Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šią vasarą, kaip ir kasmet, jaunuoliai iš įvairių Lietuvos vietų rinkosi pranciškoniškam atgailos žygiui. Šiemet piligriminė kelionė vyko iš Kryžių kalno į Tytuvėnus, Porciunkulės atlaidus.

Piligrimai keliauja į Tytuvėnus.

Į žygį susirinko apie 40 jaunų žmonių iš visos Lietuvos. Kartu su Lietuvos jaunimu keliavo 2 svečiai iš užsienio – Nyderlandų ir Vokietijos. Lydimi brolių Antano Blužo, Pauliaus Vaineikio ir Karlo Bertagnin žygeiviai per savaitę aplankė įvairius miestelius, jų gyventojų bendruomenes, Kryžių kalno mažesniųjų brolių vienuolyną, Tytuvėnų buvusį bernardinų vienuolyną. Pakeliui aplankė brolių benediktinų vienuolyną Palendriuose, kur meldėsi už pašaukimus į Pašvęstąjį gyvenimą.

Kaip pasakojo Kretingos pranciškoniškojo jaunimo tarnybos vadovė Virginija Mickutė, piligriminė kelionė reikalauja dvasinio pasiruošimo, todėl prieš žygį jaunuoliai kelias dienas dalyvavo rekolekcijose. „Kiekvienais metais prisijungia naujų žmonių, todėl turime pasiruošti kaip komanda, sužinoti apie žygio specifiką, kad tai nėra turistinis ar sportinis žygis. Tai maldos, evangelizacinis žygis. Einame su tikslu nešti Gerąją naujieną, liudyti Dievo meilę“, – pasakojo V. Mickutė.

Nors Kretingos pranciškoniškojo jaunimo tarnybos vadovė Virginija Mickutė jau nebesuskaičiuoja, kelintą kartą ėjo į žygį, kiekvienais metais ji atranda vis naują tikėjimo ir pasitikėjimo mokyklą.

Kadangi tai – maldos, evangelizacinis žygis, visuose miesteliuose, kuriuose piligrimai nakvodavo, broliai, ėję į žygį, aukojo šv. Mišias. Jose bei vakaro programose dalyvavo ir miestelių gyventojai. Per vakaro programą buvo giedamos šlovinimo giesmės, sakomi mokymai ir liudijimai, jaunimas miestelių bendruomenėms rodė evangelizacines dramas, kuriomis perdavė tam tikrą tikėjimo, meilės žinią, o broliai meldėsi užtarimo malda. „Maldos intencijų visada yra be galo daug – visada yra už ką daryti atgailą“, – sakė V. Mickutė.

Pranciškoniškų atgailos žygių, kurie prasidėjo kartu su Lietuvos Nepriklausomybės atgavimu, pradininkai buvo broliai pranciškonai. Tačiau neilgai trukus prie jų prisijungė jaunimas, o pamažu susikūrusios organizacijos ilgainiui perėmė ir patį žygių organizavimą.

Iki 2007 metų žygiai vykdavo į Žemaičių Kalvariją, o nuo 2007 metų jaunuoliai vyksta skirtingais maršrutais, kasmet renkasi vis kitas vietas, kitus miestus. Praėjusiais metais piligriminė kelionė vyko į Telšius, šiemet pasirinkti Tytuvėnai, kuriuose ir vyko Porciunkulės atlaidai. Žygis skirtas Pašvęstojo gyvenimo metams, kuriuos Bažnyčia šiemet švenčia.

Erika ALONDERYTĖ VU studentė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas