Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

„Šilų aiduose“ laurais puošėsi moterys

  • Viktorija VAŠKYTĖ
  • Kultūra
  • 2016-04-08

Jolantos Japertienės vadovaujamas Vydmantų skyriaus vokalinis moterų ansamblis ir Ritos Valiukienės į priekį vedamas Jokūbavo skyriaus moterų kvartetas iš Šilalėje vykusios vokalinių ansamblių šventės-konkurso „Šilų aidai 2016“ sugrįžo pelnę geriausiųjų vardą: abiems kolektyvams paskirtos I vietos.

Vydmantų skyriaus vokalinis moterų ansamblis...

Jokūbaviškės, surinkusios 60 balų, triumfavo kaimų ir miestelių mažųjų ansamblių grupėje, vydmantiškės – 64 balai – pripažintos nugalėtojomis tarp kaimų ir miestelių vokalinių ansamblių. Šioje kategorijoje Kretingos rajono kultūros centro garbę taip pat gynė nedaug atsilikęs Baublių skyriaus mišrus vokalinis ansamblis, vadovaujamas Ligitos Narmontienės, Laukžemės skyriaus mišrus vokalinis ansamblis „Žiburys“ (vadovas – Alvydas Višinskas) ir Kalniškių skyriaus moterų vokalinis ansamblis su vadovu Gintaru Pucu.

Pasak Kretingos rajono kultūros centro meno skyriaus vedėjos, etnokultūros specialistės Dianos Brazdeikienės, nuo 1978-ųjų gyvuojanti ir kas dvejus metus vykstanti šventė pamažu išaugo į rimtą respublikinį konkursą, leidžiantį pasitikrinti savo jėgas, plėsti akiratį, išgirsti profesionalų vertinimus. Šiemet kolektyvų klausėsi komisijai pirmininkavęs Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Choro dirigavimo katedros vedėjas docentas Dainius Puišys, Edukologijos universiteto choro „Ave vita“ vadovas Kastytis Barisas ir muzikologas Viktoras Gerulaitis.

Vydmantiškės konkursui paruošė Prano Razmaus ir Nijolės Rimkienės kūrinį „Padovanok man jūrą“, G. Puco ir N. Rimkienės „Motina“ bei lietuvių liaudies dainą „Kelelis dunda tolumoj“.

Kūlupėniškės pasirinko lietuvių liaudies dainą „Ar aš ne vyšnelė“, išplėtotą Aloyzo Žilio, Genovaitės Gudauskienės „Žiemą“ bei užsienio autorių kūrinį „Tik tau“. Visiems rajono kolektyvams, išskyrus Baublių, konkurse fortepijonu akompanavo kompozitorius bei pianistas G. Pucas.

„Daugumos konkurse pasirodžiusių mūsų rajono kolektyvų dainos – kraštiečių kūriniai. Labai džiaugiamės, kad tokiu būdu jų kūryba pristatoma kur kas platesnei auditorijai. Juk neretai atsitinka ir taip, kad konkursuose kretingiškių dainas traukia ne tik savi, bet jas išgirdę ir pamėgę kitų miestų ar rajonų ansambliai. Jos vis dažniau suskamba ir televizijos eteryje“, – kalbėjo D. Brazdeikienė.

Ir Vydmantų, ir Kūlupėnų vokalinių moterų ansamblių netrukus laukia dar vienas pasirodymas – balandžio 17 d. abu kolektyvai balsus išbandys respublikiniame vokalinių ansamblių ir solistų konkurse „Sidabriniai balsai“, vykstančiame kas penkerius metus.

„Šilo aidai“ leido kolektyvams įvertinti save ir uždavė optimistišką toną. „Sidabriniuose balsuose“ jų laukia dar didesnis iššūkis, mat šiame konkurse bendrai konkuruoja ir didmiesčių ansambliai, ir kolektyvai iš periferijos vietovių“, – teigė D. Brazdeikienė.

---

Kretingos rajono kultūros centro direktoriaus Prano Razmaus komentaras:

„Dvi tokios aukštos vietos ir išties aukšti komisijos balai verčia didžiuotis bei džiaugtis mūsų krašto atstovais. Tai tik patvirtina, kad turime puikų įdirbį. Prie jo prisideda ir kasmet organizuojamos romansų atlikėjų šventės „Suskinsiu aš...“, kuriose rajono ansambliai mielai dalyvauja, bei rajoninės šventės-atrankos „Sidabrinių balsų aidai“ – tai ansamblių perklausos, neleidžiančios atsipalaiduoti, skatinančios kasmet paruošti naujas programas, tobulėti. Tokie kasmetiniai pasirodymai mobilizuoja dirbti visus metus ir leidžia kolektyvams tvarkingai ruoštis rimtiems konkursams, į kuriuos visada skatiname vykti.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas