Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Į pasimatymą – su romantiškomis dainomis

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2015-03-31

Laukžemės Šv. Andriejaus parapijos namų salė praėjusį savaitgalį ūžė nuo dainų ir lūžo nuo žiūrovų – čia buvo surengta Kretingos rajono retro muzikos ansamblių ir liaudiškos muzikos kapelų šventė „Tu ateik į pasimatymą“.

Atsinaujinęs Jokūbavo kolektyvas, pasipildęs itin artistiškais atlikėjais. Šventės proga specialiai – Judžino Karnausko „špagatas“.

Geriausi iš šių kolektyvų pateks į rajoninę kapelų šventę „Kretingėškė polka“, įvyksiančią per Atvelykį, o retro muzikos ansambliai – į šventę „Suskinsiu aš...“ Tai – jau antrasis atrankos turas į šias tradicines, visoje šalyje jau išgarsėjusias šventes, – pirmasis turas buvo surengtas Kartenoje.

Į estetiškai įrengtos Laukžemės parapijos namų salės sceną vienas po kito lipo 10 rajono kolektyvų – šventę pradėjo Kretingos kultūros centro Laukžemės skyriaus retro muzikos ansamblis, vadovaujamas Alvydo Višinsko. Šeimininkus keitė: Senosios Įpilties skyriaus retro muzikos ansamblis ir liaudiška kapela „Piliakalnis“ – vadovas Laurynas Surblys, Salantų kultūros centro retro muzikos ansamblis – vadovas Vaclovas Kaubrys, Jokūbavo skyriaus mišrus ansamblis ir instrumentinė grupė – vadovė Rita Valiukienė, Raguviškių skyriaus moterų vokalinis ansamblis, vadovaujamas Lauros Povilaitytės, bei šio skyriaus liaudiška kapela – vadovas Martynas Ratas, Šukės skyriaus liaudiška kapela – vadovas Alvydas Vozgirdas, Kurmaičių skyriaus liaudiška kapela „Kormate“ – vadovas Darius Brazdeikis, Darbėnų skyriaus liaudiška kapela „Ontrep“ – vadovas Petras Pučkorius.

Ir šiaip jau smagią šventę paįvairino šmaikštūs teatralizuoti intarpai: buvo sulaukta pavėlavusio svečio Tamošiaus, kuris atėjo į pasimatymą nešinas verba ir, garsiai kalbėdamas telefonu, po salę ieškojo savosios Nastutės, – mat, su šia buvo sutarę susitikti Verbų sekmadienio išvakarėse, Laukžemės parapijoj. Vakaro tematiką paryškino ir herojų apranga: Tamošiaus – Kretingos kultūros centro Egidijaus Radžiaus teatro režisieriaus Donato Žilinsko – retro kostiumas bei jo partnerės Nastutės – Laukžemės skyriaus vedėjos Aidos Mikutienės – žirniukais marginta suknelė.

pasimatymą ant scenos kolegas pirmieji pakvietė Laukžemės saviveiklininkai.

O šventės pabaigoje Laukžemės bendruomenė pakvietė visų kolektyvų vadovus į muzikinį pasimatymą ir įteikė kiekvienam po raudoną rožę su palinkėjimais.

A. Mikutienė, patikinusi, jog apžiūros-šventės vyksta kultūros skyriuose rotacijos principu, sakė, jog jau seniai norėjo, kad ši šventė atkeliautų į jų kaimą: „Pirmiausia – tai smagi šventė kaimo žmonėms, galimybė pasiklausyti smagių dainų, o kolektyvams - pabūti drauge, pavakaroti.“

„Tai – neeilinė šventė mums, atlikėjams. Ji priverčia su vadovu apgalvoti ne tik repertuarą, bet ir pasitempti, nes atvažiuojame ir save kitiems parodyti, ir į kitus pasižiūrėti“, – sakė Darbėnų kolektyvo atlikėja Ambrozina Burbienė. Raguviškių kapelos vadovas M. Ratas teigė, jog šiemet jų kolektyvą papildė jauni muzikantai, o taip pat į savo repertuarą jie įnešė naujų vėjų, įsileisdami į jį žinomų estrados kūrinių.

Jokūbaviškių kolektyvą scenoje palaikanti skyriaus vadovė Albina Buntinienė džiaugėsi, jog ligi tol gyvavęs moterų ansamblis „Baltos ievos“ šiemet pražydo ir vyriškais balsais, mat, ansamblį papildė 4 balsingi vyrai, ir pakeitė jį į mišrųjį.

„Džiugu, kad Jokūbave į saviveiklą įsilieja šeimomis – žmonos ir vyrai, kurių vaikai užaugę, žmonėms norisi bendrystės, o čia jie randa kur save realizuoti“, – tvirtino A. Buntinienė, kurios vyras Ričardas taip pat groja instrumentinėje grupėje.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas