Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Ieško sinergijos su Kauno dramos teatru

  • Viktorija VAŠKYTĖ
  • Kultūra
  • 2016-04-08

Kretingos rajono kultūros centre apsilankiusi Kauno dramos teatro kūrybinė grupė į naują etapą perkėlė jau kurį laiką vykusias diskusijas dėl galimo šių dviejų kultūros įstaigų bendradarbiavimo.

Su Kauno dramos teatro kūrybine grupe susitikę Kretingos rajono kultūros centro darbuotojai teigė įžvelgiantys gražių perspektyvų.

Pasak centro vadovo Prano Razmaus, gausi kauniečių delegacija, vadovaujama Kauno dramos teatro direktoriaus Egidijaus Stančiko, apžiūrėjo kultūros centro erdves, susipažino su techninėmis galimybėmis, bendravo su kultūros centro administracijos bei kūrybiniais darbuotojais.

Kaip teigė delegacijos vadovas E. Stančikas, pažintis su labiau nuo Kauno nutolusių Lietuvos rajonų kultūriniu gyvenimu ir jų teatrine veikla yra ne tik naujų nišų paieška profesionalaus meno sklaidai, bet ir galimybė įvertinti dirbančių regionuose meno srities žmonių pasiekimus, atradimus, įdirbį.

„Toks kūrybinis bendradarbiavimas naudingas ir aktualus tiek vienai, tiek kitai pusei. Visi rašome projektus, ieškome partnerių: vieniems reikalingos scenos regionuose, į kurias galėtų atvežti savo kūrybinius produktus, kitiems – tie, kuriuos būtų galima pasikviesti“, – komentavo P. Razmus.

Anot jo, planuojant teatro ar muzikos kolektyvų viešnagę, vienu svarbiausių klausimų išlieka techninės galimybės, todėl ir kauniečiai domėjosi, kokie Kretingos salės parametrai, garso ir šviesos technikos galimybės.

„Jeigu pas mus neseniai gastroliavo Nacionalinis operos ir baleto teatras, konkrečiau – baleto šokėjai, vadinasi, galimybių tikrai turime, – kalbėjo P. Razmus. – Kita vertus, yra tokių spektaklių, kuriems reikia specifinių dekoracijų ar technikos, todėl normalu, kad ne visus pastatymus galima atvežti. Tačiau visada esame linkę ieškoti kompromiso.“

Ištyrę Kretingos rajono kultūros centro situaciją, apžiūrėję abi sales teatrui – didžiąją ir „Atžalyno“, tinkamą monospektakliams, kauniečiai tikino buvę maloniai nustebinti erdvių interjeru ir tvarka, salių grožiu.

„Su svečiais taip pat kalbėjomės apie repertuarą, kultūrinį gyvenimą periferijoje ir mieste. Pasidžiaugėme praėjusių metų „Aukso paukštės“ laimėtojo Egidijaus Radžiaus teatro, kitų mėgėjų meno kolektyvų bei viso kultūros centro pasiekimais ir laimėjimais. Kauniečiai pristatė savo kūrybinę veiklą, mat susitikime dalyvavo ne tik teatro vadovai, bet ir techniniai darbuotojai bei aktoriai. Galiu konstatuoti, kad gražių perspektyvų į priekį yra“, – sakė kultūros centro vadovas.

Jo teigimu, susitikime išsikristalizavo ir bendradarbiavimo sutarties klausimas. Konkretesnius ateities ir glaudesnio ryšio planus įstaigų vadovai turėtų aptarti dar šį pavasarį įvyksiančiame susitikime Kauno dramos teatre.

Nors kauniečiai praeityje yra gastroliavę Kretingoje, pastaruoju metu Kretingos rajono kultūros centras intensyviau bendradarbiavo su Panevėžio, Šiaulių, Klaipėdos dramos teatrais.

„Nuolat stengiamės megzti ryšius ne tik su kultūrinėmis, bet ir mokymo įstaigomis, nes jos taip pat su mumis susijusios. Pavyzdžiui, dirbame su Klaipėdos valstybine kolegija, rengiančia kultūros vadybininkus, kurie gali pas mus praktikuotis, esame sudarę sutartį su M. K. Čiurlionio menų mokykla. Atvirumas visiems, ne tik kultūros lauko atstovams, neretai atneša abiem pusėms naudingų rezultatų“, – kalbėjo kultūros centro vadovas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas