Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šukės šventė: skambi, bet negausi

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Šventės
  • 2015-07-21

Į tradicinę vasaros šventę, šįkart pavadintą „Sodžiaus takais“, šeštadienį susirinkę šukiškiai atviravo – esą orai jų kaime kaip užkerėti: pernai iki žemės lenkė karštis, o šiemet laistė lietus.

Kiekvieną šventės dalyvį renginio vedėja Sigita Dirmeitienė apdalijo kaimišku sūriu ir duona.

„Džiaugiamės, kad bent negausus, tačiau ir toks žmones, matyt, atbaidė, jų atėjo ne tiek, kiek tikėjomės ir laukėme “, – apgailestavo Kretingos kultūros centro Šukės skyriaus vedėja Violeta Ruikienė.

Pernai šventės metu vyko ir sporto varžybos. Kadangi didelio susidomėjimo jos nesulaukė, šiemet buvo jų atsisakyta.

Renginys prasidėjo kaimo kultūros skyriaus salėje Albinos Buntinienės vadovaujamo Kretingalės kultūros centro Plikių skyriaus mėgėjų teatro kolektyvo „Ciongs“ E. Untulio spektakliu „Namų areštas“, o vėliau persikėlė į kiemą. Čia vyko klasikinės muzikos popietė – smuiku griežė Klaipėdos muzikinio teatro atlikėja Rima Tamošiūnaitė-Moisejeva.

Šventės metu gyventojai atidavė savo balsus už gražiausias kaimo sodybas, įamžintas nuotraukose, kurios buvo eksponuojamos stende.

Iš 12-os sodybų šventės dalyviai išrinko 5. Pirmąją vietą jie paskyrė Aušros ir Dariaus Kazlauskų, gyvenančių Vaineikiuose, sodybai, II v. – šukiškių Genutės ir Stasio Lomsargių, III v. – Barboros Martinkienės iš Kašučių, IV v. – šukiškių Vigilijos ir Artūro Turauskių, V v. – Adolfinos Viskontienės iš Vaineikių sodyboms.

Šventės organizatoriai, Šukės kaimo kultūros skyriaus vedėja Violeta Ruikienė ir kaimo bendruomenės pirmininkas Romas Jonušas (dešinėje), apdovanojo gražiausių sodybų šeimininkus, tarp kurių (iš kairės) Vigilija ir Artūras Turauskiai bei Genutė ir Stasys Lomsargiai.

Vasaros šventės proga kaimo žmones, gražiausių sodybų konkurso dalyvius pasveikino Darbėnų seniūnijos seniūno pavaduotoja Bernadeta Litvinienė, Šukės kaimo bendruomenės pirmininkas Romas Jonušas, rajono tarybos narys Vytautas Ročys, Kretingos kultūros centro Meno skyriaus vedėja etnokultūros specialistė Diana Brazdeikienė. Nugalėtojams buvo įteiktos asmeninės rėmėjų dovanos.

Gerą nuotaiką šventės dalyviams kūrė renginio vedėjos, Kretingos kultūros centro atstovės Sigita Dirmeitienė ir Karolina Uksaitė, į šokių sūkurį vis kvietė Rūdaičių kaimo kapela, vadovaujama Stasio Lukausko, o vėlai vakare prasidėjusios kaimo gegužinės garsai nutilo gerokai po vidurnakčio.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas