Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar atvykstantieji dirbti iš Baltarusijos kelia pavojų Lietuvos saugumui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienų“ skaitytojai kviečiami išrinkti 2023-ųjų Metų žmogų!

Saulius Paulius BYTAUTAS
Auksė ANTULIENĖ
Romaldas SAKALAUSKAS
Lukas KUBILIUS
Simona MONTVYDAITĖ-KAYA
Virginijus BRAZAUSKAS
Dovydas BAJORAS
Tadas ROMEIKA
Janė LEŠČIAUSKIENĖ
Daiva DUDĖNIENĖ
Gražina KATKUVIENĖ
Gintaras ŽIOBAKAS
Komentarų topas

Taupyti pedagogų kvalifikacijai - trumparegiška

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Aktualijos
  • 2007-04-17

Kretingos rajono savivaldybės tarybos sutikimas iš sutaupytų mokinio krepšelio lėšų apmokėti dalį - 30 tūkst. Lt - mokyklų direktorių kelionės į Paryžių ir Briuselį išlaidų nepatiko ne vien tarybos nariams Juozui Pelioniui ir Povilui Turauskiui, tam nepritaria kai kurie “Pajūrio naujienų” skaitytojai, šią žinią perskaitę praėjusio penktadienio laikraštyje. Ką apie iš krepšelio apmokamas pedagogų keliones mano praėjusį ketvirtadienį išrinktas rajono Savivaldybės tarybos Švietimo komiteto pirmininkas Darius Petreikis, dirbantis mokytoju Vydmantų pagrindinėje mokykloje, kuriam buvo pasiūlyta vykti kartu su direktoriais:

- Kelionės atsisakiau, nes neturiu galimybės tuo laikotarpiu išvykti. O tokioms pedagogų kelionėms pritariu. Kelionių išlaidos iš dalies kompensuojamos iš mokinių krepšelio rezervo darbuotojų kvalifikacijai kelti skirtų pinigų. Kelionės plečia pedagogų akiratį, skatina grįžus savo mokyklose diegti tai, ką pamatei protingo, pažangaus. Tiek pat - 30 tūkst. Lt - iš krepšelio rezervo yra numatyti metodinių ratelių pirmininkų, kitų aktyvių mokytojų išvykai apmokėti. Beje, mokytojų, kaip metodinių ratelių pirmininkų, darbas yra neapmokamas. Bet kokiu atveju kelionė mokytojui naudinga ir moksleiviui. Juk mokytojas yra jaunų žmonių būrio vedlys. Dabar gi mokiniai dažnai yra daugiau kur pabuvoję ir pamatę negu mokytojai, kurių atlyginimai keliauti tebėra per maži. Štai man nagrinėjant Egipto istoriją, viena mokinė, pabuvojusi Egipte, ėmė pasakoti, kaip šiandieną atrodo Egipto istorinės vertybės. Man apie tai, ko nemačiau savo akimis, beliko nutylėti.

Kvalifikacijos kėlimas dažnai įsivaizduojamas kaip lektorių paskaitų klausymas ar kažkas panašaus. Deja, nemažai paskaitų būna ir lėkštų, kur veltui sugaišti laiką. Kelionės - tai ir susipažinimas su bendrakultūriniais dalykais, žmonių gyvenimu, kita.

Mokytojų gretos rajone sensta, jauni, baigę mokslus, į provinciją nebevažiuoja. Jau šiandieną kaimų mokyklose vienas mokytojas dėsto keletą disciplinų, nors nėra visų jų specialistas. Kitose savivaldybėse specialistus vykti į kaimo mokyklas skatina apmokėdami jų kelionės išlaidas. Šiam reikalui reikia rasti pinigų ir mūsų rajono Savivaldybės biudžete.

Negalima šykštėti pinigų ne tik pedagogų kvalifikacijos kėlimui, bet ir švietimo įstaigų materialinės bazės kūrimui. O materialinė bazė prasta. Trūksta visko. Maždaug dešimtadalis mokymo kabinetų turi kompiuterius. Suolai pirkti prieš 20-30 metų.

Pasidžiaugti galima tuo, kad Kretingos rajonas šalyje yra vos ne vienintelis, neišdraskęs mokyklų tinklo. Respublikoje jau trūksta vaikų darželių, ateis laikas - trūks ir mokyklų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas