Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Ilgiausių metų“ – Darbėnų Petrams ir Povilams

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Šventės
  • 2015-06-30
Raktas šventei ir žmonių širdims atrakinti – Petro Raišio rankose

Į miestelio gimnazijos stadioną švęsti tradicinių Petrinių bei Povilinių Darbėnų miestelio ir jo apylinkių žmonės plūdo po šv. Mišių Šv. Petro ir Povilo bažnyčioje – dvasiškai praturtėję ir nusimetę visą nuodėmių naštą tituliniuose parapijos atlaiduose, parapijiečiai ėjo semtis linksmybių, dalintis geromis naujienomis ir sveikinti pagaliau atėjusią vasarą.

Darbėnų parapijos klebonas Vygantas Gudeliūnas pasidžiaugė: tokios šventės suburia žmones, svarbu, kad vienas kitą jie priimtų kaip brolius ir seseris, todėl tradicinę šventę dvasininkas ir pavadino solidarumo, draugystės bei pagalbos švente.

Pasididžiavę esą darbėniškiai šventės vedėjai Vilma Petrošienė ir Dovydas Bajoras suskubo ieškoti, kas gi galėtų šventę atrakinti – ar rasis minioje koks Petras? Ir dar – ne bet koks, o kad rimtą raktą turėtų šventei ir žmonių širdims atrakinti... Darbėniškio aktyvaus bendruomenės nario Petro Raišio į sceną įneštas simbolinis raktas sukėlė žmonių ovacijas, kurias palydėjęs konfeti lietus užtvirtino, jog šventė pradėta oficialiai.

Tradicinė atlaidų procesija Darbėnų Šv. Petro ir Povilo bažnyčios šventoriuje

Nesikuklinti ir žmonėms pasirodyti šventės vedėjai kvietė įvykio kaltininkus – Darbėnų krašto varduvininkus Petrus ir Petronėles, Povilus, Paulius ir Paulinas: tai jiems ant pečių gulė ąžuolo lapų vainikai, kuriuos iš Kretingos miškų urėdijos Darbėnų girininkijos girininko Viliaus Perkamo parūpintų ąžuolų nupynė nuoširdi ilgametė šventės rengėjų talkininkė Danutė Ciechanavičienė. Varduvininkus sveikinęs rajono meras Juozas Mažeika atskiru žodžiu paminėjo Petrų Petrą – Darbėnų liaudiškos muzikos „Ontrep“ vadovą Petrą Pučkorių, kurio vadovaujamas kolektyvas tapo nacionalinės televizijos laidos „Duokim garo!“ čempionais.

Darbėnų miestelį papuošė šventinė eisena: priekyje – Darbėnų skyriaus vaikų šokių kolektyvai „Šypsena“ ir „Šypsenėlė“, vadovaujami Vilmos Petrošienės, už jų – Kretingos meno mokyklos pučiamųjų orkestras, vadovaujamas Alvydo Bružo.

Ir kai Petrams bei Povilams nuskambėjo visuotinai sugiedoti „Ilgiausių metų“, kai į sceną su sveikinimo žodžiais pakilo ne tik rajono meras J. Mažeika bei Darbėnų seniūno pareigas laikinai einanti Bernadeta Litvinienė, bet ir buvęs seniūnas Edvardas Stalmokas, Darbėnų parapijos klebonas V. Gudeliūnas, jo kolega dvasininkas Telšių kunigų seminarijos rektorius Viktoras Ačas, Seimo narė Jolita Vaickienė, rajono Savivaldybės direktorius Virginijus Domarkas, rajono tarybos narys Vytautas Ročys, rajono Savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Reimunda Ruškuvienė, Kretingos kultūros centro direktorius Pranas Razmus, Darbėnų gimnazijos direktorė Sonata Litvinienė, Darbėnų bendruomenės pirmininkas Rimantas Benetis, išaiškėjo staigmena – rajono meras Kretingos kultūros centro Darbėnų skyriaus vedėjui Artūrui Juškai įteikė 1 tūkst. eurų vertės čekį kontrabosui įsigyti. „Už triūsą ir pastangas, už pergalę televizijos laidoje, už Kretingos krašto vardo garsinimą šalyje“, – apdovanojimą lydėjo sveikinimo žodžiai, skirti šių metų herojams – „Ontrep“ vyrams ir moterims, kurie savo dainomis bei liaudiška muzika dalinosi ir per šventinį koncertą Petrinių garbei.

Miestelio šventės proga rajono Savivaldybės padėkos už indėlį į Darbėnų bendruomenės visuomeninį bei kultūrinį gyvenimą buvo įteiktos: Onai ir Rimantui Benečiams, Vitalijai Astrauskienei, Gražinai Poškienei, Petrui Pučkoriui, Povilui Kubiliui. Bendruomenės dėmesio sulaukė ir Albina bei Romas Raišiai ir Zita bei Steponas Žiliai, šiais metais atšventę auksinius santuokos jubiliejus. „Bendru visų – rajono Savivaldybės, Darbėnų seniūnijos, Kretingos kultūros centro Darbėnų skyriaus, rėmėjų – rūpesčiu šventė pavyko“, – jai pasibaigus pasidžiaugė A. Juška, kurio sumanymu šventėje sukosi prekybininkai bei tautodailininkai, koncertavo krašto saviveiklininkai, Išdykėlė su Svajokliu bei „Hiperbolė Tribute“. Šventė baigėsi gegužine ir šventiniu fejerverku.

*

„Nuo mūsų kraštiečio Premjero patarėjo Antano Vinkaus perduodu kuo geriausius linkėjimus“, – sakė Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas, atkreipęs dėmesį, jog Petrinės – viso Darbėnų krašto, tai yra 64 kaimų, arba 11 seniūnaitijų, šventė.

Tradicinei Darbėnų miestelio šventei rajono Savivaldybė skyrė 600 Eur.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas