Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Į pasimatymą – su romantiškomis dainomis

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2015-03-31

Laukžemės Šv. Andriejaus parapijos namų salė praėjusį savaitgalį ūžė nuo dainų ir lūžo nuo žiūrovų – čia buvo surengta Kretingos rajono retro muzikos ansamblių ir liaudiškos muzikos kapelų šventė „Tu ateik į pasimatymą“.

Atsinaujinęs Jokūbavo kolektyvas, pasipildęs itin artistiškais atlikėjais. Šventės proga specialiai – Judžino Karnausko „špagatas“.

Geriausi iš šių kolektyvų pateks į rajoninę kapelų šventę „Kretingėškė polka“, įvyksiančią per Atvelykį, o retro muzikos ansambliai – į šventę „Suskinsiu aš...“ Tai – jau antrasis atrankos turas į šias tradicines, visoje šalyje jau išgarsėjusias šventes, – pirmasis turas buvo surengtas Kartenoje.

Į estetiškai įrengtos Laukžemės parapijos namų salės sceną vienas po kito lipo 10 rajono kolektyvų – šventę pradėjo Kretingos kultūros centro Laukžemės skyriaus retro muzikos ansamblis, vadovaujamas Alvydo Višinsko. Šeimininkus keitė: Senosios Įpilties skyriaus retro muzikos ansamblis ir liaudiška kapela „Piliakalnis“ – vadovas Laurynas Surblys, Salantų kultūros centro retro muzikos ansamblis – vadovas Vaclovas Kaubrys, Jokūbavo skyriaus mišrus ansamblis ir instrumentinė grupė – vadovė Rita Valiukienė, Raguviškių skyriaus moterų vokalinis ansamblis, vadovaujamas Lauros Povilaitytės, bei šio skyriaus liaudiška kapela – vadovas Martynas Ratas, Šukės skyriaus liaudiška kapela – vadovas Alvydas Vozgirdas, Kurmaičių skyriaus liaudiška kapela „Kormate“ – vadovas Darius Brazdeikis, Darbėnų skyriaus liaudiška kapela „Ontrep“ – vadovas Petras Pučkorius.

Ir šiaip jau smagią šventę paįvairino šmaikštūs teatralizuoti intarpai: buvo sulaukta pavėlavusio svečio Tamošiaus, kuris atėjo į pasimatymą nešinas verba ir, garsiai kalbėdamas telefonu, po salę ieškojo savosios Nastutės, – mat, su šia buvo sutarę susitikti Verbų sekmadienio išvakarėse, Laukžemės parapijoj. Vakaro tematiką paryškino ir herojų apranga: Tamošiaus – Kretingos kultūros centro Egidijaus Radžiaus teatro režisieriaus Donato Žilinsko – retro kostiumas bei jo partnerės Nastutės – Laukžemės skyriaus vedėjos Aidos Mikutienės – žirniukais marginta suknelė.

pasimatymą ant scenos kolegas pirmieji pakvietė Laukžemės saviveiklininkai.

O šventės pabaigoje Laukžemės bendruomenė pakvietė visų kolektyvų vadovus į muzikinį pasimatymą ir įteikė kiekvienam po raudoną rožę su palinkėjimais.

A. Mikutienė, patikinusi, jog apžiūros-šventės vyksta kultūros skyriuose rotacijos principu, sakė, jog jau seniai norėjo, kad ši šventė atkeliautų į jų kaimą: „Pirmiausia – tai smagi šventė kaimo žmonėms, galimybė pasiklausyti smagių dainų, o kolektyvams - pabūti drauge, pavakaroti.“

„Tai – neeilinė šventė mums, atlikėjams. Ji priverčia su vadovu apgalvoti ne tik repertuarą, bet ir pasitempti, nes atvažiuojame ir save kitiems parodyti, ir į kitus pasižiūrėti“, – sakė Darbėnų kolektyvo atlikėja Ambrozina Burbienė. Raguviškių kapelos vadovas M. Ratas teigė, jog šiemet jų kolektyvą papildė jauni muzikantai, o taip pat į savo repertuarą jie įnešė naujų vėjų, įsileisdami į jį žinomų estrados kūrinių.

Jokūbaviškių kolektyvą scenoje palaikanti skyriaus vadovė Albina Buntinienė džiaugėsi, jog ligi tol gyvavęs moterų ansamblis „Baltos ievos“ šiemet pražydo ir vyriškais balsais, mat, ansamblį papildė 4 balsingi vyrai, ir pakeitė jį į mišrųjį.

„Džiugu, kad Jokūbave į saviveiklą įsilieja šeimomis – žmonos ir vyrai, kurių vaikai užaugę, žmonėms norisi bendrystės, o čia jie randa kur save realizuoti“, – tvirtino A. Buntinienė, kurios vyras Ričardas taip pat groja instrumentinėje grupėje.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas