Pajūrio naujienos
Help
2024 Gruodis
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar Lietuva pasirengusi likviduoti tokias avarijas, kaip lėktuvo katastrofa?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Nuo Skuodo iki Šalčininkų, nuo Biržų iki Lazdijų paukščių sutiktuvių dieną keliant šimtus inkilų, įtaisyti naujų namų sparnuočiams kretingiškiai vaikai rinkosi miesto parke, prie Pastauninko upelio.

Urėdijos piešinių konkursą laimėjusi Kretingos Marijos Tiškevičiūtės mokyklos pirmokė Samanta Katkutė su savo mokytoja Joana Matutiene

Pavasario šventėje „Paukščiai grįžta namo“, kuri sutapo su Pasauline miškų diena, Kretingos miškininkams šiemet talkino Marijos Tiškevičiūtės mokyklos pirmokai bei Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos jaunųjų miško bičiulių sambūris „Jaunieji daujotukai“.

Kad akcija būtų įdomesnė, Kretingos miškų urėdija paskelbė ir piešinių konkursą mažiesiems. Pasak urėdijos atstovės Gražinos Banienės, sėkmingiausią darbą kartu su tėvais sukūrusi Marijos Tiškevičiūtės mokyklos pirmokė Samanta Katkutė penktadienį keliaus į Vilnių, kur drauge su šventę globojančiu aplinkos ministru Kęstučiu Trečioku ir generaliniu miškų urėdu Rimantu Prūsaičiu dalyvaus iškilmingoje inkilų kėlimo ceremonijoje.

Inkilus kelia kasmet

Iniciatyva miškininkams jungtis bendrai inkilų kėlimo akcijai Lietuvoje gyvuoja kelerius metus, tačiau tradicija ruoštis paukščių sugrįžtuvėms, anot G. Banienės, jau sulaukusi 90-mečio.

„Ji prasidėjo nuo žymaus gamtininko, profesoriaus Tado Ivanausko, skatinusio visuomenę, ypač jaunimą ir šeimas, tapti gamtos mylėtojais, ne tik kelti inkilus, bet ir sodinti medžius“, – priminė G. Banienė.

Jos žodžiais, Kretingos miškų urėdija kasmet pagamina ir miškuose iškelia apie 350 inkilų, kuriuos vėliau dar ir valo, prižiūri. Vieni jų skirti varnėnams, kiti – smulkesniems giesmininkams: zylėms, musinukėms, dūminėms raudonuodegėms. „Labai džiaugiamės, kad šventėje dalyvavusių vaikų tėvai taip pat parodė iniciatyvą ir patys pagamino inkilų, kuriuos atsinešė į šventę. Matyti, kad šeimose gyvuoja tradicijos, skatinančios vaikus kurti, rūpintis paukščiais“, – sakė G. Banienė.

Padedami jaunųjų gamtos mylėtojų, Kretingos miškininkai miesto parke tradiciškai kabino inkilus sugrįžtantiems sparnuočiams.

Moko stebėti gamtą

Patys pasirinkę medžius, kuriuose kabės inkilai, jaunieji kretingiškiai, G. Banienės teigimu, su būsimais inkilų gyventojais tarsi susiejami nematomu ryšiu.

„Prieš savaitę kabinome inkilus Marijos Tiškevičiūtės mokyklos kiemo medžiuose. Jau kitą dieną vaikai pastebėjo, kad viename iš inkilų apsigyveno varnėnų šeimyna. Nuo tada paukščių gyvenimą susižavėjusi stebi visa ugdytinių grupė“, – kalbėjo G. Banienė. Kretingos Marijos Tiškevičiūtės mokyklos pirmokų mokytojos Joanos Matutienės teigimu, vaikai paukščių sugrįžtuvėms rengėsi kone visą žiemą – mokėsi sparnuočių mėgdžiojimo garsų, lesino žiemojančius paukščius, su visa šeima kūrė piešinius konkursui, kalė inkilus.

„Tokios iniciatyvos vaikams padeda geriau suvokti ir pamilti gamtą, – įsitikinusi pedagogė. – Mūsų mokykla – prie pat parko, todėl būtinai ateisime stebėti, kokie paukščiai įsikurs naujuosiuose namuose.“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas