Pajūrio naujienos
Help
2022 Gruodis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Apklausa

Ar žinote, kas sieks mero pozicijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

Balsuokite už „Pajūrio naujienų“ 2022-ųjų Metų žmogų!

Paulius VAINEIKIS
Gabrielė STONKUTĖ
Eldoradas BUTRIMAS
Vytautas GRYKŠAS
Brigita BARKAUSKAITĖ
Jonas DRUNGILAS
Aida MIKUTIENĖ
Šarūnas KASMAUSKAS
Birutė VISKONTIENĖ
Komentarų topas

Atidarė kraštiečio parodą

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2014-12-16

Kretingos kultūros centre atidaryta 60-mečio kraštiečio dailininko Antano Razmaus tapybos darbų paroda, kurioje eksponuojami pastaruoju dešimtmečiu sukurti darbai.

Į parodos atidarymą negalėjęs atvykti jos autorius „Pajūrio naujienoms“ sakė, nors jau daugel metų gyvenąs Vilniuje, tačiau nuolatos jaučiąs sąsajas su gimtuoju kraštu – jos gamta, paveldu, žmonėmis. Tai ir apsispindi jo paveiksluose. „Besimokant Kretingoje, dabartinėje Pranciškonų gimnazijoje, dailės mane mokė itin subtilų tapybos braižą įvaldžiusi Genovaitė Čejauskaitė. Jos žinios ir tapybos įtaka man ligi šiol tebėra labai svarbi. Nors nesibodžiu sukurti ir portretų, bet mane vis traukia peizažas – senos kapinės, kryžiai, piliakalniai“, - kalbėjo A.Razmus.

Menininkas tęsė mintį: „Vasaromis Palangoje vaikštinėdavau su molbertu, pamėgau pajūrio vaizdus. Prisigretindavau prie dailininkų, suvažiavusių į kūrybos plenerus iš visos tuometinės Sovietų Sąjungos, gilinausi į jų potėpių stilių, spalvų dermes“, - pasakojo kraštietis.

Baigęs Dailės akademiją, jis jau daugiau kaip tris dešimtmečius dirba Vilniaus kultūros, pramogų ir sporto rūmuose, per tą laiką surengė nemažai lietuvių dailininkų ir kitų šalių menininkų parodų, įgyvendino scenografinių projektų. Jis taip pat dar dėsto Antano Vienožinskio meno mokykloje, yra Vilniaus menininkų klubo „Plekšnė“ narys.

Menininkas prisipažino, kad tarp darbų tapybai laiko lieka mažai, tačiau valandos prie molberto – tarsi duoklė tėviškei. „Kai šiandieną vyksta tokia sparti pasaulio globalizacija, jaunoji karta nusigręžia nuo tradicinių vertybių, man taip norisi įprasminti drobėse tai, kas yra tikra, pastovu ir nepraeinama – tėviškę, jos laukų kvapą, palinkusius pakelių kryžius, bažnytėles – visa, kas yra vadinama Lietuva“, - A.Razmus neslėpė sentimentų gimtinei ir tėviškei.

Šiemet Kretingos kultūros centre surengta A.Razmaus paroda jau antroji jo gimtajame mieste – rudenį jo darbai buvo eksponuoti Kretingos muziejaus Dvaro festivalio metu, atidarant kraštiečių kūrėjų parodą. Šįkart ji surengta brolio Prano, Kultūros centro vadovo, iniciatyva.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas