Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Diplominių darbų paroda – įžanga į meno renginių ciklą

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Mūsų žmonės
  • 2015-03-20

Kretingos meno mokyklos absolventų diplominių darbų paroda Kretingos muziejuje ne tik dar kartą užtvirtino šių įstaigų pasirašytą bendradarbiavimo sutartį, bet ir pradeda naują renginių ciklą, kuriuo krašto visuomenei bus siekiama parodyti, kokį meną sugeba kurti Meno mokyklos auklėtiniai.

Parodos sumanytojos Daiva Galdikaitė (kairėje) ir Asta Abramauskaitė-Gatelienė pasiryžusios tęsti meno renginių ciklą, kad atskleistų, ką sugeba Kretingos meno mokyklą baigę mokiniai.

Ciklo sumanytojos – Kretingos meno mokyklos Dailės skyriaus pedagogės Daiva Galdikaitė ir Asta Abramauskaitė-Gatelienė – „Pajūrio naujienoms“ sakė, jog absolventų diplominių darbų sukaupta nepaprastai daug: „Jie, pasklidę po mokyklos klases, koridorius, seniai veržėsi būti parodyti už mokyklos sienų. Kai sumanėme surengti parodą, pamatėme, jog tokių parodų gali būti ne viena – mokyklos fondai absolventų diplominių darbų – grafikos, tapybos, keramikos, atliktų kitokia technika – yra tikrai turtingi, tad surengti ciklą bus iš ko.“

Šįsyk parodai buvo atrinkti tapybos ir grafikos darbai, kurių autorių diplominių darbų vadovės ir buvo D. Galdikaitė bei A. Abramauskaitė-Gatelienė. Be jų dailės vaikus dar moko pedagogės Rūta Šulskienė, Živilė Sabaliauskaitė, Lina Nikartienė – jų auklėtinių darbai bus eksponuojami tęsiant sumanytąjį ciklą.

Pastaraisiais metais Dailės skyriaus pedagogės pakoregavo baigiamųjų darbų specifiką – atsisakius eksperimentų, vaikai raginami kurti tokiomis technikomis, su kuriomis jie susipažįsta ugdymo procese. Šiuo metu Kretingos meno mokyklos Dailės skyriuje mokosi 120 įvairaus amžiaus mokinių, kiekvienais mokslo metais mokykla pasipildo naujais vaikais – būsimieji menininkai ugdomi nuo 8–9 metų.

Parodos atidarymo dieną Kretingos muziejaus direktorė Vida Kanapkienė ir Kretingos meno mokyklos direktorius Bernardas Anužis ne tik pasidžiaugė veikiančia bendradarbiavimo sutartimi bei kultūriniu abiejų įstaigų dialogu, bet ir pastebėjo, jog naujos erdvės, į kurias atkeliauja vaikų darbai, jaunuosius menininkus pakylėja, skatina ir įkvepia.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas