Pajūrio naujienos
Help
2024 Vasaris
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe291623
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Ratilėlis“ parsivežė „Aukso paukštę“

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2006-03-17
Kretingos meno mokyklos vaikų šokių studijos „Ratilėlis“ vadovė Živilė Adomaitienė (dešinėje) ir koncertmeisterė Asta Paulauskienė įsitikinusios, kad „Aukso paukštė“ – tai bendras visų tautines tradicijas puoselėjančių kretingiškių nuopelnas.

Kretingos meno mokyklos vaikų šokių studija „Ratilėlis“ parsivežė garbingą šalies apdovanojimą – auksu puoštą bronzinę paukštės statulėlę. Apdovanojimą kolektyvui bei jo vadovei Živilei Adomaitienei ir koncertmeisterei Astai Paulauskienei Vilniaus nacionaliniame dramos teatre iškilmingai įteikė Liaudies kultūros centro direktorius Juozas Mikutavičius.

„Aukso paukštė“ – tai Lietuvos kultūros centro ir Pasaulinės lietuvių dainų šventės fondo įsteigta nominacija už mėgėjų meninę kūrybą bei jos reikšmę šalies kultūrai. Šios nominacijos teikiamos nuo 1999 metų.

Šiemet nominacijos buvo įteiktos penkiems suaugusiųjų kolektyvams ir vieninteliam vaikų – „Ratilėliui“.

„Taip jau priimta, kad nominantai rengia žiūrovams koncertą. Važiavo trys „Ratilėlio“ skirtingo amžiaus vaikų grupės ir atlikome keturis liaudies šokius: „Ratilėlis“, „Grūstas“, „Pašukėlės“ ir „Pavasarėlis“. Mums talkino dešimt Meno mokyklos muzikantų – pedagogų ir absolventų. Jautėsi labai šventiška atmosfera. Vien teatro aplinka nuteikė pakiliai, - tvirtino vadovė Ž.Adomaitienė. - Kolegų choeografų vertinimu, mūsų vaikai, pasipuošę naujais rankų darbo tautiniais kostiumais, atrodė itin šventiškai, tuo išsiskirdami iš kitų kolektyvų“.

Pasveikinti kolektyvą ir pasidžiaugti jų laimėjimu į sostinę vyko ir rajono valdžios atstovai: rajono meras Valerijonas Kubilius, vicemeras Juozas Mažeika bei administracijos direktorius Valerijonas Černeckis.

Vadovių žodžiais, „Aukso paukštė“ - tai visų Kretingos rajono žmonių, tautinių tradicijų puoselėtojų ir mylėtojų, darbo rezultatas ir nuopelnas. „Į skulptūrėlę tarsi sudėta visų – ir rajono vadovų, ir Meno mokyklos pedagogų, vaikų bei jų tėvų - atsakomybė, požiūris į tautinės kultūros puoselėjimą“, - laikydamos rankose skulptūrėlę, Ž.Adomaitienė ir A.Paulauskienė sakė visiems jaučiančios begalinį dėkingumą už paramą ir palaikymą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas