Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Komentarų topas

Šią savaitę naujuosius mokslo metus pradėjo jau 5 metus Kretingoje veikiančio Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) studentai.

Trečiojo amžiaus universiteto 4 fakultetų veiklą kuruoja: (iš kairės) Kretingos rajono pedagogų švietimo centro direktorė Adelė Mazeliauskienė, metodininkės Rima Ramoškienė, Gėnė Benetienė ir Aurelija Jedenkienė.

„Jų šiemet – 170, kai praėjusiais mokslo metais Trečiojo amžiaus universitete mokėsi 139 studentai, - pokyčius apibūdino Kretingos pedagogų švietimo centro (PŠC), kurio pastangomis ir veikia TAU, direktorė Adelė Mazeliauskienė. – Padidinome ir fakultetų skaičių – be Sveikos gyvensenos, Kraštotyros ir pažinimo, Kultūros ir meno fakultetų, nuo šiol veiks ir Socialinės psichologijos fakultetas. Pailginome ir mokymosi laiką – vietoje 2 metų senjorai mokysis trejus metus“.

Anot PŠC vadovės, studentų skaičių ši institucija galėtų didinti kad ir kasdien – senjorai nori mokytis, bendrauti, patirti įspūdžių, ir iš lūpų į lūpas perduodama žinia, kad visa tai suteikia TAU. Tačiau Kretingos PŠC neturi galimybių sutalpinti tokios gausos studentų – turimos patalpos yra per mažos, kitos – nerenovuotos. Didesnius TAU senjorų sambūrius priglaudžia Kretingos kultūros centras, su kuriuo PŠC yra pasirašęs bendradarbiavimo sutartį.

Dalis TAU studentų, pradėję mokytis šioje neformalioje suaugusiųjų mokymo institucijoje, užbaigę mokslus juos pageidauja tęsti kitame fakultete. Ar toks reiškinys neužkerta kelio į TAU ateiti naujiems studentams bei kontingento pokyčiams?

„Žmonių atstumti negalime. Dauguma senjorų – vieniši, atėję į Trečiojo amžiaus universitetą jie susiranda naujų draugų, pažįstamų, su kuriais, pabaigus mokslą, jiems nebesinori išsiskirti. Patyrę bendravimo džiaugsmą kelionėse, paskaitose, saviraiškos užsiėmimuose, senjorai pageidauja dar daugiau ir vis naujų įspūdžių“, - TAU studentų motyvą pasibaigus seniesiems ir prasidėjus naujiesiems mokslo metams likti šioje mokymo įstaigoje apibūdino A.Mazeliauskienė.

Tai PŠC darbuotojas – be A.Mazeliauskienės, kuri ėmėsi kuruoti naująjį socialinės psichologijos fakultetą, suaugusiųjų mokymo reikalais rūpinasi metodininkės Rima Ramoškienė (sveika gyvensena), Gėnė Benetienė (kultūra ir menas), Aurelija Jedenkienė (kraštotyra ir pažinimas) - ne tik džiugina, bet ir įpareigoja surasti naujų lektorių, sugalvoti naujų idėjų, numatyti naujus kelionių maršrutus.

„Jeigu siekiame mokslo kokybės, vadinasi, nebegalime senjorams pateikti to paties, ką jie jau girdėjo ar matė. Taigi kiekvienų naujų mokslo metų pradžioje mūsų rūpestis – parengti tokias programas, kurios nesikartotų ir tuo pačiu būtų įdomios. Planuoti veiklą padeda buvę aktyvūs studentai, bet ne visada didelius senjorų norus galime išpildyti – mus riboja finansiniai ištekliai“, - teigė PŠC direktorė.

Naujuosius mokslo metus Kretingos trečiojo amžiaus universitete šiemet pradėjo 170 senjorų, į šią mokymo instituciją suvažiavę iš viso rajono.

Rajono Savivaldybė per pastaruosius dvejus metus TAU veiklai skirdavo po 10 tūkst. Lt, arba 2,9 tūkst. Eur, šiais metais, jeigu rajono taryba patvirtins, turėtų būti skirta 15 tūkst. Lt, arba 4,3 tūkst. Eur. Šių pinigų labai skrupulingai dėliojant vos užtenka lektorių kelionėms apmokėti, o tokių, kurie paprašo užmokesčio ir už paskaitas, pasikviesti PŠC galimybių neturi. Tam tikro finansinio dėmesio reikia ir dviem senjorų, lankančių TAU, kolektyvams – šokių bei dainų ansambliams, su kuriais dirba choreografas Aurimas Bajoras ir chorvedys Aloyzas Žilys ir kuriuos lanko po 16 senjorų. Kretingos PŠC gavo kvietimą koncertuoti Kroatijoje – kad kovo 11 dieną šie saviraiškos kolektyvai galėtų užlipti į sceną svečioje šalyje, PŠC direktorė mūsų krašto verslininkams jau išsiuntė 90 laiškų, dėl paramos kelionei kreipėsi ir į politikus.

Kretingos PŠC laukia rajono vadovų sprendimo įsteigti suaugusiųjų neformalaus mokymo koordinatoriaus etatą, kurį numato Vyriausybės įstatymai. Neįgyvendinta idėja – TAU filialus steigti ir didesnėse gyvenvietėse, kur yra aktyvių žmonių ir kur galėtų būti rengiami TAU fakultetų užsiėmimai vietos bei apylinkių žmonėms.

Naujųjų TAU mokslo metų pradžios šventę vedė aktorė Virginija Kochanskytė, savo buvimu senjorus pagerbė rajono vadovai, brolis Bernardas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas