu savo programą pristatys Michailas Denisenko ir grupė.

Trečioji diena

Paskutiniąją festivalio dieną pradės Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijos teatro studijos „Ištaško“ paaugliams ir jaunimui skirtas spektaklis pavadinimu ,,Nėra baltų durų“, sukurtas Vytauto Račicko romano „Baltos durys“ motyvais. Šiame spektaklyje gvildenamos šiuolaikinio jaunimo problemos, keliamas klausimas, ar pakanka čia, Žemėje, dorai ir teisingai gyventi, kad po mirties pakliūtume į dangų. Aktoriai stengiasi perteikti mintį, jog nenutrūkstanti pykčio, keršto, melo grandinė nuolat sukasi aplink mus ir nutempia žemyn.

Charizmatiškieji atžalyniečių kolegos iš Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro mėgėjų teatro „Visavi“ kretingiškiams padovanos spektaklį pagal Arvydo Juozaičio pjesę „Napoleonas“, kuriame satyriškai ir šiuolaikiškai spendžiamos amžinos politinės, šeimyninės, tarpusavio santykių ir asmeninės problemos.

Festivalį uždarys tolimiausieji svečiai iš Belgijos teatro mokyklos JONNA, atvešiantys kretingiškiams muzikinį spektaklį pagal Henrio Perselio operą „Didonė ir Enėjas“. Nors aktoriai kalbės angliškai, vizualus, gyva muzika, šokių bei šešėlių teatro elementais praturtintas kūrinys sudomins ir šios kalbos nesuprantančius – senovės graikų legendos motyvais parašyta opera kalba apie meilės džiaugsmą ir keršto sukeltą skausmą.

Aistė ŠEŠTOKAITĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas