Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar įsigytumėte obligacijų šalies gynybai stiprinti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Klaipėdoje buvo susirinkę žemaičiai

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Kultūra
  • 2007-05-29

Klaipėdoje, Žvejų rūmuose įvyko žemaitiškų dainų festivalis „Labas, Žemaitija, – dainioukem žemaitėška“. Renginyje dalyvavo ir Salantų kantri grupė „Ciongs“ - Lena Kaubrytė ir Vaclovas Kaubrys.

Nuspręsta festivalį rengti iš dviejų dalių. Pirmoje dalyje pasirodė žemaitiškų dainų mėgėjai iš Skuodo, Mažeikių, Palangos, Salantų ir kt. Antroje dalyje žemaitiškas dainas traukė profesionalai – Česlovas Gabalis, Romas Dambrauskas ir Kera, „Studija“, Asta Pilypaitė, „Tabasko“, Donalda ir kt. Žemaitiškai dainą traukė ir festivalio organizatorius Egidijus Skarbalius.

Idėja surengti žemaitiškų dainų festivalius prieš kelerius metus gimė skuodiškėms mokytojoms Danutei Kazlauskienei ir Jolantai Raišutienei.

Šis žemaitiškų dainų festivalis - jau trečiasis: pirmas įvyko 2003, antrasis – 2005 metais.

- Dalyvauti festivalyje mus pakvietė Jolanta Raišutienė,- sakė kantri grupės „Ciongs“ atlikėjai Lena Kaubrytė ir Vaclovas Kaubrys.

Pasak L.Kaubrytės, juos J.Raišutienė pastebėjo dalyvaujant televizijos laidoje „Duokim garo“. Todėl buvo pakviesti gegužės 19 dieną į Skuodą, kur įvyko atrankinis turas į festivalį Klaipėdoje.

L.Kaubrytė pasidžiaugė, jog Skuode jie gavo pakvietimą į Aro Žvirblio įrašų studiją, kur veltui galės pasinaudoti jų paslaugomis. Todėl, anot pašnekovės, birželio mėnesį bandys įrašyti savo autorinę plokštelę.

- Mes žinome, kad tokios paslaugos brangiai kainuoja, todėl labai džiaugiamės gavę šį kvietimą,- sakė pašnekovė, ką tik grįžusi iš Telšių, kur su broliu Vaclovu dalyvavo kapelų šventėje.

Iš Klaipėdoje įvykusio festivalio L. ir V. Kaubriai grįžo su padėkos raštu ir Žemaičių vėliava. Tokios atminimo dovanos buvo įteiktos visiems dalyviams.

Pagrindiniai prizai – meškos letena, laikanti natą, kuriuos pagamino klaipėdietis menininkas Vytautas Karčiauskas, atiteko antrokui Gabrieliui Buzui iš Mažeikių. G.Buzas žemaitiškai dainuoti pradėjo prieš porą metų. Jo repertuare - autentiškos Viekšnių krašto dainos.

Tarp profesionalų geriausiu buvo pripažintas Česlovas Gabalis – jam ir atiteko antroji meškos letena.

E. Skarbalius pasidžiaugė, jog į festivalį panoro atvykti ne tik mėgėjai dainininkai, bet ir profesionalai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas