Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Karteną myli ne tik karteniškiai

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Šventės
  • 2015-06-30
Šventės linksmybių startas – šiuolaikinių vaidilučių šokis.

„Aš myliu Karteną. Kartena myli mane“. Išsikėlę tokį devizą, karteniškiai praėjusį savaitgalį tai ir įrodė: drauge pasilinksminti į miestelyje surengtą turtingą šventę suplūdo ne vien šiandieną jame gyvenantys žmonės, bet ir buvę karteniškiai bei aplinkinių vietovių gyventojai.

Nešantys gerąją žinią

Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro stadione nuo pat ankstyvo ryto būriavosi sporto entuziastai – čia buvo surengtos krepšinio 3x3, futbolo 4x4, tinklinio 3x3 bei šaudymo rungtys. Priešpiet karteniškiai rinkosi pasimelsti į savo miestelio bažnyčią, o po pamaldų gatvėmis traukė šventės kviesliai, raginę žmones atidėti darbus į šoną ir keliauti į šventę: kas į amatininkų mugę akis paganyti, ragaišio su alumi ar šašlyko paskanauti, kas trankios saviveiklininkų muzikos paklausyti, o mažuosius – į „Vaikystės pievą“ parkelyje pasiausti.

Šventės atidarymą šiemet šokiu pradėjo vaidilutės, pakvietusios garbius miestelio žmones į aikštėje užkurtą aukurą įberti po saują gintaro su palinkėjimais savo miestelio žmonėms.

Saviveiklininkų pasirodymus po kultūros namų pakraige draugiškai stebėjo: (iš kairės) rajono politikas Valerijonas Kubilius, Kartenos klebonas Tadas Šeputis ir Ministro Pirmininko patarėjas Antanas Vinkus

Po koncerto, į kurį šiemet be pačių karteniškių, dar buvo pakviesti ir kitų Kretingos rajono vietovių – Kūlupėnų, Vydmantų, Kalniškių – saviveiklininkai, į sceną pasveikinti karteniškių pakilo seniūnė Gintarė Padvaiskienė, Savivaldybės vadovai meras Juozas Mažeika, administracijos direktorius Virginijus Domarkas ir tarybos narys Valerijonas Kubilius. O tai, kad Kartenos miestelio šventė žinoma pačiu aukščiausiu šalies lygiu, paliudijo kraštiečio Antano Vinkaus nuo Lietuvos Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus perduotas sveikinimas.

„Atvykti į Kartenos šventę Petrų ir Povilų išvakarėse buvau pakviestas Kretingos rajono vadovų. Esu kraštiečių bendruomenės „Kretingos krašto ainiai“ pirmininkas, o mūsų bendruomenės tikslas – nešti gėrį į miestelius ir skleisti aplinkiniams gerą žinią apie juos, – aš šią užduotį ir stengiuosi vykdyti“, – „Pajūrio naujienoms“ sakė A. Vinkus.

Šventėje susitinka klasėmis

„Labai laukiame šitos šventės: smagu pamatyti pažįstamus, susitikti draugus, mugėj pabuvoti – skanumynų paragauti, o dukrai Rugilei – ant batuto pasiausti. Gyvename Gintarų kaime, vienkiemyje, ir bet koks pasižmonėjimas mums yra pramoga. Labai gerai, kad seniūnija nukėlė miestelio šventę į vasaros pradžią: anksčiau Kartena švęsdavo rugpjūčio 15-ąją, bet ūkininkai šventėje negalėdavo dalyvauti, jiems – pati javapjūtė. O šiemet čia sutikome daugybę ūkininkų šeimų“, – džiaugėsi Ingrida Kaubrienė su vyru Algimantu.

„Šnekučiuojamės, kas ko pasiekė, ką prarado ir ką bemyli“, – šmaikščiai kalbėjosi susitikę buvę klasės draugai.

Vaidas Domarkas iš Kalniškių sakė atvykęs pasižmonėti pas švogerį Julių Einars, o ir savo mamą, saviveiklininkę iš Kalniškių Virginiją Domarkienę bei kitus ansambliečius palaikyti. „Įprastai per šventę, jei geras oras, suvažiuojame kasmet – neblogi koncertai būna. – Vakare, pamatysit, čia ūš visa aikštė“, – laukdami „Dviejų Donatų“ – „ Lietuvos balso“ projekto dalyvių – bei grupės DAR su atlikėjais Vudžiu bei Grūdu koncertų, kalbėjo jauni vyrai.

Kartenos miestelio šventė tapo ir prieš 4–6 metus mokyklą čia baigusios pedagogės Arinos Prižginaitės auklėjamosios klasės susitikimo švente. Pasimatę mokykloje, būrelis draugų – Ernestas Kazbaris, Vaida Rusteikytė, Monika Vasiliauskaitė, Tomas Beniušis, Anė Narkutė, Simona Urbonienė ir pas močiutę Elvyrą Žebrauskienę Kartenoje nuo vaikystės dažnai viešintis kretingiškis Marius Buganauskas – pratęsė pašnekesį parkelyje. „Šnekučiuojamės, kas ko pasiekė, ką prarado, kas ką bemyli. Štai mūsų vienintelė klasėje jauna mamytė Simona jau ir antro vaikelio laukiasi“, – šmaikščiai ir atvirai kalbėjo draugai.

Saviveiklininkų palaikymo komandos

Pasižmonėti į šventę atvykę vydmantiškiai Rima ir Stasys Skripkauskai sakė mėgstą pasivažinėti po mažų miestelių šventes, nes vasaros Palangos šurmulys jiems – ne prie širdies: „Mūsų gyvenvietėje tokių tradicijų nėra, patinka pasižiūrėti, kaip kiti švenčia. Be to, čia atvykęs koncertuoti Vydmantų folklorinis ansamblis, pažįstamų yra, palaikysim“, – per saviveiklininkų koncertą kalbėjo šiedu sutuoktiniai.

Bendrystės ir vienybės ugnį kurstė garbūs Kartenos miestelio žmonės.

Smagiai po šventę vaikštinėjo ir mažylį Joną pramogaujant stebintys jo tėvai Vaida ir Nerijus Bendikai taip pat sakė esą iš Vydmantų – atvykę į svečius ir saviveiklininkus – draugus karteniškius bei vydmantiškius – palaikyti.

Galimybe koncertuoti Kartenos scenoje džiaugėsi ir patys atlikėjai: „Smagu, kai kviečia. Juk tam ir repetuojame, kad išvažiuotume svetur ir savo muzika džiugintume žmones“, – kalbėjo vydmantiškis muzikantas Virginijus Japertas.

Trijulė palangiškių moterų – Jūratė Kazlauskienė, Nijolė Anučauskienė, Birutė Tamkūnienė – bei jų draugė Nijolė Indzelevičienė iš Klaipėdos sakė susidariusios šeštadienio pramogų programą – pirmiausiai aplankiusios labirintus Plungės rajone, o grįždamos atgalios numačiusios pabuvoti Kartenos šventėje.

Kretingos rajono savivaldybė Kartenos miestelio šventei skyrė 1 tūkst. 350 eurų.

*

Šventėje krepšinį 3x3 žaidė 16 komandų:

I vietą laimėjo Salantų komanda „Salantas“, II v. – Kūlupėnų „Kūlupėnai“, III v. – „No limit“ iš Aleksandravo ir Kalniškių.

Futbolą 4x4 žaidė 10 komandų:

I vietą laimėjo „Rietavas“ iš Rietavo, II v. – „Mažyliai“ iš Klaipėdos ir Kartenos, III v. – „Vaska“ iš Kartenos.

Tinklinį žaidė17 komandų: I vieta atiteko komandai JRKE iš Raguviškių – Kartenos, II v. – „Pikenrolas“ iš Kretingos – Kartenos, III v. – „Kiauškis“ iš Budrių.

Šaudymo varžybose dalyvavo per 70 dalyvių, tarpusavyje varžėsi vyrai, moterys ir vaikai iki 12 m. Moterų grupėje I vietą laimėjo Daiva Galdikaitė, II v. – Daiva Norvaišienė, III v. – Indrė Norvaišaitė; vyrų: I v. – Mindaugas Navardauskas, II v. – Tadas Žiobakas, III v. – Giedrius Beniušis; vaikų: I v. – Faustas Kazikas, II v. – Karolis Kniukšta, III v. – Mindaugas Gaudutis.

Kartenos seniūnės Gintarės Padvaiskienės komentaras:

– Džiaugiamės, jog kasmet kyla Kartenos miestelio šventės kokybės kartelė: tai, kad žmonėms reikia geros šventės, įrodo faktas, kaip gausiai patys karteniškiai ją remia – šiemet buvo net 53 savi rėmėjai. Karteniškiai – labai dosnūs žmonės. Šiemet į Karteną stengėmės sukviesti kuo gausiau svečių – tam pasitarnavo ir kaimyninių rajonų žiniasklaida. Prisiminėme, kokį turime gausų savo rajono saviveiklininkų potencialą. Į mugę atvykti patys pasisiūlė aplinkinių miestų amatininkai: matyt, jiems apsimoka, o žmonėms norisi ir apsipirkti, ir pavalgyti. Esame išrinkti pačia sportiškiausia seniūnija, tad negalėjome apsieiti ir be itin gausių tradicinių sporto varžybų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas