Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Praėjusių metų pabaigoje – gruodžio 29 d. – atnaujintoje Kretingos kultūros centro didžiojoje scenoje pirmąkart kretingiškiams koncertavo Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) baleto trupė.

Fragmentas iš „Gulbių ežero“

Baleto gala koncerte, skirtame Lietuvos baleto 90-mečiui paminėti, šoko trupės vedantieji solistai: Anastasija Čumakova, Olga Konošenko, Greta Gylytė, Romas Ceizaris, Eligijus Butkus, Tomas Ceizaris, Daniel Dolan, Kipras Chlebinskas, Martynas Rimeikis. Programoje buvo gražiausi fragmentai iš baletų „Spragtukas“, „Žydrasis Dunojus“, „Gulbių ežeras“, „Kopelija“, „Eglė žalčių karalienė“, projekto „Kūrybinis impulsas“ choreografinės kompozicijos.

Per 500 žiūrovų talpinanti salė buvo pilnutėlė. Susirinkusieji šokėjams nešykštėjo aplodismentų, o skirstydamiesi po koncerto nepaliovė stebėtis artistų plastika, jų rūbų grožiu ir tuo, kad ne vien Vilniuje, bet ir daugybėje garsių pasaulio scenų koncertuojantys vedantieji trupės solistai sušoko ir Kretingoje.

Koncertą Kretingoje stebėjo ir pats LNOBT generalinis direktorius Gintautas Kėvišas, baleto direktorė Rūta Butvilienė. G. Kėvišas žiūrovams prasitarė, jog baleto trupės išvyką į Kretingą inicijavo kraštietis Antanas Vinkus. „Kai šis žmogus ko nors imasi, žodžio „ ne“ nebūna“, – šmaikštavo teatro vadovas.

Šią Kretingos rajono Garbės piliečio, klubo Kretingos krašto ainiai pirmininko Antano Vinkaus idėją įgyvendinti padėjo kitas kraštietis, taip pat rajono Garbės pilietis, akademikas Vladas Algirdas Bumelis. „Kretingai reikia didesnės žiūrovų salės“, – gausiai susirinkusių kretingiškių meile baletui džiaugėsi V. A. Bumelis, apgailestavęs, kad į baleto solistų koncertą patekti galėjo tik gavusieji pakvietimus, o ne visi norėję.

LNOBT baleto trupė šalies rajoniniuose miestuose beveik nekoncertuoja dėl jų pasirodymams nepritaikytų tų miestų scenų. „Pirmiausia jiems išsiuntėme informaciją apie mūsų scenos parametrus. Po to atvyko direktorė Rūta Butvilienė ir keletas techninių bei meninių teatro darbuotojų ir vietoje išsiaiškino scenos galimybes. Garsas mūsų tiko, papildomos garso įrangos jiems nereikėjo. Tiko ir automatizuotas dekoracijų scenoje keitimas. Mūsų scena visgi gerokai mažesnė už Operos ir baleto teatro sceną. Atsivežė dvi pagrindines dekoracijas, kurias pritaikė mūsų scenai, ir baletui skirtą grindų dangą“, – apie tai, kaip buvo ruošiamasi LNOBT baleto trupės pasirodymui Kretingoje, pasakojo Kretingos kultūros centro direktorius Pranas Razmus.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas