Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Kristalė“ iškėlė Lietuvos vardą

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2015-07-03

Kretingos kultūros centro kamerinis choras „Kristalė“ dar tebegyvena Rygoje, Baltijos ir Šiaurės šalių chorų festivalyje, patirto džiugesio nuotaikomis, o liepos 6-ąją 20.30 val. kviečia į šventę prie Kultūros centro, kur pakartos festivalio kūrinius ir pabaigoje pakvies žiūrovus, susikibus rankomis, sugiedoti Lietuvos valstybės himną.

„Kristalė“ atstovavo Lietuvai neseniai Rygoje įvykusioje Baltijos ir Šiaurės šalių chorų šventėje. Koncertas Kretingoje Valstybės dieną bus šio festivalio atgarsis.

Anot choro vadovės Kristinos Rimienės, Baltijos ir Šiaurės šalių chorų festivalyje iš viso dalyvavo 300 chorų iš 8 šalių –Islandijos, Suomijos, Švedijos, Norvegijos, Danijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos. Mūsų šaliai atstovavo 15 chorų, kuriuos į šią tarptautinę šventę delegavo Lietuvos liaudies kultūros centras.

Kretingiškiai dvi dienas repetavo Rygoje, surengė koncertą Bauskės bažnyčioje, o trečiąją festivalio dieną dalyvavo didžiojoje šventėje Rygos vasaros estradoje, kurioje vienu metu dainavo 6 tūkst. dalyvių jungtinis choras.

„Jungtinis choras atliko 19 kūrinių visų šalių kalbomis ir 8 Karlo Orfo oratorijos „Carmina Burana“ dalis. Iš anksto turėjome atsiųstas knygas ir kelis mėnesius repetavome namie, mintinai mokėmės tekstus. Sunku apsakyti jausmą, kai keliatūkstantinė choristų minia vienu metu užplėšė lietuviškas dainas, ir per visą Rygos vasaros estradą nusklendė dzūkų liaudies dainos Donato Zakaro žodžiais „Teka teka šviesi saulė“ ir Juozo Gudavičiaus bei Ksavero Sakalausko -Vanagėlio dainos „Kur giria žaliuoja“ melodijos“, – kalbėjo K.Rimienė.

Vienam iš šių kūrinių dirigavo buvęs Kretingos kultūros centro kamerinio choro vadovas, dabar – „Šiaulių valstybinio kamerinio choro „Polifonija“ vadovas Tomas Ambrazaitis, o kitam – Vilniaus kamerinio choro „Sodžius“ vadovė Regina Maleckaitė.

„Atlikėjai buvo labai atsakingai pasirengę šventei: už mūsų nugarų stovėjo suomiai – girdėjosi gerai išmoktas mūsų kalbos tekstas, o švedai stebėjosi – kokie gražūs mūsų kūriniai. O kai visi chorai su orkestru uždainavo „Carmina Burana“ oratoriją, iš didingumo kūnu nubėgo šiurpuliai“, – gerų emocijų neslėpė vadovė.

K. Rimienė pasidžiaugė, kad jai buvo suteikta garbė per generalinę repeticiją Bauskės bažnyčioje 8 suomių, estų, švedų ir lietuvių chorams diriguoti kūrinį „Teka teka saulė“. „Bažnyčia buvo sausakimša klausytojų. Užsieniečių chorai jautėsi laisvai – dainavo taip, kaip jiems išeina, nes jiems svarbiausia – ne rezultatas, o bendrystė ir geros emocijos. Bet kai uždainavo mūsų choras, žiūrovai nuščiuvo, o po koncerto patys choristai apspito mus, dėkojo, vadovai gyrė mus už aukštą atlikimo lygį. O „Kristalės“ choristai sakė kiekvienu mano piršto judesiu jautę kūrinį. Per 3 vadovavimo kolektyvui metus man tai buvo pats nuoširdžiausias ir aukščiausias įvertinimas“, – prisipažino vadovė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas