Pajūrio naujienos
Help
2022 Gruodis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Apklausa

Ar žinote, kas sieks mero pozicijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

Balsuokite už „Pajūrio naujienų“ 2022-ųjų Metų žmogų!

Paulius VAINEIKIS
Gabrielė STONKUTĖ
Eldoradas BUTRIMAS
Vytautas GRYKŠAS
Brigita BARKAUSKAITĖ
Jonas DRUNGILAS
Aida MIKUTIENĖ
Šarūnas KASMAUSKAS
Birutė VISKONTIENĖ
Komentarų topas

Kretingos teatralai išsaugojo tradiciją

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2016-02-26

Rytoj, vasario 27-ąją, Kretingos kultūros centro sceną „okupuos“ komedijų šventė „Vėinė jouka“: vienas po kito nuotaikingus spektaklius parodys trys svečių kolektyvai iš Trakų, Skuodo ir Mažeikių, o šventę savo naujausiu pastatymu – komedija „Keista lėga“ – užbaigs kretingiškiai.

Komedijų šventė „Vėinė jouka“ Kretingoje užgimė kone išvien su Lietuvos Nepriklausomybe – ji rengiama jau 24-ąjį kartą ir tapo svaria Kretingos miesto kultūros tradicija.

„Tradicijos kuriamos sunkiai, tik griaunamos lengvai, – pastebėjo šio festivalio organizatorius Kretingos Egidijaus Radžiaus teatro vyriausiasis režisierius Nerijus Gedminas. – Komedijų šventė turi savo istoriją: ji yra šviesaus atminimo režisieriaus E. Radžiaus dovana miestui – būtent jis sumanė Kretingoje rengti komedijų šventes ir į jas pasikviesti kolektyvus iš visos Lietuvos“.

Anot N. Gedmino, atgavus Nepriklausomybę, dauguma šalies miestų stengėsi įtvirtinti savitumą, rengiant tik jiems būdingas šventes, festivalius, tačiau jas teišsaugojo nedaugelis miestų.

„O mums visiems, Kretingos teatrą mylintiems ir jį puoselėjantiems, norėjosi išlaikyti tai, kas būtent mūsų miestui, o tuo pačiu – ir teatrui, suteikia originalumo, kuo išsiskiriame iš kitų. Ir tai yra pas mus užgimusi ir jau subrendusi komedijų šventė „Vėinė jouka“, – tvirtino vyriausiasis režisierius.

Šios komedijų šventės turtingumas ir spalvingumas, jo žodžiais, atsiskleidžia per skirtingus kolektyvus bei pasirinktų spektaklių autorius, jų temas. „Vyraus ne vien liaudiškas humoras, bet ir Moljero klasika bei šiuolaikinio lietuvių humoristo Edmundo Untulio šmaikštus žodis, situacijos, kuriose dauguma žiūrovų gali atpažinti ir pasijuokti patys iš savęs“, – pabrėžė N. Gedminas.

Būtent E. Untulio, įvardintą kaip raudonai juodą, komediją „Keista lėga“ pasirinko Kretingos E. Radžiaus teatro režisierius Donatas Žilinskas, – jos premjera įvyko vos prieš mėnesį. „Tai bus trečiasis pasirodymas, – Kretingos žiūrovai prieš tai ją priėmė labai šiltai“, – kalbėjo N. Gedminas, kviesdamas pasižiūrėti dar naują kretingiškių spektaklį, o tuo pačiu skaniai pasijuokti visos šventės metu.

---

„Vėinė jouka“ programa:

15 val. – Trakų kultūros rūmų Karališkojo teatro spektaklis L. Didžiulienės-Žmonos komedija „Lietuvaitės“ (rež. Vytautas Mikalauskas);

16.15 val. – Skuodo kultūros centro Žemaičių teatro spektaklis komedija „Dobėlts ėšmiegėnėms“ (autorius ir režisierius Edmundas Untulis);

17.30 val. – Mažeikių kultūros centro mėgėjų teatro trupės „Visavi“ spektaklis Moljero komedija „Mizantropas“ (rež. Daiva Gedvilienė);

19 val. – Kretingos E. Radžiaus teatro spektaklis E. Untulio „raudonai juoda“ komedija „Keista lėga“ (rež. Donatas Žilinskas).


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas