Pajūrio naujienos
Help
2021 Spalis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną9°C debesuotumas 28 %
Naktį7°C debesuotumas 17 %
Apklausa

Ar jus tenkina rajono ir miesto gatvių remonto eiliškumas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Arbatvakaryje – apie tėvų ir senelių universitetus

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2015-10-20

Praėjusį savaitgalį Rūdaičių kultūros namuose į arbatos vakarėlį susirinkęs bendruomenės būrys klausėsi vieni kitų pasakojimų bei prisiminimų apie tai, kokius žingsnius į žinių šalį tekę žengti jų tėvams ir seneliams, o taip pat – apie jų gyvenimiškus universitetus.

Šio arbatvakario dalyviai ir jo iniciatorė Sigita Šimkutė (pirma iš kairės) ilgainiui taip pat taps Rūdaičių kaimo istorija.

tradiciją Rūdaičiuose atgaivinusi Kretingos kultūros centro Rūdaičių skyriaus meno vadovė Sigita Šimkutė sakė, kad tradiciškai žmonės į juos susirenka ne vien arbatos atsigerti, bet ir pabendrauti iš anksto pasirengta tema.

„Šiemet sukanka 115 metų, kai Lietuvoje buvo pradėti rengti arbatvakariai, – pirmieji Žemaitijos krašte surengti Telšiuose, o rūdaitiškiai po daugel užmaršties metų šią tradiciją atgaivino. Į arbatvakarius žmonės įprastai atsineša įdomių knygų, dokumentų, šeimų albumuose ieško ir suranda temą atspindinčių nuotraukų. Žmonės sako, kad tokie susibūrimai išsiskiria nuoširdumu, atsivėrimu, draugyste bei šiluma“, – arbatvakarių esmę apibūdino S. Šimkutė.

Anot jos, vakaro metu rūdaitiškiai pasidalijo prisiminimais, kaip siekė žinių ir šviesos, bet gyvenimo sąlygos dažnam neleido mėgautis mokslo pasiekimais. Todėl gyvenimo universitetai buvo pagrindiniai jų patirčių keliai, atvedę į tikrąjį jo pažinimą.

Buvo prisimintas ir žemdirbio artojo kelias – nuo arklo ir žagrės, mūsų kraštietį Kazį Genčių šiandieną atvedęs ligi pasaulinio lygio artojų varžybų lyderių.

Vakaro viešnios – tautodailininkė Elena Mažeikienė iš Telšių bei Kretingos kultūros centro renginių vedėja ir buvusi S.Šimkutės dėstytoja Aušrinė Zulumskytė – pasidalijo sava gyvenimiška patirtimi.

Arbatos vakarėlio metu, maloniai besišnekučiuojant, rūdaitiškiai galėjo apžiūrėti salėje surengtą įvairių laikotarpių mokslo baigimo pažymėjimų parodą.

Vakaro metu skambėjo daugelio tarptautinių ir respublikinių konkursų laureato 10-mečio Manto Leonardo Lizzi bei 16-mečio Algirdo Benečio, Palangos S. Vainiūno muzikos mokyklos auklėtinių, bajanu atliekama muzikinė programa. Ją paįvairino Kretingos meno mokyklos jaunųjų muzikantų bei Rūdaičių skyriaus vaikų folkloro ansamblio „Bitinukai“, kuriam ir vadovauja S. Šimkutė, atliekamos dainos.

*

Arbatvakariai – tai XX a. pradžioje Lietuvoje rengti slapti ar pusiau slapti susibūrimai, kur būdavo dainuojamos liaudiškos dainos, šokami tautiniai šokiai, žmonės susipažindavo ir artimiau pabendraudavo. Tokie vakarai būdavo pamėgti visų Lietuvos etninių grupių, nepaisant jų tautinių bei socialinių skirtumų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas