Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vasario 16-oji rajone

  • Šventės
  • 2016-02-19

Per Kretingos kraštą nuvilnijo renginiai, skirti Vasario 16-ajai – Valstybės atkūrimo dienai: kaimų bendruomenės rinkosi į šventinius sambūrius, sporto aistruoliai šiai dienai skyrė proginius turnyrus, mokymo įstaigos rengė pilietiškumo akcijas.

Profesionalių menininkų grupės PINX parodą atidarius – darbų autoriai su parodos rengėjais bei rajono vadovais

KRETINGOS miesto žmonės tradiciškai buvo susirinkę prie Nepriklausomybės paminklo – susirinkusiuosius pasveikino rajono meras Juozas Mažeika, Kretingos katalikų parapijos klebonas Antanas Blužas, nugriaudėjo kariškių salvės už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę. Iškilmes vedė Kretingos rajono kultūros centro režisierius Nerijus Gedminas ir renginių organizatorė Aušrinė Zulumskytė. Vėliau minėjimas persikėlė į Kretingos katalikų bažnyčią, iš kur po šv. Mišių žmonės pasklido į Kretingos rajono kultūros centrą: čia buvo surengta Kretingos profesionalių menininkų grupės PINX kūrybos darbų paroda, kurią atidarė PINX vadovė Danutė Šorienė ir centro dailininkė Jūratė Jonauskienė. Tai buvo proga kretingiškiams pristatyti ir priminti apie PINX grupę, kurios nariai Valstybės atkūrimo dienai paskyrė darbus pačia įvairiausia tematika. Vasario 16-osios švęsti susirinkusius kretingiškius suvienijo šventinis koncertas „Šalis mana – širdis mana“ – koncertavo Kretingos rajono kultūros centro mėgėjų meno kolektyvai: chorai „Kristalė“, „Žilvinas“, „Svaja“, šokių kolektyvai „Toncius“, „Rangė“, retro ansamblis „Gija“, liaudiškos muzikos kapela „Lakštingelė“, folkloro ansamblis „Gervelė“ bei kiti.

Vydmantų moterų vokalinis ansamblis į vainiką tėviškei pynė gražiausias dainas bei romansus.

VYDMANTŲ kaimo žmonės buvo sukviesti į Kretingos rajono kultūros centro Vydmantų skyrių – Valstybės atkūrimo dienos paminėti susirinkę vydmantiškiai buvo papuošti bendruomenės tarybos pirmininkės Augustinos Urbienės pagaminta tautine simbolika, vietos meno mėgėjų kolektyvai ir kultūros darbuotojai surengė šventinį koncertą „Vainiką tėviškei nupinsim“. Mažieji ir vyresnieji vaikų šiuolaikinių šokių kolektyvai, vadovaujami Sonetos Baltmiškienės, sušoko šokius „Ežiukai“ ir „Skruzdėliukai“ bei „Tvistas“ ir „Mažieji agentukai“. Skambias liaudies dainas, pritardamas tradicinėmis žemaitiškomis kanklėmis, atliko jaunųjų kanklininkių ansamblis, vadovaujamas skyriaus vedėjos Jolantos Japertienės, į vainiką tėviškei puokštę dainų ir liaudies romansų įpynė moterų vokalinis ansamblis, o liaudiškos muzikos kapela kartu dainuoti pakvietė visus žiūrovus. „Negailėdami plojimų, labai nuoširdžiai ir šiltai vydmantiškiai pasitiko mūsų svečius – latvių liaudiškos muzikos kapelą „Luste“ iš Liegių kultūros namų, Durbės apylinkės, – bendryste su kaimyninės šalies saviveiklininkais pasidžiaugė J. Japertienė. – Dainą „Prie gintaro jūros“ sustoję sudainavome kartu – ir svečiai, ir šventinio koncerto dalyviai, ir žiūrovai“. Vydmantiškės poetės, rajono Garbės pilietės Nijolės Rimkienės eiles skaitė ir koncertą vedė Aurelija Galdikienė.

Tradicinio krepšinio turnyro, skirto Vasario 16-ajai, dalyviai bei organizatoriai

SALANTUOSE įvyko tradicinės Vasario 16-ajai skirtos seniūno taurės krepšinio varžybos. „Šis krepšinio turnyras vyksta apie du dešimtmečius, – kad tradicija turi gilias šaknis, priminė Salantų miesto sporto organizatorius Saulius Valinskas. – Turnyras yra mėgstamas krepšininkų, visada kviečiamos komandos noriai jame dalyvauja“. Šiemet seniūno taurės varžybose jėgas išbandė Skuodo, Salantų, Kūlupėnų bei Šateikių komandos.

Pirmame ture susitiko „Skuodas“ ir „Kūlupėnai“ – pergalę 98:59 išplėšė skuodiškiai. Antrame ture susitiko Salantų „Vėjas“ ir Šateikių „Žalmedis“ – rezultatu 74:67 laimėjo Salantų „Vėjas“. Mažajame finale dėl III v. susitiko „Kūlupėnai“ ir „Šateikiai“. Po atkaklios kovos 70:64 nugalėjo „Kūlupėnai“. Dėl I v. kovojo Salantų „Vėjas“ ir „Skuodas“. Šį kartą skuodiškiai buvo pranašesni už salantiškius – rezultatu 78:50 jie įrodė savo pranašumą prieš aikštės šeimininkus. Taip pat vyko baudų ir tritaškių konkursai: baudų konkursą laimėjo kūlupėniškis Aurelijus Baltrimas, tritaškių – skuodiškis Saulius Petrauskas.

Šventinės popietės dalyviai Erlėnuose

SALANTŲ GIMNAZIJOJE buvo surengta pilietinė akcija „Mes visi savo širdy nešiojame Tėvynę“.

Ji buvo skirta 98-osioms Lietuvos Nepriklausomybės metinėms paminėti. „Pilietinės akcijos metu visi mokiniai, rankose laikydami pačių pasidarytas Lietuvos trispalves, mokyklą apjuosė gyva vienybės grandine ir sukėlė devynias džiaugsmo bangas – kiekviena jų simbolizavo po vieną Nepriklausomybės dešimtmetį. Vėliau iš vėliavėlių sukūrė Lietuvos maketą“, – apie pilietinę akciją, kurioje dalyvavo ir mokiniai, ir mokytojai, informavo Salantų gimnazijos Jaunųjų žurnalistų būrelio narė II kl. gimnazistė Simona Domarkaitė. Akciją parengė istorijos mokytoja Rima Liekytė, tikybos mokytoja Nadežda Kvedarienė, pradinių klasių mokytoja Jūratė Žiobienė, muzikos mokytoja Valentina Budrienė ir rusų kalbos mokytoja Dalija Sabutytė.

ERLĖNŲ kaimo žmonės rinkosi Kretingos Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos Erlėnų filiale, kur kartu su bendruomene ir įvyko minėjimas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Bibliotekininkės Aldonos Beržanskienės rūpesčiu buvo surengta paroda „Laisvės vardas – Lietuva“. Pasveikinti erlėniškių su valstybine švente atvyko Salantų kultūros cento Laivių filialo saviveiklininkai, vadovaujami renginių organizatorės Rožės Žvinklienės bei meno vadovės Jurgitos Girdžiūnienės. Erlėniškiai su laiviškiais kartu sugiedojo Lietuvos himną, klausėsi eilėraščių apie Lietuvą, minčių apie gimtinę. Savo kūrybos eilėraščius skaitė Kazytė Eglinienė.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas