Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar dalyvaujate pavasarinėse akcijose aplinkai tvarkyti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sugrįžo su „Sugrįžimais“

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Smiltys
  • 2016-04-08

Garsi Valstybinio jaunimo ir „Meno forto“ teatrų aktorė ir režisierė 44-erių Aušra Pukelytė ne tik mintimis, bet svariais darbais sugrįžta į savo gimtąjį kraštą – Kretingą, kur pirmuosius žingsnius į didžiąją sceną pradėjo Kretingos vaikų ir jaunimo teatre „Atžalynas“. Šįkart ji sugrįžta kaip brandi menininkė ir menų festivalio „Sugrįžimai“ organizatorė, kuriai pavyko sutelkti iš Kretingos kilusius įžymius, netgi pasaulinę šlovę pelniusius kūrėjus. Šiuo festivaliu kraštietė pradės šiųmetinę Kretingos miesto šventę.

Telkė jaunesnės kartos menininkus

„Atėjo metas, kai jau galiu, turiu ir noriu kažką svaraus pasakyti jauniems žmonėms, tik pradedantiems žengti į meno pasaulį. Susisiekiau su Kretingos meno mokykla, kurioje, beje, dirba ir mano sesuo Rita Retkienė, – jos vadovas Bernardas Anužis bei pedagogai palaikė mano idėją surengti meno festivalį, sutelkiant garsius po pasaulį pasklidusius Kretingos krašto kūrėjus. Apie sumanymą parašiau Savivaldybei, – sulaukiau jos pritarimo. Man norisi parodyti, kuo garsi Kretinga. Bet taip pat norėjau, kad garsūs menininkai pasidalintų savo talentais ir pasiekimais, – manau, jog jauniems žmonėms tai būtų dar didesnis stimulas siekti kūrybos aukštumų“, – savo idėjos esmę „Pajūrio naujienoms“ atskleidė A. Pukelytė.

Kraštietė sakė, jog, pradėjus ieškoti iš Kretingos kilusių menininkų, paaiškėjo, jog su jos gimtuoju miestu susiję gana daug garsių pavardžių: operos solistė Sandra Janušaitė, aktoriai Gediminas Girdvainis ir „Auksiniam scenos kryžiui“ nominuota Eglė Grigaliūnaitė iš Kauno nacionalinio dramos teatro, režisierius Adolfas Večerskis, pianistė Albina Šikšniūtė, saksofonininkas Simonas Šipavičius, klarnetininkas Viktoras Kusas, akordeonistas Kazys Stonkus.

Be to, neslėpė A. Pukelytė, jai norėjosi pakviesti garsius jaunesnės kartos kraštiečius, nes vyresnieji turi vienokių ar kitokių progų prisistatyti savojo miesto publikai.

Pigus menas – nevertinamas

„Dauguma kalbintų menininkų mano idėją sutiko labai džiugiai, sakė, jog taip pat jaučiasi esą skolingi tai žemei, iš kurios išėjo. Jie sutiko atvykti į festivalį ir koncertuoti už simbolinį mokestį“, – tvirtino A. Pukelytė.

Kraštietės nuomone, bilietų į svarius kultūros renginius būtinai reikia, nes taip išvengiama grūsčių ir stumdymosi dėl vietų. „Be to, pigus menas turi ir antrąją pusę – gaudami už dyką, žmonės neįvertina menininkų įdėto darbo“, – tikino žinoma aktorė.

Pirmasis festivalio renginys įvyks jau šį mėnesį – balandžio 27-ąją Valstybinis jaunimo teatras atveš detektyvinę komediją „Aštuonios mylinčios moterys“, kuriame pagrindinį namų šeimininkės Gabi vaidmenį ir atliks kraštietė A. Pukelytė. Ji pati ir pristatys kretingiškiams savąjį kūdikį – festivalį „Sugrįžimai“.

Gegužės 12-ąją Vilniaus Mažasis teatras atveš Jono Vaitkaus režisuotą spektaklį „Palaukit, kieno čia gyvenimas?“. Jame pagrindinį vaidmenį atliks žinoma aktorė Nijolė Narmontaitė, žemaitė nuo Plungės, kuri, pašnekovės žodžiais, labai apsidžiaugė galėsianti vaidinti Kretingos scenoje. Taip pat vaidins iš filmo „Baltaragio malūnas“ Pinčiuko vaidmeniu tarp įvairių kartų žiūrovų išgarsėjęs, Kretingoje gimęs ir augęs G. Girdvainis.

Padėkos vainikas Kretingai

O gegužės 20 dieną festivalį vainikuos galingas jungtinis kraštiečių – profesionalų ir jaunųjų atlikėjų – klasikinės muzikos koncertas. „Tai bus tarsi padėkos vainikas Kretingai ir reveransas jaunajai kartai. Susirinks menininkai, pirmuosius žingsnius žengę Kretingos meno mokykloje, po to – Muzikos ir teatro akademijoje ir užkopę ant aukščiausių Europos koncertų salių pakylų. Ir jie koncertuoti pasikvies jau išgarsėjusius Kretingos meno mokyklos auklėtinius“, – tvirtino A. Pukelytė.

Pirmieji Kretingos scenoje, pagal sumanytą scenarijų, pasirodys duetai: pianistės – motina ir duktė A. Šikšniūtė ir Emilija Budžemaitė bei saksofonistai broliai Simonas ir Augustas Šipavičiai, – pastarasis dar mokosi Kretingos meno mokykloje, o S. Šipavičius yra įkūręs savitą muzikos grupę „Sheep Got Waed“.

Sugrįžti ketino ir daug užsienyje koncertuojantis akordeonistas K. Stonkus, atliksiantis kūrinių išvien su Meno mokyklos akordeonininkų ansambliu. Atlikėjų gretas papildys ir kretingiškis trimitininkas Klaipėdos muzikinio teatro orkestro artistas Sigitas Petrulis bei šio teatro opertos solistas Mindaugas Rojus su ansambliu „Lyra“.

Po salės skliautais tądien taip pat skambės ir prestižinius šalies bei užsienio festivalių apdovanojimus pelniusių Kretingos meno mokyklos chorų „Smiltė“ ir „Saulenė“ dainos.

Koncertą ketina vesti atlikėjus iš įvairių Europos kampelių į jį subūrusi A. Pukelytė kartu su savo vyru, taip pat Valstybinio jaunimo teatro aktoriumi Aleksu Kazanavičiumi.

Dirba su legendiniu Nekrošiumi

„Šilti prisiminimai nusruvena, kaskart prisiminus Kretingą: čia gyvena mano tėvai, sesuo, čia išvaikščioti takai, manoji mokykla, – A. Pukelytė pasakojo, jog mokėsi Pranciškonų gimnazijoje. Išvien su Aukse Antuliene, dabartine „Atžalyno“ vyriausiąja režisiere, vaidinusios pas šio teatro įkūrėją ir ilgametį jo vadovą Algimantą Verbutą.

„Ligi šiol pasiilgstu „Atžalyno“ draugų – buvome labai smagi kompanija. Būtent šis teatras, jame išeitas pradžiamokslis, Kretingos gamta – tvenkiniai, ten perintys paukščiai, paupiai, formavo mane kaip menininkę ir nuvedė toliau ligi sostinės teatro scenos“, – kalbėjo aktorė, šiandieną kurianti vaidmenis ne vien Jaunimo teatre, bet ir dirbanti išvien su legendiniu šalies režisieriumi Eimuntu Nekrošiumi. Aktorė sukūrė vaidmenis garsiuosiuose jo spektakliuose „Trys seserys“, „Faustas“, „Giesmių giesmė“, „Idiotas“.

A. Pukelytė neslėpė, jog jau ir pati išbandžiusi režisierės duoną – pernai pastatė spektaklį pagal kunigaikščio Mykolo Kleopo Oginskio „Priesakai sūnui“, už kurį buvo nominuota „Auksiniam scenos kryžiui“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas