Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar gerai laistomos rajono žvyruotos gatvės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos kultūros centre įvyko respublikinė įvairių gebėjimų ir poreikių mokinių saviraiškos šventė-varžybos ,,Sportukas ir Smalsiukas“, kurioje dalyvavo komandos iš Kretingos, Klaipėdos miestų ir rajonų, Palangos bei Skuodo rajono Ylakių mokyklų.

Šventės dalyvius pasveikino švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

,,Sportuko ir Smalsiuko“ šventę-varžybas pradėjo komandų prisistatymai. Vaikai pristatė komandos šūkį, dainavo, šoko. Įdomios ir išradingos buvo ,,Smalsiuko“ užduotys. Vaikai turėjo suskaičiuoti skaitmenis, suklijuoti piešinį iš geometrinių figūrų pagal eiliuotą kūrinį, kryžiažodyje išbraukyti duotus žodžius, parašyti, kokie žodžiai susideda iš likusių raidžių. Atlikdami šias užduotis, vaikai atskleidė savo kūrybiškumą, pastabumą, mokėsi bendradarbiauti.

Smagiausia buvo varžytis atliekant sportines užduotis. Vaikams reikėjo 10 stalo teniso kamuoliukų kuo greičiau, taikliau sumesti į dėžę, ant guminių vikšrų nušuoliuoti iki nurodytos vietos, kuo vikriau įveikti estafetę ,,Kliūčių ruožas“. Atlikdami užduotis mokiniai mokėsi dirbti komandoje, padėti vieni kitiems, nes kiekvienas stengėsi dėl savo komandos. Varžybų rezultatus suskaičiavusi komisija paskelbė nominacijas. Kretingos Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos komanda pripažinta draugiškiausia, Simono Daukanto progimnazijos – tiksliausia, Marijos Tiškevičiūtės ir Klaipėdos mokyklų – kūrybiškiausios, Kretingos r. Vydmantų gimnazijos – pastabiausia, Salantų gimnazijos – vikriausia, Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro – taikliausia, Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos – originaliausia, Skuodo r. Ylakių gimnazijos – greičiausia.

Saviraiškos šventės įvairių poreikių ir gebėjimų vaikams organizuojamos nuo 2012 m. Pirmasis renginys buvo rajoninis saviraiškos festivalis ,,Kuriu ne tik sau“. Bet, kaip teigė viena iš renginio organizatorių Daiva Malakauskienė, dažniausiai vaikams nebūna galimybių atsiskleisti, tad pradėta ieškoti įvairesnių saviraiškos formų. Saviraiškos festivalio idėja kilo norint padėti įvairių gebėjimų ir poreikių mokiniams pakankamai gerai jaustis mokyklų bendruomenėje, skatinti jų saviraišką, leisti vaikams pasijusti reikšmingiems ir svarbiems.

Žaismingai prisistatė Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos komanda.

,,M. Daujoto pagrindinėje mokykloje subūriau ,,Šypsenos klubą“ šiems vaikams. Sukūrę įvairių darbelių, mėgstantys dainuoti vaikai norėjo kažkam pasirodyti. Pirmasis saviraiškos festivalis vadinosi ,,Kuriu ne tik sau“, jame dalyvavo tik Kretingos rajono mokyklų mokinukai. Kitais metais renginys išaugo į respublikinį. Vykome ir į Klaipėdoje organizuotą saviraiškos festivalį ,,Man smagu, tau smagu, tad pabūkime kartu“. Šiais mokslo metais kilo idėja ne vien dainuoti ar vaidinti, bet atrasti naują formą – pasiūlyti mokiniams atlikti įvairias sportines ir kūrybines užduotis, varžytis komandoms tarpusavyje. Tai buvo naujovė ir mums, mokytojams, nes priemonės buvo naujos, nežinomos, nebandytos“, – apie ,,Sportuko ir Smalsiuko“ šventės idėją pasakojo D. Malakauskienė.

Šventę organizavo: be Kretingos Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos specialiosios pedagogės Daivos Malakauskienės, dar – Janina Mickuvienė bei mokytojo padėjėja Inga Dobrovolskienė, Kretingos r. Kūlupėnų pagrindinės mokyklos logopedė, specialioji pedagogė Šarūnė Galinienė. Šventę padėjo organizuoti daug įvairių sričių mokytojų ir mokytojų padėjėjų, Kretingos r. logopedų, specialiųjų pedagogų metodinis būrelis. Šventės partneriai – Kretingos r. savivaldybės švietimo skyrius, Pedagogų švietimo centras, Švietimo ir mokslo ministerija, prie šventės pasiruošimo prisidėjo, šventę globojo Ministro pirmininko patarėjas Antanas Vinkus, Seimo narė Jolita Vaickienė, Kretingos rajono savivaldybė.

,,Sportuko ir Smalsiuko“ šventė – tai galimybė pasirodyti vaikams, draugiškai pasivaržyti tarpusavyje, atskleisti tai, ką turi gražiausia. Taip pat padeda pasitikėti savimi, ugdo reikalingumo, atsakomybės jausmą, suteikia teigiamų emocijų. Mokytojai gali pasidalinti savo kūrybiškumu, darbo rezultatais, skleisti gerąją patirtį“, – kalbėjo D. Malakauskienė.

Šventė buvo išskirtinė, nes dalyvavo ne tik gausus būrys vaikų, jų mokytojų, bet ir buvo sulaukta svečių. Susirinkusius vaikus ir jų mokytojus pasveikino Kretingos rajono meras Juozas Mažeika, mero pavaduotoja Danutė Skruibienė, Seimo narė Jolita Vaickienė bei švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Sveikindama dalyvius, ministrė linkėjo būti stipriems, augti, tobulėti, ir pažinti pasaulį, pasitikėti šalia esančiais mokytojais, kurie visada pasirengę padėti. ,,Iš visos širdies džiaugiuosi ir noriu padėkoti mokytojams, kurie suteikia vaikams galimybę dainuoti, šokti, ugdo ir skatina jų kūrybiškumą, saviraišką“, – įteikdama Švietimo ir mokslų ministro padėkos raštus mokytojams kalbėjo A. Pitrėnienė.

Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. M. Marijai parapijos klebonas br. Antanas Blužas palaimino vaikus, jų mokytojus, padrąsino vaikus nenusiminti, jei tenka varžybose ir pralaimėti.

Neringa MIKALOČIENĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas