Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos teatralai išsaugojo tradiciją

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2016-02-26

Rytoj, vasario 27-ąją, Kretingos kultūros centro sceną „okupuos“ komedijų šventė „Vėinė jouka“: vienas po kito nuotaikingus spektaklius parodys trys svečių kolektyvai iš Trakų, Skuodo ir Mažeikių, o šventę savo naujausiu pastatymu – komedija „Keista lėga“ – užbaigs kretingiškiai.

Komedijų šventė „Vėinė jouka“ Kretingoje užgimė kone išvien su Lietuvos Nepriklausomybe – ji rengiama jau 24-ąjį kartą ir tapo svaria Kretingos miesto kultūros tradicija.

„Tradicijos kuriamos sunkiai, tik griaunamos lengvai, – pastebėjo šio festivalio organizatorius Kretingos Egidijaus Radžiaus teatro vyriausiasis režisierius Nerijus Gedminas. – Komedijų šventė turi savo istoriją: ji yra šviesaus atminimo režisieriaus E. Radžiaus dovana miestui – būtent jis sumanė Kretingoje rengti komedijų šventes ir į jas pasikviesti kolektyvus iš visos Lietuvos“.

Anot N. Gedmino, atgavus Nepriklausomybę, dauguma šalies miestų stengėsi įtvirtinti savitumą, rengiant tik jiems būdingas šventes, festivalius, tačiau jas teišsaugojo nedaugelis miestų.

„O mums visiems, Kretingos teatrą mylintiems ir jį puoselėjantiems, norėjosi išlaikyti tai, kas būtent mūsų miestui, o tuo pačiu – ir teatrui, suteikia originalumo, kuo išsiskiriame iš kitų. Ir tai yra pas mus užgimusi ir jau subrendusi komedijų šventė „Vėinė jouka“, – tvirtino vyriausiasis režisierius.

Šios komedijų šventės turtingumas ir spalvingumas, jo žodžiais, atsiskleidžia per skirtingus kolektyvus bei pasirinktų spektaklių autorius, jų temas. „Vyraus ne vien liaudiškas humoras, bet ir Moljero klasika bei šiuolaikinio lietuvių humoristo Edmundo Untulio šmaikštus žodis, situacijos, kuriose dauguma žiūrovų gali atpažinti ir pasijuokti patys iš savęs“, – pabrėžė N. Gedminas.

Būtent E. Untulio, įvardintą kaip raudonai juodą, komediją „Keista lėga“ pasirinko Kretingos E. Radžiaus teatro režisierius Donatas Žilinskas, – jos premjera įvyko vos prieš mėnesį. „Tai bus trečiasis pasirodymas, – Kretingos žiūrovai prieš tai ją priėmė labai šiltai“, – kalbėjo N. Gedminas, kviesdamas pasižiūrėti dar naują kretingiškių spektaklį, o tuo pačiu skaniai pasijuokti visos šventės metu.

---

„Vėinė jouka“ programa:

15 val. – Trakų kultūros rūmų Karališkojo teatro spektaklis L. Didžiulienės-Žmonos komedija „Lietuvaitės“ (rež. Vytautas Mikalauskas);

16.15 val. – Skuodo kultūros centro Žemaičių teatro spektaklis komedija „Dobėlts ėšmiegėnėms“ (autorius ir režisierius Edmundas Untulis);

17.30 val. – Mažeikių kultūros centro mėgėjų teatro trupės „Visavi“ spektaklis Moljero komedija „Mizantropas“ (rež. Daiva Gedvilienė);

19 val. – Kretingos E. Radžiaus teatro spektaklis E. Untulio „raudonai juoda“ komedija „Keista lėga“ (rež. Donatas Žilinskas).


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas