Pajūrio naujienos
Help
2022 Gruodis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Apklausa

Ar žinote, kas sieks mero pozicijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

Balsuokite už „Pajūrio naujienų“ 2022-ųjų Metų žmogų!

Paulius VAINEIKIS
Gabrielė STONKUTĖ
Eldoradas BUTRIMAS
Vytautas GRYKŠAS
Brigita BARKAUSKAITĖ
Jonas DRUNGILAS
Aida MIKUTIENĖ
Šarūnas KASMAUSKAS
Birutė VISKONTIENĖ
Komentarų topas

Be sparnų skraidinantis instrumentinę muziką

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Smiltys
  • 2015-10-09

Pianistas, kompozitorius, dainų autorius, pedagogas bei meno vadovas 47-erių Gintaras Pucas neseniai išleido debiutinį savo kūrybos muzikos albumą „Be sparnų skridau“, į kurį sutalpino 22 paties sukurtas ir pianinu atliekamas pjeses.

Instrumentinę muziką kuriantis ir pianinu ją atliekantis Gintaras Pucas praturtina ne tik Kretingos rajono, bet ir Lietuvos muzikos lobyną.

Fonograma – lyg garvežys

„Įrašiau savo mėgstamas kompozicijas, kurias groju įvairiomis progomis: per šventes, kūrybines popietes, parodų pristatymus. Tie kūriniai turi savitą charakterį, kuris ir išreiškia manąjį kūrybos stilių, susiformavusį per pastarąjį dešimtmetį“, – pristatydamas į vieną albumą surinktus kūrinius, kalbėjo jo autorius.

Tokia muzika, kokią jis pamėgo kurti, įsitikinęs G. Pucas, nėra populiari Lietuvoje, todėl jis manąs, kad panašios kompozitoriai nė nekuria, – bent jam nėra tekę girdėti.

„Gyvai atliekamą muziką Lietuvoje šiandieną vertina nedaugelis: atlikėjai dažniausiai savo kūrinius užmaskuoja užsienietiškais kūriniais. Dažniausiai groja fonogramos, už kurių ir slepiasi muzikantai. Tai prilygsta traukinio sąstatui: fonograma yra tarytum garvežys, kuris tempia už jo riedančius vagonus – muzikantus“, – muzikos pasaulyje įsigalėjusį populiarų modelį vaizdingai palygino G. Pucas.

Visai kitaip, jis tvirtino, esą Europoje, kur baruose ar restoranuose groja muzikantai, netgi gatvių kavinėse „liurlina“ kas ir kaip išmano, tačiau – tik gyvai.

„Sintetinės negyvos muzikos aš išvis muzika nelaikau. Ji gyvuoja, nes šou verslas gerai išmano reklamos dalykus ir manipuliuoja publikos, ypač – jaunimo, skoniu“, – įsitikinęs kūrėjas.

Kūrėją formuoja laikas ir darbas

,Pasaulis, G. Puco manymu, šiandieną yra stipriai pasikeitęs: tas, kuris jo jaunystės laikais valdė muzikos pasaulio informaciją, buvo pirmasis didžėjus, muzikinių laidų ir renginių vedėjas, o dabar kiekvienas visko – stiliaus, kompozicijų, formų – gali pasimokyti iš interneto.

„Šiandieną didžiausia problema yra laikas: tikram muzikantui reikia laiko, per kurį jis įdėtų daug darbo, bei to, kas ateina iš aukščiau. O jaunoji karta nori visko daug ir greit. Per Kretingos rajono bardų muzikos vakarus kasmet matau tuos pačius veidus: Sigutės Tamošaitytės, Rasos Lapienės ir Angelės Joknytės. Nežinau, ko reikia, kad ateitų ir nauji jauni kūrėjai“, – samprotavo G. Pucas.

Jis neslėpė, kad debiutinis kompaktas – ligi šiol jis įrašė 2 rinktinių dainų kasetes – yra nuoseklus jo nueito kūrybinio kelio įvertinimas: „Manau, jog esu aktyvus kultūros darbuotojas, – nesėdžiu užsidaręs kaime, kad nesigirdėtų nė garso, nė šlamesio. Visą gyvenimą dirbu kaimo kultūros baruose: meno vadovu Darbėnų, Šukės, Grūšlaukės kultūros namuose, Vydmantų mokykloje, Pranciškonų gimnazijoje, o dabar – Baublių bei Kalniškių filialuose ir muzikos mokytoju Grūšlaukės pagrindinėje mokykloje“.

Ligi Naujųjų metų, kūrėjas sakė, norįs pristatyti savąjį albumą visų Kretingos rajono seniūnijų muzikos gerbėjams, – Kretingos miesto žmonės jo kūrinių jau galėjo pasiklausyti per praėjusį savaitgalį Kultūros centre surengtą Klaipėdos apskrities kūrėjų šventę.

G. Pucas sakė turįs sumanymą išleisti dar 2 albumus: savo autorinių dainų bei išvien su grupe „Vakaro draugai“, kur savo instrumentinę muziką jis groja kartu su kolegomis Vytautu Dieliautu bei Giedriumi Šukiu.

*

Muzikinį albumą „Be sparnų skridau“ Gintaras Pucas išleido 300 vienetų tiražu. Lėšomis talkino Kretingos rajono savivaldybė bei Kretingos kultūros centras.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas