Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šiemet retro stiliumi alsavusi Laukžemės vasaros šventė ir vėl kaimo gyventojus bei svečius iš viso Kretingos rajono sukvietė paminėti jos pabaigtuves bei padėkoti gamtai už visas vasaros gėrybes. Kad pagarba tradicijoms nušvistų ne tik žmonių širdys, bet ir pati renginio atmosfera, šventės teritorijoje buvo uždegta keturiolika žibintų – tiek kartų Laukžemė jau mini Žolinę.

Žolinės šventės pasirodymus stebėjo ir renginio rėmėjai.

Nuo pat ryto Laukžemės kaime buvo galima jausti šventinę nuotaiką: dieną gyventojai skubėjo į Laukžemės Šv. Apaštalo Andriejaus bažnyčią, kur vyko Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų atlaidai. Jų metu tradiciškai buvo šventinama duona, gėlių ir žolynų puokštės. Vakare puikiai nusiteikusius laukžemiečius ir svečius iš aplinkinių vietovių nuotaikingas šurmulys kvietė į iškilmingą Žolinių šventės atidarymo ceremoniją. „Šis minėjimas visų pirmiausia yra siejamas su bažnyčia, nes tai – viena seniausių Švč. Mergelės Marijos garbinimo švenčių. Taip pat per Žolinę tradiciškai atiduodame pagarbą viskam, ką mums dovanoja gamta: gėlynams, žolynams, duonai“, –šventės esmę įvardijo viena renginio organizatorių Laukžemės bendruomenės pirmininkė Aida Mikutienė.

Laukžemiečių kaimo bendruomenę su nuostabia vasaros švente atvyko pasveikinti ir Seimo narė Jolita Vaickienė, Kretingos rajono mero pavaduotoja Danutė Skruibienė, Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Dalia Činkienė, Savivaldybės tarybos nariai Almantas Skruibys ir Vytautas Ročys, Darbėnų seniūnijos seniūno pavaduotoja Bernadeta Litvinienė, Kretingos rajono kultūros centro direktorius Pranas Razmus.

LR Seimo narė, atvykusi pasveikinti laukžemiečių su jų švente, sakė, jog dėl puoselėjamų tradicijų visuomet Žolinių atvyksta švęsti čia.

Žolinė kiekvienam svarbi ir kaip krikščioniška šventė, ir kaip vasaros bei rudens sandūra. Seimo narei Jolitai Vaickienei šią šventę taip pat simbolizuoja lauko gėlių puokštė, kurią šios šventės išvakarėse laukuose ar pievose, pasakodama vaikams apie tradicijas, kartu su jais renka.

„Tradiciškai atvykstu Žolinę švęsti čia. Laukžemėje prisimenamos tradicijos, čia susirenka aplinkinių kaimų gyventojai, čia galime pasidžiaugti paskutinėmis vasaros dienomis. Laiko rato nesustabdysi, tačiau galime sustoti mes. Tai ir darome per Žolinę – stabtelime, padėkojame žemei už tai, ką mums suteikė, pasidžiaugiame savo nuveiktais darbais, iškepta duona, surinktomis žolynų puokštėmis“, – sakė J. Vaickienė, ragindama susirinkusius nepamiršti šventės tradicijas perduoti vaikams ir anūkams bei vildamasi, jog per Žolinę ant stalo pas kiekvieną namuose būtų duona ir gėlių puokštė.

Šių metų Laukžemės kaimo vasaros šventės akcentas – pagarba senjorams. Anot A. Mikutienės, kadangi šiais metais daug dėmesio skirta vyresnio amžiaus žmonėms, organizatoriai pasirinko į Žolinę įnešti praeityje vyravusio retro stiliaus motyvų. Tam, kad sustiprintų šią atmosferą, kaimo gyventojai įrengė ir retro stiliaus alėją su erdvėmis.

„Sūriai, kepta duona, pyragai, sausainiai, gira, arbata ir žolynų puokštės – viskas pačių laukžemiečių rankų darbo“, – teigė vaišintis turgelyje paruoštais skanėstais kvietusios kaimo bendruomenės narės Laimutė Karčiauskienė ir Jurgita Rupšienė. Paprašytos pasidalinti svarbiausio Žolinių elemento – lauko gėlių ir augalų puokščių – gamybos subtilybėmis, jos atskleidė, kad jose būtinas kietis ir javų varpa.

Šventės metu buvo pagerbtos ir apdovanotos smaragdinių bei auksinių vestuvių metinių sulaukusios garbaus amžiaus poros.

Šalia laukžemiečių bendruomenės turgelio veikė fotostudija bei fotonuotraukų „Sustabdyta akimirka“ paroda. O visus smalsuolius iš arčiau apžiūrėti laimikius bei fotografijų stendą kvietė medžiotojų klubo kiemelis „Medžioklės siurprizai“.

„Vietiniai, aplinkinių kaimų bei Šventosios medžiotojai turi galimybę medžioti mūsų miškuose, mūsų plotuose, todėl mes glaudžiai su jais bendradarbiaujame“, – sakė šia bendryste besidžiaugianti A. Mikutienė.

Renginio metu buvo pagerbti ir apdovanoti Gerda Mėta ir Alfonsas Baužai, sulaukę smaragdinių vestuvių metinių, bei Joana ir Juozas Mikučiai, šventę auksines vestuves. Šventės vėdėjai A. Mikutienė ir Nerijus Gedminas pasveikino ir visai neseniai jubiliejus atšventusius kaimo gyventojus.

Susirinkusiuosius linksmino šokių studijos „HopHop“, Mažeikių rajono Viekšnių kultūros centro liaudiškos muzikos kapelos „Virventa“ pasirodymai, po to buvo pristatytas projektas „Sporto ir poilsio zonos įrengimas Laukžemės kaime“ bei apdovanoti krepšinio turnyro nugalėtojai.

„Neturėjome sporto aikštės. Kada pasibaigdavo mokslo metai, jaunuoliams nelikdavo vietos, kur galėtų aktyviai leisti laisvalaikį. Dabar džiaugiamės įsirengę šią sporto ir poilsio zoną“, – sakė A. Mikutienė.

Per Žolinę visus drauge susibūrusius kaimo gyventojus ir svečius Laukžemėje ligi išnaktų koncertais džiugino atsinaujinusios pop grupė „Mango“ bei gyvo garso grupė „Ilex“.

Nijolė BERTAŠIŪTĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas