Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar gerai laistomos rajono žvyruotos gatvės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Teatras yra tarsi linksmas žaidimas, smagus kūrybos procesas. Juk ruošiant spektaklį vaikai ir šoka, ir dainuoja, ir vaidina, ir piešia. Vaidindamas vaikas atskleidžia savo charakterį, sugebėjimus, ugdomas jo kūrybiškumas. Teatras yra vaikų saviraiškos būdas, svarbus ugdymui, auklėjimui“, – kalbėjo mokyklos-darželio „Žibutė“ direktorė Milda Žilienė, pristatydama tris dienas šurmuliavusią jubiliejinę X vaikų teatrų šventę „Mėlynasis lapelis“.

Vaidinimas atskleidžia vaikų charakterį, gebėjimus, ugdo kūrybiškumą.

Vaikų teatrų šventė ,,Žibutėje“ rengiama nuo 1999 m. kas dvejus metus. Kiekvieną kartą šventė sulaukia vis daugiau dalyvių. Šiemet, pasak mokyklos-darželio „Žibutė“ direktorės M. Žilienės, norinčių pasirodyti darželių buvo ypač daug. Gaila, kad ne visi norintys galėjo patekti į šventę, nes nėra didelės salės, kurioje visi tilptų. ,,Mums buvo pasiūlyta renginį perkelti į Kultūros centrą, tačiau norime išlaikyti šventės jaukumą, kad visi – vaikai, auklėtojos – jaustųsi tarsi namuose, tad nusprendėme svečius priimti savo mokykloje-darželyje“, – kalbėjo direktorė.

Šiais metais jubiliejinėje šventėje vaikai kartu su savo mokytojais suvaidino 14 spektaklių, sukurtų pagal populiariausias lietuvių liaudies bei pasaulio pasakas. Šventėje dalyvavo ne tik mokyklos-darželio ,,Žibutė“ auklėtiniai, bet ir Kretingos lopšeliai-darželiai „Pasaka“, „Žilvitis“, Kretingos Marijos Tiškevičiūtės mokykla, Kurmaičių pradinė mokykla, o taip pat svečiai iš Klaipėdos – lopšeliai-darželiai „Papartėlis“ ir „Volungėlė“ bei Palangos – lopšeliai-darželiai „Nykštukas“ ir ,,Pasaka“.

Pasak mokyklos-darželio „Žibutė“ direktorės pavaduotojos Vidos Petrauskienės, išeidamas į sceną vaikas išbando save, tai suteikia jam stimulo būti veikliam, įkvepia labiau pasitikėti savimi.

Organizuojant vaikų teatrų šventę, visada atsižvelgiama į aktualijas. ,,Šiemet mūsų šventė orientuota į Bibliotekų metus. Šventės tema – pasakų knyga, kuri išbarstė pasakas, tad vaikai tris dienas tas pasakas rinko atgal į knygą“, – šventės temą apibūdino V. Petrauskienė.

Susirinkusieji į šventę galėjo apžiūrėti ir surengtas vaikų darbų parodas: „Mėlyni katinai. Kur nuėjo sapnas?“, ,,Mes iš pasakų“, ,,Mamyte, tėveli, papuošk gėlės žiedelį“.

Ypač išradinga ir įdomi buvo paroda ,,Mes iš pasakų“, kurios visi eksponatai buvo pagaminti iš plastikinių maišelių, butelių, kitų antrinių žaliavų. Pagrindinis parodos tikslas – prikelti daiktus antram gyvenimui, ugdyti nuostatą, kad gamtos negalima teršti, kad tik švarioje aplinkoje mes jausimės sveikai. Mokykla-darželis yra pasirinkę ekologinę ugdymo kryptį, tad dažnai vaikams kasdienė veikla, ir net šventės, parodos yra siejamos būtent su gamta, gamtos pažinimu, jos saugojimu. Vaikų vaidinamos pasakos šventėje taip pat buvo susijusios su gamta, gyvūnais“, – pasakojo V. Petrauskienė.

Kaip ir kiekvienoje šventėje, taip ir šių metų buvo surengtos kūrybinės dirbtuvės. Šiemet jų tema – „Tapyba ant šilko“ ir „Knygų skirtukų gamyba“. Šventės viešnios Marija Ruginienė visus norinčius mokė, kaip reikia tapyti ant šilko, o M. Valančiaus viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Birutė Naujokaitienė ir vaikų literatūros sektoriaus vedėja Danutė Žiobakienė mokė, kaip išradingai pasigaminti knygų skirtukus.

Tris dienas trukusią šventę užbaigė spalvingas madų šou „Knygų šalies vartus pravėrus“ bei visų buvusių švenčių sustabdytų akimirkų retrospektyva. Nuleista „Mėlynojo lapelio“ vėliava, išdalinti apdovanojimai ir šventės talismanai – spalvingi žibutės žiedeliai. Vaikai atsisveikino su švente, tikėdami ir linkėdami, kad po dvejų metų ji sugrįžtų. M. Žilienės nuomone, tokie renginiai suartina ir darbuotojų kolektyvą, nes visi stengiasi prisidėti prie renginio, negailėdami savo laiko. Vaikai taip pat yra užimti – piešia piešinius parodoms, puošia mokyklą. Į šventę įtraukiami ir vaikų tėvai, kurie kartu su vaikais siuva drabužius, piešia dekoracijas. ,,Svarbiausia – kad tėvai, ruošdami šventei vaikus, turi galimybę daugiau pabūti su savo vaikais. O juk bendravimo daugiausia ir trūksta šiandieniniame pasaulyje“, – kalbėjo V. Petrauskienė.

Neringa MIKALOČIENĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas